İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Motoru ve Sürücü Kabini Hep Soğuk Mondeo'lar Buraya

Mustafa Liman

Recommended Posts

Mustafa Liman

Bugün 200 km yol yaptım. İkinci kilometrede 90 A yapıştı ibre. Bir daha ne yukarı, ne aşağı.
Ne rampa yukarı, ne de aşağı. Hep sabit.
İbresi oynayan herkeste sorun var. Bu net.
Yazı - kışı da yok.

Arada ihale bana kalmış yine. Olmaz Mustafa büyük olayı kaçıracaksın. İptal et Gelibolu yu. Bak demedi deme sonra

Ne kumpanya var bilmiyorum ama, çok geç.
Daha önceden planlanmış bir iş ve yapmazsam yazın bana çok kızarsınız hani bizim emanetler diye.
En çok ta Zeynep [emoji66] kızar. [emoji4]
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Kullandığım mondeo harici hepsinde sorun yaşadım ama siyah arabamda ısınma sorunu yok geçen Ankara yolculuğu yaptım kar yağışı rampa aşağıya bile sabit 90 da idi ama bu parçayı alıp kenara koyayım ileride lazım olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
11 saat önce, Mustafa Liman yazdı:

Bugün 200 km yol yaptım. İkinci kilometrede 90 A yapıştı ibre. Bir daha ne yukarı, ne aşağı.
Ne rampa yukarı, ne de aşağı. Hep sabit.
İbresi oynayan herkeste sorun var. Bu net.
Yazı - kışı da yok.

Ne kumpanya var bilmiyorum ama, çok geç.
Daha önceden planlanmış bir iş ve yapmazsam yazın bana çok kızarsınız hani bizim emanetler diye.
En çok ta Zeynep emoji66.png kızar. emoji4.png

Mustafa bey ben de aldım geldi termostatım. Değişmeyle ilgili bir sorum daha var. Ben daha önce hiç antifriz ilave etmedim araca. Motor çalışırken mi ilave edeceğiz yoksa dururken mi. Hava yapmasın diye bir şey yapmak lazım mı yoksa havayı otomatik atıyor mu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Liman

Mustafa bey ben de aldım geldi termostatım. Değişmeyle ilgili bir sorum daha var. Ben daha önce hiç antifriz ilave etmedim araca. Motor çalışırken mi ilave edeceğiz yoksa dururken mi. Hava yapmasın diye bir şey yapmak lazım mı yoksa havayı otomatik atıyor mu

Değişimde eksilen sıvının yerine, işlem sonunda motoru çalıştırmadan antifirizi koyun ve çalıştırın. Biraz yol yaptıktan sonra yine kontrolden ve eksilen kısmı tamamlayın.
Bir kanun içinde tedbir olarak tekrar kontrol edin. Hepsi bu.
Hava yapmaz, yaptığını da atar sistem.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Termostati degistirdim. Bakalim nasil olacak. Yalniz benden oluk oluk sogutma suyu akti. Sonra ben opetten antifiriz alip 50 50 oranda 800ml kadar ekledim sonra biraz yol yaptim. İbre 90a cikmadi yine 70 civarinda kaldi. Eve geldim baktim sogutma suyu eksilmis tekrar ekleyip kacak varmi diye bakacagim.  Degisimde beni en cok zorlayan kelepce oldu.

Ayrica eski termostata baktim pek bir sorun goremedim. Arkasindan ufleyince hava kacirmiyor. Kenara koydum bakalim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Olmuş gibi simdi ibre 90a geldi 3-4 km gidince. Ayrica motor sesi degismis gibi geldi.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Hadi bakalım çözülür inş, ellerine sağlık

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 24.03.2017 at 07:45, Fatih Keskin yazdı:

Kullandığım mondeo harici hepsinde sorun yaşadım ama siyah arabamda ısınma sorunu yok geçen Ankara yolculuğu yaptım kar yağışı rampa aşağıya bile sabit 90 da idi ama bu parçayı alıp kenara koyayım ileride lazım olabilir.

