İçeriğe Yönlendir

1.6 Avensis Extra LPG

Misafir

Recommended Posts

Okan Tansel

bu lpg ninde girmedi yer kalmadı arkidiş hala halaaaaaaaa :D

2 dakika önce, Özgen Acar yazdı:

bayide takılmıştır hocam ondan bahsediyordur bence 

+100

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Bu aracın 2011 modelini kullandık tüplü idi fabrikasyon tüplü olanı yok hepsine sonradan takılıyor alırken oldukça araştırdık. Sonuç olarak tüpte randıman çok düşüyor ve devamlı sıkıntı çıkarıyor birde direksiyon kutusu sorunları var dikkat etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

60 binli rakamlara 2012 dizel d sınıfı araç alınır zaten lpg liye binmeye gerek yokki ...

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
39 dakika önce, Emrullah Aydoğdu yazdı:

Yaklaşık bu fiyata forumda passat var dikkat

Hem de ekstra bir çok özelliği olan bir comfort ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Yaklaşık bu fiyata forumda passat var dikkat

bu fiyata bu modelde bu kadar az yakan passat gösterin.

avensis fp aracıdır. lpg tamm uyumlu. dizel clio ile aynı yakıt maliyeti ile gezersiniz. dünyanın en sorunsuz 2.aracıdır bu arada.

fabrikasyon lpg yok. sadece servis takmış olabilir

2011 model lpg ile kullanıyorum. sorunuz varsa alabilirim

Bu aracın 2011 modelini kullandık tüplü idi fabrikasyon tüplü olanı yok hepsine sonradan takılıyor alırken oldukça araştırdık. Sonuç olarak tüpte randıman çok düşüyor ve devamlı sıkıntı çıkarıyor birde direksiyon kutusu sorunları var dikkat etmek lazım.

sıfır sorun.
Sadece lpg ayarı yapamayan usta vardır
direksiyon kolunu sorunu ise basit bir tıkırtı. 2 somun sıkılınca bitiyor. o da nadir görülüyor
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Polat

Avensis Mondeo gibi Türkiye'de yeteri kadar ilgi görmemiştir nasıl ki mondeo bir focus kadar olamadiysa, avensis'te bir corolla kadar olamadı.Tabi ki bu Mondeo'nun ve Avensis'in kötü olduğu anlamına gelmez,Avensis Elegant Ekstra dolu bir araçtır tabi bu doluluk Toyota anlayışına göre,bir cam tavan,bir deri koltuk,bir koltuk ısıtma yoktur.Ama sorunsuzluğu ile usta düşmanı olması unutulmamalı.LPG ile uyumu tamdır,baş agritmaz, yakıtı 6 Vites olması sebebiyle gayet makuldur ,132 beygir olmasına rağmen yeteri kadar gücü hissedemezsiniz.Fabrikasyon LPG olayı alınan yetkili serviste takılmasidir.

Kısaca alınır binilir gayet güzel araçtır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Piyasada kıymeti bilinmeyen araçlardan çok çok hoşuma giden bir araba. Erzurum - Trabzon arası yolculuk yapmıştım her açıdan çok hoşuma gitmişti ayrıca LPG tüketimi oldukça tatmin edici idi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu
11 saat önce, Tahir Ak yazdı:

avensis fp aracıdır. lpg tamm uyumlu. dizel clio ile aynı yakıt maliyeti ile gezersiniz. dünyanın en sorunsuz 2.aracıdır bu arada.

sıfır sorun.
direksiyon kolunu sorunu ise basit bir tıkırtı. 2 somun sıkılınca bitiyor. o da nadir görülüyor

Peki.

Yorum bağlantısı
Erol Güven
14 saat önce, Tahir Ak yazdı:

sıfır sorun.

Bu aracın lpg ayarını yaptırmak için kendi servis dahil defalarca gidildi o anda yapılıyor daha sonra yeniden bozuyor idi.

Direksiyon kolu değil direksiyon pompası sıkıntısı ve mili 2 somun sıkınca geçmiyor.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Bu aracın lpg ayarını yaptırmak için kendi servis dahil defalarca gidildi o anda yapılıyor daha sonra yeniden bozuyor idi.

Direksiyon kolu değil direksiyon pompası sıkıntısı ve mili 2 somun sıkınca geçmiyor.

pompa kısmını bilmiyorum.

Lpg ayarı ise usta beceriksizliği mscsi.net girip insanların ustalar dan daha iyi ayar yaptığını 40 liralık kablolar ile neler başardığını görebilirsiniz

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Recep Güney

Bende bu aralar bu araca bakıyorum ancak internette çok fazla bilgi yok. Focus da alıştık her şeyi 5 dk da internetten öğrenmeye.kullanan arkadaşlar var ise alırken nelere dikkat etmeliyiz tavsiye de bulunurlarsa sevinirim. 2014 elegant ekstra bakıyorum benzinli tüp yok

Yorum bağlantısı
Cavit Yordam
(düzenlendi)
13 saat önce, Recep Güney yazdı:

Bende bu aralar bu araca bakıyorum ancak internette çok fazla bilgi yok. Focus da alıştık her şeyi 5 dk da internetten öğrenmeye.kullanan arkadaşlar var ise alırken nelere dikkat etmeliyiz tavsiye de bulunurlarsa sevinirim. 2014 elegant ekstra bakıyorum benzinli tüp yok

Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz her bakımdan güzel araç 2012 makyajlı kasa elegant extra aracım var lpg ile çok uyumlu konforlu tek beğenmediğim tarafı 132 beygir fakat alt devirlerde biraz cansız sonuçta atmosferik bir motor ancak 3500 4000 prm ve üstünde araba kendine geliyor.İlk başlarda araç size gitmiyor gibi gelecek fakat araca alıştıkça ve tanıdıkça uygun vitesleri kullanarak aracın gittiğini göreceksiniz. Boş ağırlığı 1470 kg olan aracın hakkı bence 1.8 veya 2.0 cc eğer 1.6 beni tatmin etmez derseniz 1.8 otomatik almanızı tavsiye ederim.Kronik bir sorunu yok alırken tek dikkat etmeniz çok bozuk yolda direksiyon kutusundan ses gelebiliyor (illede olacak demiyorum benim aracımda var mafsal baglantı somunları gevşiyor sıkınca ses azalıyor.)iyi bir usta bir günde hallediyor.

tarihinde Cavit Yordam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...