İçeriğe Yönlendir

Formula 1 2017 Sezonu

Kemal Korkmaz

Recommended Posts

Erdem Bozkurt
(düzenlendi)
On 28.10.2017 at 21:02, Kemal Korkmaz yazdı:

Yarın Yariş var işte sıralama sonuçları...
064779c1b7362a63284074ca302bbfaf.jpg

verstappen 1 çuval ıncırı hallettii,tehlıkelı hareketleri seviyor arı kovanına elını sokuyor resmen,redbull'un bu performansını seneyede beklıyoruz...guzel yarışlar bızı beklıyor...

tarihinde Erdem Bozkurt tarafından düzenlendi
yanlıslık
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

2017 Formula 1 şampiyonasının 18. yarışı olan Meksika GP'de kazanan Red Bull'dan Max Verstappen olurken, Mercedes pilotu Lewis Hamilton 2017 F1 şampiyonu oldu.

Yarışa 2. sıradan başlayan Max Verstappen ilk virajda Sebastian Vettel’e atak yaparak pozisyonların karışmasını sağladı.

Verstappen'in atağı sonucu Vettel, önce Verstappen'le ardından kendisini geçen Lewis Hamilton’la temas yaşadı.

Bu temaslar sonu Vettel'in ön kanadı hasar alırken Hamilton'unda lastiği patladı. Bu durum Verstappen'e yaradı ve liderliğe yükseldi...

Mercedes pilotu Valtteri Bottas yarışı ikinci sırada tamamlarken onu Ferrari pilotu Kimi Raikkonen takip etti...

Motorlar ve frenler açısından çok zorlayıcı bir pist olan Meksika'da özellikle Renault Motorlu araçlar çok zorlandılar.

Sezonun 18. yarışının ardından Hamilton 2018 F1 şampiyonluğunu ilan etmeyi başardı.

Sezonun 19. yarışı olan Brezilya GP, 12 Kasım'da gerçekleşecek.

Yariş sonucu

dc7ec84bd82c074880fa18edc90ac9d2.jpg

Takımlar sıralaması

5e3dfe9882d899dca9fcad0faad6242f.jpg

2017 Şampiyonu Luis Hamilton

9731c74c284213942cc707fb672282b5.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Renault motorlu 4 araç motor arızası sebebiyle yarışı tamamlayamadı ve pistte kaldı. Bunlardan yanılmıyorsam 3 (belki 2) tanesi üstüne üstlük alev aldı.

Yarışın sonlarına doğru lider Verstappen, ikinci Bottas'la arasındaki farkı 16 sn kadar açmışken, telsizden " çok zorlama, Bottasın tur zamanıyla dönsen yeter" (yani biraz yavaşla, riske girme) uyarısına "tamam" dediikten hemen sonraki turda telsizden gelen mesaj çok iyiydi, "bir önceki turdan daha hızlı döndün".. Ve gülüşmeler :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Pistte yükseklik ve eğimler oldukça fazla olduğu için motorlar çok zorlandı...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mükemmel bir yarışmış. Çok keyifli.
Geçebilmişmiydi. Hatırlıyormusun.
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Yok hatırlamıyorum ama Montoya kolay kolay geçilmezdi Sürekli didişiyorlardı Shumacher’e kafa tutan ender yarışçılardandı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Fernando Alonso, İstanbul Park'ın çok iyi bir pist olduğunu söylerken, bu pistin takvime dönmesinden memnun olacağını açıkladı. Türkiye, 2005 yılında Formula 1 takvimine girerken, 2011 yılındaki yarışın ardından takvime veda etmişti. İstanbul Park'ta mücadele eden çoğu pilot, bu pisti dünyanın en iyi pistleri arasında gösteriyor ve takvime dönmesini istiyor. Daha önce Raikkonen benzer açıklamalar yaparken, Brezilya'da konuşan Fernando Alonso, İstanbul'un takvime dönmesinden memnun kalacağını söyledi. Hangi pistin F1'e dönmesini istediği sorusuna Alonso, "İstanbul'daki yarışı hep sevdim. Türkiye'deki pistin özelliği çok farklıydı. Farklı yüksekliğe sahipti ve gerçekten zorluydu. Orada yarışmayı seviyordum. “Magny Cours pistinin de güzel olduğunu söyleyebilirim. Sizden farklı şeyler isteyen bir pistti ve açıkçası bu iki pistin takvime dönmesini isterdim." dedi.

