İçeriğe Yönlendir

C Max 2 - Yeniden C Max Alsam mı?

İlker Alnıkızıl

Recommended Posts

İlker Alnıkızıl
(düzenlendi)

Öncelikle herkese selâmlar. Yaklaşık 6 yil c max kullandım.2005 benzinli ghia ve 2012 titanyum x tdci Şimdi yaklaşık 1 yıldır superb 2014 tdi otomatik vites kullanıyorum. Satıp yeniden 2013 tit x tdci alsam mi diye düşünüyorum siz değerli arkadaşların yorumlarını bekliyorum teşekkürler.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Bu forumda cmax kullanıp ardından başka araçlarda yapamayan bir kesim var. Birazdan gelip cmaxe dönülmeli diyecekler. Superbi bilmiyorum ancak cmax gerçekten de her yönüyle güzel araba

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

segment farkına rağmen düşündürdü ise bu değişimi, c-max bir kez daha keyfini ispat etti.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Kuzenimin 2013 Passatı 3 gün bende kaldı, C-Max'ıme binince ohh be dedim yüksek tavan ve ferahlığa alışmışım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

C-max kullanan kolay kolay başka araba beğenmiyor. Ben araba bakarken enişteyi C-Maxin içine oturttum şimdi hiç aklımdan çıkmıyor diyor[emoji4] Büyük ihtimalle arabasını yenilerse c-max alıcak[emoji1]

Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Şirketin farkli zamanlarda a3ü sedani ve octavia'i kullandıktan sonra aracıma bindiğimde ben de "oh be" demişliğim benim de var..
Mazallah model düşürmek istersek 15-20bin bandinda cmax yok.. Iste o zaman işler karişacak desenize [emoji16]

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Hayatım boyunca yaptığım en doğru tercihlerden biridir c max. İlerde arabayı değiştirecek olursam yine yeni c max alırdım :)

Yorum bağlantısı
Cemil Kaynak

Mali olarak zorlanmassanız yazdığınız gibi Tit. X paket harika bir seçim olur düşüncesindeyim.

Ben de 1 gün boyunca kayınçomun 2012 model trend focus aracına bindim ve o kadar çok C-Max ımın özelliklerine alışmışım ki 12km akşam saatinde farlarını açmadan seyahat ettim. Bahçeşehirde ışıklara gelince farkettim ki farlar yanmıyor parklar açıkmış :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ahmet Emre ŞAHiN

Tam benlik konu olmuş :) Yaklaşık 1 aydır bende önce bir 2012 model C180 merakı, sonra işin uzmanlarının yönlendirmesiyle BMW 320d ve sonra kendi araştırmalarım sonucu 316i merakı başladı. Yenilenen F30 kasadan sonra araç gerçekten mükemmel oldu. Biraz eldeki nakitle biraz da krediyle C-Max'i satıp 316i almaya karar verdim. Ancak çevremden sürekli "Senin aracın çok güzel, Cmax satılır mı? Tam bir aile arabası" şeklinde tepkiler geliyordu. Alacağım araç BMW ama kimse iyi yaparsın demiyordu.

Sonunda aracı ilana koydum ama içim hiç rahat değil. BMW'yle test sürüşü yaptım, tamam güzel araba ama yere yapıştık sanki görüş alanım daraldı iyice. İç mekan C-Max'ten 5 cm geniş sadece. Ancak ferahlık kesinlikle yok.

2 gün önce aracımı iç-dış yıkatıp daha detaylı fotoğraf koyacaktım ancak arabama binince yaptığım yanlışı anladım. Aracımız çok güzel arkadaşlar. Ben bir de koltuğu en yüksek pozisyona alıyorum, Crossoverlarla aynı sürüş yüksekliğine geliyor. Yani MPV-Crossoverlara alışanlar için Sedan'a binmek gerçekten zor geliyor.

Büyük ihtimal bir daha sedan araçlara bakmam. Belki 3-4 sene sonra dizel otomatik Honda CRV veya FORD CUV denilen bir crossover gelecek diyorlar, belki bir ihtimal o da o araçlardan birine geçebilirim. Ama şu an 3 çocuklu bir aile olarak C-Max bizim için biçilmiş kaftan :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
1 saat önce, Ahmet Emre ŞAHiN yazdı:

Ahmet Bey,

Söylediğiniz her kelimeye katılıyorum. C max' e alışan kolay kolay başka araca binemiyor.:)

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

2005 de baslayan Cmax tutkum, 3. Cmaxle devam ediyor.

Arada 8 ay şirket egeasına bindim, 

Egea sonrası tekrar cmax anlatılmaz, yaşanır.

Tek bir özelliğini öne çıkarmak gerekirse Cmax adamı yormuyor kardeşim.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

İlk c max sürüşümü 2004-5 kasa ghia ile yaptım usta ile anlaşamadık almadım ama içimde kaldı. Yıllar geçti otomatik sevdasına direkt s maxe geçtim. c max gerçekten keyifli araba, otomatik şartım olmasa c max alırdım.