FN 716'nın sorununu ben çözmüştüm :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Alan
Bir saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Olmuş gibi simdi ibre 90a geldi 3-4 km gidince. Ayrica motor sesi degismis gibi geldi.

Motor sesi dah az gibi mi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Bir saat önce, Ersin Alan yazdı:

Motor sesi dah az gibi mi 

Daha az gibi. Bir de ses biraz daha inceldi. Ayrica titresim de biraz azaldi. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ersin Alan
20 saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Daha az gibi. Bir de ses biraz daha inceldi. Ayrica titresim de biraz azaldi. 

Değiştirmekte fayda var aslında lakin bu araçların bir yerinde birşey yapınca korkuyorum başka yeri bozulur 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kasaplara goturmezseniz sıkıntı olmaz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ersin Alan
13 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Kasaplara goturmezseniz sıkıntı olmaz.

Malesef samsunda kasap olanı bile yok 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Liman
8 dakika önce, Ersin Alan yazdı:

Malesef samsunda kasap olanı bile yok 

Çok iyi bilirim :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tamer Topaç

Aynı ürünü az önce sipaşini verdim. Gelir gelmez taktıracağım. Sonuçları paylaşacağım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Liman
Aynı ürünü az önce sipaşini verdim. Gelir gelmez taktıracağım. Sonuçları paylaşacağım.

Çıkanı atma, kontrol et hava kaçırıyor mu diye.
Yukarıdaki sorunları yaşayanların %90 çözümü bu.
Ben o devrede radyatör dahil her şeyi değiştirdim.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Hızlılar geldi 2016 / 3 üretim. Tam olarak ürün bu arkadaşlar. Haftasonu takılacak.

j8A96W.jpg

2rPDaE.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Yahu arkadaş herkes usta oldu sanayideki ustalar açlık seviyesinin altına indi. Olmaz ki canım. Ekonomiyi canlandırmak lazım. Ellerine sağlık. :bravo:

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Güle güle ısının, bu sabah kontrol ettim s-max e alamanyada ptc koyup yollamışlar, 1-2 dk içinde ibre oynamadan sıcak hava gelmeye başladı :keyifli:

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
ekleme
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ersin Alan
20 dakika önce, Tamer Topaç yazdı:

Hızlılar geldi 2016 / 3 üretim. Tam olarak ürün bu arkadaşlar. Haftasonu takılacak.

j8A96W.jpg

2rPDaE.jpg

Sonucu bekliyoruz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
4 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Güle güle ısının, bu sabah kontrol ettim s-max e alamanyada ptc koyup yollamışlar, 1-2 dk içinde ibre oynamadan sıcak hava gelmeye başladı :keyifli:

Çok sevdiğim bir araç. Bunu almadan önce çok dünmüştüm ama, MK III' ü o kadar seviyordum ki. Ama bu kış beni yordu. Soğuk motora yüklenmek yapmadığım bişeydir. Her sabah çocuğu okula oradan da, işe soğuk soğuk gitmek zor oldu. Şimdi ne olacak bakalım. Daha olmadı Ömer' in projesini hayata geçireceğim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Çok sevdiğim bir araç. Bunu almadan önce çok dünmüştüm ama, MK III' ü o kadar seviyordum ki. Ama bu kış beni yordu. Soğuk motora yüklenmek yapmadığım bişeydir. Her sabah çocuğu okula oradan da, işe soğuk soğuk gitmek zor oldu. Şimdi ne olacak bakalım. Daha olmadı Ömer' in projesini hayata geçireceğim.

Bende kışı bekliyorum, bir araçta test edip duruma göre deneyeceğim...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Bende kışı bekliyorum, bir araçta test edip duruma göre deneyeceğim...

Önce bunu deneyeceğim Ömer. Senin proje çok güzel fakat, şimdilik bu daha uygun ve daha zahmetsiz
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Önce bunu deneyeceğim Ömer. Senin proje çok güzel fakat, şimdilik bu daha uygun ve daha zahmetsiz

Tabii ki dostum, bu en kolay ve basit çözüm, inşallah bununla çözülür.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...