İçeriğe Yönlendir

Dayton Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Mustafa Karaaslan

Recommended Posts

Oğuzkan Erışık
Oğuzhan Güdek yazdı:

Merhaba, Dayton Touring 2 için şehir içi - uzun yol tecrübelerimi sizinle paylaşmak istiyorum. 1 ay kadar önce uzun yola gideceğim için ve mevcut lastiklerim artık çok eskiyip slick lastiklere dönüştüğü için yeni lastik araştırmalarına girdim. Gönlümden Turanza geçiyor olsa da aklımda bir süredir Dayron Touring 2 lastikler vardı, fiyat olarak da uygun olunca hadi bi bunları deneyelim dedim. Eski lastiklerimle trafiğe kapalı ve şehir dışı bir alanda biraz eğlenip iyice tükettikten sonra yarılmadan hemen önce lastikçi ye gidip Touring 2 lastiklerimi aldım, rot, balans ayarlarına baktırıp yola koyuldum.

Öncelikle lastiğin kuru - ıslak yol fren mesafesi şaşırtıcı derecede iyi.  Kendisi sert bir lastik değil, aksine yumuşak denebilir. En iyilerden demek elbette abartı olsa da ben bu lastiklerin tanesini 1050 liradan 17.07.2023 tarihinde aldım, piyasada bu fiyata lastik yok. Önüme fırlayan hayvanlar ya da sollama yaptığım esnada beni umursamadan üstüme kırıp başka tırı sollayan katil şoförlerden güzelce kurtulmamı sağladı, ailemi ve beni güvenlice gideceğim yere ulaştırdı. Beklediğim gibi gürültülü bir lastik değil, aksine gayet sessiz diye düşünüyorum. Tek başımayken yaptığım birkaç viraj denemesinde de gerçekten ziyadesiyle tatmin oldum, ne önden ne de arkadan asla kayma yaşatmadı. Bir ara ufak bir arazi macerasına da giriştim, engebe olarak çok olmasa da yol bolca sivri taşlar oluşuyordu ve lastikte herhangi bir yarılma vs. olmadı. Yakıt tasarrufu konusunda çok bir fikrim yok, onu ölçmedim ama genel anlamda lastiğin gerçekten fiyat anlamında da performans anlamında da tatmin ettiğini, rahatlıkla alabileceğinizi söyleyebilirim. Cümleten kazasız sürüşler dilerim.

İlk senesinde mükemmel ama seneye ne olacak bakalım. Ben de 2 kere sıfır kullandım bu lastiği.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Güdek
Oğuzkan Erışık yazdı:

İlk senesinde mükemmel ama seneye ne olacak bakalım. Ben de 2 kere sıfır kullandım bu lastiği.

İnşallah problem yaşatmaz lakin bunu görebileceğimi de sanmıyorum, yakın zamanda arabamı değiştirme planlarım var, lastikler de beraberinde gider. Hayırlısı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Oğuzkan Erışık yazdı:

Bana gelenlerden dimi bu, aynıysa iyi memnunum, seneye ne olur Allah bilir.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Selçuk Bakış yazdı:

Bana gelenlerden dimi bu, aynıysa iyi memnunum, seneye ne olur Allah bilir.

Doğru ya tabi onlar işte :biggrin: 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Oğuzkan Erışık yazdı:

Doğru ya tabi onlar işte :biggrin: 

Antalya seyahati yaptım, gazlamalı güvensizlik yoktu. Yağmurda deneme fırsatım olmadı.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Selçuk Bakış yazdı:

Antalya seyahati yaptım, gazlamalı güvensizlik yoktu. Yağmurda deneme fırsatım olmadı.

Yağmurda üzmez abi 4 kanallı sonuçta

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Oğuzkan Erışık yazdı:

Yağmurda üzmez abi 4 kanallı sonuçta

Niye 5 değil :crazy:

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Selçuk Bakış yazdı:

Niye 5 değil :crazy:

X6 alırsan 5 kanallı olur lastiğin sanırım :biggrin:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Ali Gülmez
(düzenlendi)

Geçen hafta 2024 6. hafta üretimi 205 55 16 91v lastik aldım dayton touring 2 olarak

Değerleri c ve b gürültü seviyesi 70 db

Dayton 1950 tl adet iken lassa greenway 2450 tl idi arada 500 tl 4 lastikte 2000 tl yapıyor

Lassa yani brisa üretimi aynı fabrikadan çıkıyor. Özellik olarak lassa ve daytonun birbirine yakın olduğunu reklam gideri olmadığı için bu fiyata satıldığını düşünüyorum

Şu an için memnunum yüksek hızlara da çıktım

Umarın aynı kondüsyonu uzun yıllar koruyabilir 2 yılda taş gibi olmaz

tarihinde Ali Gülmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...