İçeriğe Yönlendir

Astra J Lastik Basinc Sensoru (TPMS) Adaptasyonu

Metin Akbal

Recommended Posts

Metin Akbal
On 14.04.2018 at 18:33, Onural Yüksel yazdı:

???? Gerçekten size her konuda saygı duyuyorum Metin Bey ??? Astra J de bir marka oldunuz bence ? Sevgiler. 

Estağfirullah :)

On 14.04.2018 at 22:55, Mehmet Ozyurek yazdı:

Tekerleri yanlış yere takıp uğraşmasa bi de. emoji23.png

He yav sorma. Yazlıkları öyle bir takmışım ki tüm lastikler çapraz denk gelmiş neyi nerden söktüğümü yazmayı unutunca. Allah tan çekme yapmadı. Bu cihaz gelsin görelim maharetlerini :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Çağrı Tayoğlu

Merhabalar, foruma yeni üye oldum lastik basınç sensörleri işi yapıyoruz. Konu ile ilgili tüm marka ve modeller için aklınıza takılanlara cevap verebilmek isterim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
9 saat önce, Çağrı Tayoğlu yazdı:

Merhabalar, foruma yeni üye oldum lastik basınç sensörleri işi yapıyoruz. Konu ile ilgili tüm marka ve modeller için aklınıza takılanlara cevap verebilmek isterim.

Saygılarımla.

2005 mercedes c serisinde ekranda lastik basınç uyarı ekranı var ama jantlarda sensör yok. Her hangi hata vermiyor. Sensörlu mı orjinali. Yoksa ESP den mi okuyor

Yorum bağlantısı
Çağrı Tayoğlu
16 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

2005 mercedes c serisinde ekranda lastik basınç uyarı ekranı var ama jantlarda sensör yok. Her hangi hata vermiyor. Sensörlu mı orjinali. Yoksa ESP den mi okuyor

Mustafa Bey aracınızın ABS sinde devir sensörü var. Lastiğin tur sayısından ölçüm yapıp farklılık olduğunda ikaz veriyor

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
İbrahim Akasoy
(düzenlendi)

Astra J aracımda benzer bir sorun yaşadım, daha önce yukarıda anlatılanlar gibi halletmiştim ama bu sefer olmadı. 

Lastik havalarını tek tek ayarladım, hepsinin aynı değerde olduğunu gördüm. Öğrenme devrede kısmına kadar sorun yok, öğrenme tamam diyor ama lastik basınç ikazı sönmüyor. 

tarihinde İbrahim Akasoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
İbrahim Akasoy yazdı:

Astra J aracımda benzer bir sorun yaşadım, daha önce yukarıda anlatılanlar gibi halletmiştim ama bu sefer olmadı. 

Lastik havalarını tek tek ayarladım, Öğrenme devrede kısmına kadar sorun yok, öğrenme tamam diyor ama lastik basınç ikazı sönmüyor. 

Şu konuya bakın. Olması gerekeni öğrendik.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
İbrahim Akasoy yazdı:

Lastik havalarını tek tek ayarladım, hepsinin aynı değerde olduğunu gördüm. Öğrenme devrede kısmına kadar sorun yok, öğrenme tamam diyor ama lastik basınç ikazı sönmüyor. 

Lastik havasını olması gereken seviyeye getirin düzelir. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
İbrahim Akasoy yazdı:

Ayrıca sensörün yeri karışmış veya sensör arızalanmış pili bitmiş olabilir.

Yorum bağlantısı
İbrahim Akasoy
Ersen Tapan yazdı:

Lastik havasını olması gereken seviyeye getirin düzelir. 

Getirdim zaten ama nafile. 

Metin Akbal yazdı:

Şu konuya bakın. Olması gerekeni öğrendik.

Aynen anlatıldığı şekilde daha önce birkaç kez ikazı kaldırmıştım.

Ama bu sefer durum farklı sanırım sensörler ile ilgili bir sorun var, pili bitmiş olması ihtimali daha kuvvetli geliyor  zira 2014 model araç. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ama bu sefer durum farklı sanırım sensörler ile ilgili bir sorun var, pili bitmiş olması ihtimali daha kuvvetli geliyor  zira 2014 model araç. 
Bütün tekerlere 37 hava basın denemelik. İkaz sönerse tekerlerin yeri karışmıştır. Sönmezse pil bitmiştir. Bu arada lastik yükünü hafif e alıp öyle deneyin. Ekonomikte daha yüksek hava istiyor.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Akasoy
Metin Akbal yazdı:
İbrahim Akasoy yazdı:

Bütün tekerlere 37 hava basın denemelik. İkaz sönerse tekerlerin yeri karışmıştır. Sönmezse pil bitmiştir. Bu arada lastik yükünü hafif e alıp öyle deneyin. Ekonomikte daha yüksek hava istiyor.

Tamam birde öyle deniyeyim. 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
İbrahim Akasoy yazdı:

Getirdim zaten ama nafile. 

Babamın araçta servis dört döndü söndüremedi zamanında. Sonra sensörden girip pilden çıkacaklardı , hava bastınızmı dedim, bastık dediler . Sonra yük seçimini normal yapınca düzeldi. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Akasoy
Ersen Tapan yazdı:

Babamın araçta servis dört döndü söndüremedi zamanında. Sonra sensörden girip pilden çıkacaklardı , hava bastınızmı dedim, bastık dediler . Sonra yük seçimini normal yapınca düzeldi. 

Tamamdır, lastik yükünü değiştirip tekrar deneyeceğim, sonucu yazarım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Akasoy
(düzenlendi)

lastik yükünü değiştirdim, biraz daha hava bastım sonunda arıza silindi. 

birşeyin daha farkına vardım, benim jantlar sağlar sola ön-öne arka-arkaya olacak şekilde ters takılmış.

sol önü şişiriyorum, sağ önün değeri değişiyor. 

ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim. 

tarihinde İbrahim Akasoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

birşeyin daha farkına vardım, benim jantlar sağlar sola ön-öne arka-arkaya olacak şekilde ters takılmış.

Adaptasyon lazım ya da jantlar kendi yerine takılacak.
Yorum bağlantısı
İbrahim Akasoy
Metin Akbal yazdı:
İbrahim Akasoy yazdı:

Adaptasyon lazım ya da jantlar kendi yerine takılacak.

Adaptasyon için cihaz lazım sanırım. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Adaptasyon için cihaz lazım sanırım. 
Aynen cihaz lazım.
Yorum bağlantısı
İbrahim Akasoy

neyse böyle devam edelim, bir dahaki lastik değişimine kadar. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...