https://tr.motorsport.com/f1/news/alonso-turkiye-gp-si-formula-1-e-geri-donmeli-976402/

dc4d1ce7739e8f41abfb44daeace6f66.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

2017 Formula 1 Yarışının sondan bir önceki yarışı olan Brezilya Gp'sini Ferrari Pilotu Sebastian Vettel Kazandı. 

Yarışa ikinci  sırada başlayan Vettel ilk virajda Bottas'ı geçerek ilk sıraya oturdu ve yarışı bu şekilde bitirdi. Ferrai 2008 yılından beri Brezilya'da yeniden yarış kazanmış oldu.

Yarışa ilk sırada başlayan Bottas , Vettel'e geçilerek ikinci sıraya düştü ve yarışı bu şekildi tamamladı. 

Yarışı Üçüncü sırada diğer Ferrari pilotu Kimi Raikkonen tamamladı . Yarışa pit yolundan başlayan Luis Hamilton Raikkonen'in ardından yarışı 4. sırada tamamladı .

Yarış Sonucu

c9973dd50e4c188b10ecfd62b6ade3f7.jpg

dfdd40f7be5cee3f42f31d1008098fdb.jpg

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Yarış çok keyifliydi. Pitten başlayan Hamilton kelimenin tam anlamıyla uçtu. Tabi bu performansın bedeli olarak, daha geç değiştirdiği lastikleri daha erken bitti ve Raikoneni geçemeyerek dördüncülükle yetinmek zorunda kaldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Her yarışa bir Hamilton lazım :) 

Süper keyifli bir yarıştı.. 

Hamilton gerçekten çok başarılı bir pilot, arabası da en iyi veya en iyilerden. Ama ben Hamiltonu sevmiyorum :blush:

Button bırakmadan önce Button'cıydım, şimdi Vettel :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
Hamilton gerçekten çok başarılı bir pilot, arabası da en iyi veya en iyilerden. Ama ben Hamiltonu sevmiyorum :blush:
Button bırakmadan önce Button'cıydım, şimdi Vettel [emoji4]

Evet bende sevmiyorum değişik biri ama iyi sürücü bende Vettel’ seviyorum ama takımını sevmiyorum...
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben şu an hepsine de ılımlıyım.
Malum schumacher ile bırakmıştım. Tanımıyorum çoğunu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kemal Korkmaz

Formula 1 de sezonun son yarışı Abu Dabi Gp de Pole pozisyonunda Mercedes Sürücüsü Valtteri Bottas’ın 2. sırada Luis Hamilton 3. sırada Sebastian Vettel var . Yariş saat 16:00 da başlayacak.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

2017 Formula 1 şampiyonasının son yarışını Mercedes pilotu Vatteri Bottas kazandı...

Yarışa Pole posizyonunda başlayan Bottas start ve pit stoplarda yerini koruyarak çok rahat bir galibiyet kazandı. Bottas bu sezon 3 kez galibiyet kazanmış oldu.

Yarışa 2. sırada başlayan Şampiyon Hamilton pit stoplarda  bir ara takım arkadaşına yaklaşsa da gerçek bir şans bulamadı ve yarışı 2.sırada tamamladı.

Yarışa 3. sırada başlayan Ferrari pilotu Vettel tüm yarış boyunca yerini korudu ve yarışı 3.sırada tamamladı.

2018 Formula 1 şampiyonası 25 Mart 2018 de Avusturalya Gp ile başlayacak....

Yariş Sonucu

d977eb9b11f6ff5a71fa947b0a9aacf7.jpg

Pilotlar Sıralaması

17e7eee1fc9d3adae23dc5402fec0bdc.jpg

Takımlar Sıralaması

fb05c69201ab2db292aa67b4a880ff00.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...