İçeriğe Yönlendir

Connect - Motor ve Yağ Kaçakları

Erkan Tekin

Recommended Posts

Erkan Tekin

Merhaba arkadaşlar 3 adet sorunum var yaz gelmeden motor temizliği yapalım dedik ve 3 sorun var sormak istedim..

1. Foto turbonun girişi mi çıkışı mi bilmiyorum aşırı derecede yağlanmış. Hafif çekiş düşüklüğü var hafif de duman bunu nasıl giderebiliriz ?

2. Foto da motor yağ kapağı kapalı olmasına rağmen sürekli yağ kaçağı daha doğrusu kapak bölgesinde yağlanma oluyor . Ayrıca o arka kısım da siyahlik neden kaynaklı olabilir.

3. Foto daki intercooler borularindaki yaglanma normal mi turbonun ordaki yaglanma ile alakası varmidir acaba ?? 3b384226f46266a3bad52927f873dc77.jpg6feffeb39803d46073acf0e729d61f07.jpg7e1c4deb24182c9dca1efd0417b2d97b.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Buğrahan Büyükaydın

Kapaktaki sorun bende de var, kapağın altındaki contayı değişmeyi düşünüyorum, sonuç alırsam paylaşırım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

fotodaki yağların hepsi normal değil en kısa zamanda sanayi yolu gözüküyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Turboya bakılmalı. Hele çekiş düşüklüğü varsa kesin bakılmalı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bu motoru cok iyi tanimamakla birlikte yorum yapacak olursam:

1. fotograftaki hortumda biraz büyükce bir yirtik var diye düsünüyorum, Cekis düsüklügünün sebebi de bu olabilir.

2. Fotografta ben olsam ilk önce contasini  falan cikarip, kapagi ve girdigi yeri de iyice temizleyip denerdim. olmadi contayi degistirirdim.

Arkadaki lekeye ise bir yorum getiremedim ama güzelce temizleyip yeniden olacak mi diye kontrol ederdim.

3. o hortumda da ufak catlak/lar oldugunu düsünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

Cevaplarınız için teşekkür ederim.. 1. Fotoğraftaki yağlanma canımı sıktı biraz.

SM-G710 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
9 dakika önce, Erkan Tekin yazdı:

Cevaplarınız için teşekkür ederim.. 1. Fotoğraftaki yağlanma canımı sıktı biraz.

Caninizi sikmayin. Eger sadece hortumda yirtik varsa, alinir degisilir sorun cözülür. cok pahali birsey degildir zaten. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Eren Gökmen
17 dakika önce, Ali Önal yazdı:

Motor yağ kaçaklari var muayeneden geçermi yoksa yıkatayımmı muayeneye gitmeden

Bildigim kadariyla cok asiri degilse (damlamiyorsa) hafif kusurla geciyor

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Önal

Damlamıyor ama şimdi baktım karter siyah yağ dolmuş hiçde içime sinmedi sinir oldum

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
1 dakika önce, Ali Önal yazdı:

Damlamıyor ama şimdi baktım karter siyah yağ dolmuş hiçde içime sinmedi sinir oldum

İsterseniz simdilik yikatip muayeneye sokun. Hem yag kacaginin yeri belirlenmis olur . Sonra goturur yaptirirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...