İçeriğe Yönlendir

Astra J OEM Vites Alti Led ve Alt Konsol Ambiyans Led Montaji

Metin Akbal

Recommended Posts

Metin Akbal

Aslinda bayagi oldu bu montajimda o zamanlarda uye degildim buraya.

Vites altı ledimizi takmak için ön göğüsteki kaplama teyp vs ne varsa söktük. Gerekli ölçümleri yaptıktan sonra kapı açıldığından hangi kabloya elektrik geldiğini bulduk. Bu arabada kapı açıldığı zaman teyp-klima aydınlatmaları da çalışıyor o yüzden bu kısmı tercih ettik. Yolcu tarafinda alt kisimda BCM den de paralel alanlar var. Normalde 2013 e kadar alt donanımlarda sokete kadar kablo geliyormuş, hatta vites alt led bile takılı imiş kablo bağı yapılarak aktif hale getiriliyormuş. Teybe gelen sürücü tarafındaki ESP düğmesine gelen kablodan sarı olana + siyah kabloya - bağladık.

WP_20160610_16_51_52_Pro.jpg

Bez banta sardık ki tıkırtı yapmasın.

WP_20160610_16_59_43_Pro.jpg

Alt konsola ledimizi ekleyebilmek için kablonun çıkabileceği şekilde rötuş yaptık.

WP_20160610_17_09_30_Pro.jpg

Dişi erkek fiş ile bağlantımızı yaptık. Test deneme 1-2-3.

WP_20160610_17_24_27_Pro.jpg

Başka işlerimde vardı o yüzden ön tarafı toplamamıştım gece denemesini yaptım sıkıntı yok. Konsoldaki ledin görüntüsüne takılmayın konsolun kaplamasını takınca orası da kapanıyor.

WP_20160610_23_31_40_Pro.jpg

WP_20160610_23_31_50_Pro.jpg

Işık şiddeti biraz fazla dediler uygun direnç bulamayınca Türk işi çözüm. Tükenmez kalem ile karaladım :D

WP_20160612_16_09_11_Pro.jpg

Bu geceden son hali.

WP_20160612_22_15_49_Pro.jpg

WP_20160612_22_16_01_Pro.jpg

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Halit Bebek

Cok basarili ve guzel. Astra j yi sattiran en guzel opsiyondu bu kirmizi ambiyans. Elinize saglik

B6 Variant @bebekscarmaniac on instagram

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Parcayi arayan ve bulan @Ömer Türkşanli ve @E. Özlem Kaya arkadaslarima tesekkur ederim, ayrica Omer e tesekkur ederim parcayi hediye etti ben ona birsey yapamadim.

Cok basarili ve guzel. Astra j yi sattiran en guzel opsiyondu bu kirmizi ambiyans. Elinize saglik

B6 Variant @bebekscarmaniac on instagram

Aynen abi olmazsa olmazlardan.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Serit led tercih edenler var bu malzeme pahali oldugu icin. Serit led noktasal gorundugunden goruntu cok kotu oluyor. Ornek:

6342a80472a11e0a2790d12fad565de7.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Ne demek Kardeşim bizde her şey karşılıklı değil, gönülden kopan bir hediye, eskiği vardı giderdik.
Kazasız belasız.
Bu arada Türk işi çözüm iyidir! [emoji6]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

şerit led değilde pleksi çubuk bükülüp iki ucuna flux led filan konulabilir aslında parça pahalıysa kapı kollarına direk flux led takılabiliyor j kasada güzel oluyor cosmodaki gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
şerit led değilde pleksi çubuk bükülüp iki ucuna flux led filan konulabilir aslında parça pahalıysa kapı kollarına direk flux led takılabiliyor j kasada güzel oluyor cosmodaki gibi

O sekilde farkli bir calisma icin denedim ama inanin bunun kadar canli degil. Kapi kollarina t10 led taksak bile olur ustadim :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Ozan Gemici
(düzenlendi)

Merhaba herkese iyi günler. Metin Bey çok güzel bir çalışma yapmışınız. Bende arabama vites altı led yapmak istiyorum fakat bu parçayı hiçbir yerde bulamadım. Bu parçayı nerden bulabilirim acaba?

tarihinde Ozan Gemici tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
4 dakika önce, Ozan Gemici yazdı:

Merhaba herkese iyi günler. Metin Bey çok güzel bir çalışma yapmışınız. Bende arabama vites altı led yapmak istiyorum fakat bu parçayı hiçbir yerde bulamadım. Bu parçayı nerden bulabilirim acaba?

