İçeriğe Yönlendir

Çalıntı/Kayıp

Yusuf Gerdan

Recommended Posts

Yusuf Gerdan

Merhabalar. Dün sabah saatlerinde evde kullanılmayan eski telefonu bataryasız, kartsız bir şekilde çöpe attım. Telefon eski android akıllı telefonlardan. Farketmedim içinde eskiden kullandığım bir e-mail açık kalmış. Gece 11 gibi mail geldi. Cihazda oturum açma işlemi diye. Cihazı biri bulup açmış. Fakat o mail adresinin ne kurtarma sorularını ne de şifresini hatırlamıyorum. Kurtarma mailini de yanlışlıkla iptal ettim. Anlayacağınız hiçbir şekilde telefonun imei koduna ulaşamıyorum. Derdim birinin telefonu kullanıp kullanmaması değil. Herhangi bir suç işlenirse sonuç olarak telefon bizim üzerimize kayıtlı. Başımız ağrır mı? Nasıl bir yol izlemeliyiz? Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İçinde hat yok ancak faturanız ile herhangi bir operatöre gidip telefonumu kaybettim derseniz, mevcut imei tüm operatörlerde kullanıma kapatılır.

Karakola da başvurmak gerekebilir tabii ki.

Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan
(düzenlendi)

Anlıyorum ama çok eski bir telefon olduğu için fatura, fiş vs hiçbir şey yok. Bildiğim kadarıyla da karakola başvururken de imei isteniyor. Yanlış mı biliyorum ? Faturasız bir şey yapamaz mıyız?

tarihinde Yusuf Gerdan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Başvuru için imei şarttır. Ancak telefonla yapılacak herhangi bir illegal şeyde sorumlu olmadığınızı kanıtlarsınız,çok problem olmaz

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Suç işlenirse incelemede sizin de adınız geçer polis sizi bulur zaten durumu ifade edersiniz. Belki mahkemede de adınız tutanakta 2,3,4. şupheli olarak da geçer ama sicilde herhangi bir kayıt olmaz. Bence bir polis merkezine gidip durumu bildirin belki bir kayıt alırlar. İyi niyet belirtisi olur.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

en basit çözüm o mail adresine mail atıp cep  numaranızı yazarak alan kişiyi bi yere davet edip içindeki leri alabilirsiniz 

Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan
2 saat önce, Uğur Çınar yazdı:

en basit çözüm o mail adresine mail atıp cep  numaranızı yazarak alan kişiyi bi yere davet edip içindeki leri alabilirsiniz 

Haklısınız. Fakat keşke benim derdim içindekiler olsa :) içindekiler zerre umrumda değil. Satın aldığım yerden geçmiş faturalardan imeisini bulduk. Karakola ve BTK'ye başvurduk.  Fakat içinde bize ait hat bulunmadığı için bir şey yapamadıklarını söylediler :) sonuç olarak benim anladığım herhangi bir şey başımıza gelmez herhalde...

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
10 saat önce, Yusuf Gerdan yazdı:

Haklısınız. Fakat keşke benim derdim içindekiler olsa :) içindekiler zerre umrumda değil. Satın aldığım yerden geçmiş faturalardan imeisini bulduk. Karakola ve BTK'ye başvurduk.  Fakat içinde bize ait hat bulunmadığı için bir şey yapamadıklarını söylediler :) sonuç olarak benim anladığım herhangi bir şey başımıza gelmez herhalde...

dediğimi deneyin mail atıp sansınızı deneyin bildirim düşeceği için :D kesin dönüş yapabilr :D

Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan
4 dakika önce, Uğur Çınar yazdı:

dediğimi deneyin mail atıp sansınızı deneyin bildirim düşeceği için :D kesin dönüş yapabilr :D

Attım beklemedeyim :D 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Google sifrenizi  biliyorsaniz ve android cihaz yöneticisi aciksa, telefonu kilitleyebilir, silebilir, yerini bulabilir hatta zilini bile caldirabilirsiniz. Ama tabiki internete bagli ve hesabiniz kaldirilmamis olmali

Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan

Google şifremi maalesef hatırlamıyorum. Cihaz yöneticisi yoktu :) Uğur Bey'in dediği gibi mail attım. Geri dönüş olmadı. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gökhan Tuna
On 3/26/2017 at 00:39, Yusuf Gerdan yazdı:

Merhabalar. Dün sabah saatlerinde evde kullanılmayan eski telefonu bataryasız, kartsız bir şekilde çöpe attım. Telefon eski android akıllı telefonlardan. Farketmedim içinde eskiden kullandığım bir e-mail açık kalmış. Gece 11 gibi mail geldi. Cihazda oturum açma işlemi diye. Cihazı biri bulup açmış. Fakat o mail adresinin ne kurtarma sorularını ne de şifresini hatırlamıyorum. Kurtarma mailini de yanlışlıkla iptal ettim. Anlayacağınız hiçbir şekilde telefonun imei koduna ulaşamıyorum. Derdim birinin telefonu kullanıp kullanmaması değil. Herhangi bir suç işlenirse sonuç olarak telefon bizim üzerimize kayıtlı. Başımız ağrır mı? Nasıl bir yol izlemeliyiz? Teşekkürler.

Geçmiş olsun; benim takıldığım bir husus oldu, eski telefonu çöpe mi attınız? Gerçi bataryasız atmışşınız ancak gene de aklınızda bulunsun; kullanmadığınız elektronik ürünleri Teknosa gibi mağazalara geri dönüşüm için verebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...