Yorum bağlantısı
Tuncay Küçük
Tam benlik konu olmuş [emoji4] Yaklaşık 1 aydır bende önce bir 2012 model C180 merakı, sonra işin uzmanlarının yönlendirmesiyle BMW 320d ve sonra kendi araştırmalarım sonucu 316i merakı başladı. Yenilenen F30 kasadan sonra araç gerçekten mükemmel oldu. Biraz eldeki nakitle biraz da krediyle C-Max'i satıp 316i almaya karar verdim. Ancak çevremden sürekli "Senin aracın çok güzel, Cmax satılır mı? Tam bir aile arabası" şeklinde tepkiler geliyordu. Alacağım araç BMW ama kimse iyi yaparsın demiyordu.

Sonunda aracı ilana koydum ama içim hiç rahat değil. BMW'yle test sürüşü yaptım, tamam güzel araba ama yere yapıştık sanki görüş alanım daraldı iyice. İç mekan C-Max'ten 5 cm geniş sadece. Ancak ferahlık kesinlikle yok.

2 gün önce aracımı iç-dış yıkatıp daha detaylı fotoğraf koyacaktım ancak arabama binince yaptığım yanlışı anladım. Aracımız çok güzel arkadaşlar. Ben bir de koltuğu en yüksek pozisyona alıyorum, Crossoverlarla aynı sürüş yüksekliğine geliyor. Yani MPV-Crossoverlara alışanlar için Sedan'a binmek gerçekten zor geliyor.

Büyük ihtimal bir daha sedan araçlara bakmam. Belki 3-4 sene sonra dizel otomatik Honda CRV veya FORD CUV denilen bir crossover gelecek diyorlar, belki bir ihtimal o da o araçlardan birine geçebilirim. Ama şu an 3 çocuklu bir aile olarak C-Max bizim için biçilmiş kaftan [emoji4]

C180 den 320 d BMW ye geçiş nasıl oldu C180 in sorunları neler

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
On 02.05.2017 at 10:36, Ahmet Emre ŞAHiN yazdı:

Tam benlik konu olmuş :) Yaklaşık 1 aydır bende önce bir 2012 model C180 merakı, sonra işin uzmanlarının yönlendirmesiyle BMW 320d ve sonra kendi araştırmalarım sonucu 316i merakı başladı. Yenilenen F30 kasadan sonra araç gerçekten mükemmel oldu. Biraz eldeki nakitle biraz da krediyle C-Max'i satıp 316i almaya karar verdim. Ancak çevremden sürekli "Senin aracın çok güzel, Cmax satılır mı? Tam bir aile arabası" şeklinde tepkiler geliyordu. Alacağım araç BMW ama kimse iyi yaparsın demiyordu.

Büyük ihtimal bir daha sedan araçlara bakmam. Belki 3-4 sene sonra dizel otomatik Honda CRV veya FORD CUV denilen bir crossover gelecek diyorlar, belki bir ihtimal o da o araçlardan birine geçebilirim. Ama şu an 3 çocuklu bir aile olarak C-Max bizim için biçilmiş kaftan :)

Her kelimesine katılıyorum Ahmet Bey. Artık sedanlar yerdeymiş hissi veriyor. :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ben de C-max'den sonra sedan araç beğenemedim. Beklenti farklı oluyor nedense...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Aydın Sert
19 dakika önce, Metin Genç yazdı:

ben 3 ncü CMAX ımı aldım. Pişmanım.

Neden pişmansınız?

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
Bir saat önce, Metin Genç yazdı:

ben 3 ncü CMAX ımı aldım. Pişmanım.

Sakıncası yoksa sebebini öğrenmek isteriz doğrusu.

Yorum bağlantısı
Metin Genç
2 saat önce, Fikret Özsoy yazdı:

Sakıncası yoksa sebebini öğrenmek isteriz doğrusu.

3 saat önce, Aydın Sert yazdı:

Neden pişmansınız?

şu konudaki sorunum yüzünden. lanet olsun aldığım güne. kmsine aldandım.

Yorum bağlantısı
Enes Bektaş

2008 Cmax vardı sattım bin pişman oldum 2011 titx aldım. Eşimde bende çok memnunuz her arabanın kronik sıkıntıları var yok sanmayın. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Metin Genç
On 10.05.2018 at 16:20, Mustafa Yanar yazdı:

S max a binsydiniz ne yapardınız bilmiyorum. :-{ )

iyi anlamda mı kötü anlamda mı

On 10.05.2018 at 11:35, Enes Bektaş yazdı:

2008 Cmax vardı sattım bin pişman oldum 2011 titx aldım. Eşimde bende çok memnunuz her arabanın kronik sıkıntıları var yok sanmayın. 

sorun arabanın kronik sıkıntısında değil hocam valla hatayı gösterse 2bin tl harcasam umrumda değil yeterki düzelsin. ama hata mesajı yok birşey yok, 10 gün iyi 2 gün kötü. gidiyor bakalım şimdilik nereye kadar gidecek

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...