Tesekkurler oncelikle. Valla cikmacilara haber birakacaksiniz biz bile cok zor bulduk, veya hortum led takanlar var o sekilde halledeceksiniz.

Yorum bağlantısı
Ozan Gemici
1 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Valla cikmacilara haber birakacaksiniz biz bile cok zor bulduk, veya hortum led takanlar var o sekilde halledeceksiniz.

Tamamdır. İlginiz için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
10 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Işıktan memnun değilsen direnç göndereyim. :)

Ben mi? Ben memnunum ki :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Eren Kahya

Eline sağlık dostum harika olmuşta ben bunları yapabilsem elektrik ihalelerine girerim [emoji23] Kocaeli Sakarya Bolu yöresinde bu konularda yardımcı olabilecek varmı ücreti mukabilinde [emoji16]

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
12 dakika önce, Eren Kahya yazdı:

Eline sağlık dostum harika olmuşta ben bunları yapabilsem elektrik ihalelerine girerim [emoji23] Kocaeli Sakarya Bolu yöresinde bu konularda yardımcı olabilecek varmı ücreti mukabilinde [emoji16]

Malzeme satan biri vardı, yaparsın sen :) Faceden atayım profilini satıcının elinde duruyor mu öğren.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Metinarslan

Aslinda bayagi oldu bu montajimda o zamanlarda uye degildim buraya.
Vites altı ledimizi takmak için ön göğüsteki kaplama teyp vs ne varsa söktük. Gerekli ölçümleri yaptıktan sonra kapı açıldığından hangi kabloya elektrik geldiğini bulduk. Bu arabada kapı açıldığı zaman teyp-klima aydınlatmaları da çalışıyor o yüzden bu kısmı tercih ettik. Yolcu tarafinda alt kisimda BCM den de paralel alanlar var. Normalde 2013 e kadar alt donanımlarda sokete kadar kablo geliyormuş, hatta vites alt led bile takılı imiş kablo bağı yapılarak aktif hale getiriliyormuş. Teybe gelen sürücü tarafındaki ESP düğmesine gelen kablodan sarı olana + siyah kabloya - bağladık.
WP_20160610_16_51_52_Pro.jpg
Bez banta sardık ki tıkırtı yapmasın.
WP_20160610_16_59_43_Pro.jpg
Alt konsola ledimizi ekleyebilmek için kablonun çıkabileceği şekilde rötuş yaptık.
WP_20160610_17_09_30_Pro.jpg
Dişi erkek fiş ile bağlantımızı yaptık. Test deneme 1-2-3.
WP_20160610_17_24_27_Pro.jpg
Başka işlerimde vardı o yüzden ön tarafı toplamamıştım gece denemesini yaptım sıkıntı yok. Konsoldaki ledin görüntüsüne takılmayın konsolun kaplamasını takınca orası da kapanıyor.
WP_20160610_23_31_40_Pro.jpg
WP_20160610_23_31_50_Pro.jpg
Işık şiddeti biraz fazla dediler uygun direnç bulamayınca Türk işi çözüm. Tükenmez kalem ile karaladım [emoji3]
WP_20160612_16_09_11_Pro.jpg
Bu geceden son hali.
WP_20160612_22_15_49_Pro.jpg
WP_20160612_22_16_01_Pro.jpg

Merhaba Metin bey.
Kullandığınız ürünü nasıl temin edebilirim yardımcı olabilir misiniz?

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Merhaba Metin bey.

Kullandığınız ürünü nasıl temin edebilirim yardımcı olabilir misiniz?

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayin adasim bana bir arkadasim hediye etti. Bu parcayi bulmak hakikaten zor. 100 150 lira arasinda degisir su an.

Ayrica tapatalk imzanizi kapatir misiniz :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...