İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 - Ön Kapı Kilidi Sorunu

Ersin Alan

Recommended Posts

Ersin Alan

Bugünlerde ara ara olsada aracı anahtarla açınca tüm kapılar normal açılıyor ancak ön şöför kapısı kilitli kalıyor bir daha basmama açılıyor her zaman olmuyor ancak ne yapmalıyım kilit kısımları vd40 sıksak faydası olur mu

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ersin Alan

farkettimki kapı kolu arada kilidi tutmuyır buda açılmasını engelliyor sorun kilitte değil kapı kolunda kapı kolunun içten gevşemesi vs gibi bir durum olablilir mi

Yorum bağlantısı
On 23.04.2017 at 03:40, Ersin Alan yazdı:

farkettimki kapı kolu arada kilidi tutmuyır buda açılmasını engelliyor sorun kilitte değil kapı kolunda kapı kolunun içten gevşemesi vs gibi bir durum olablilir mi

aynı sorun bendede var çözüm bulamadım kendı kendne bazen calsıyor bazen calısmıyor ek olarak kapnın ıc tarafındakı kılıtleme dugmesıne basıncada zor basılıyor ve kılıtleme ıslemı yapmıyor 

Yorum bağlantısı
Ersin Alan
15 saat önce, Ozer Oz yazdı:

aynı sorun bendede var çözüm bulamadım kendı kendne bazen calsıyor bazen calısmıyor ek olarak kapnın ıc tarafındakı kılıtleme dugmesıne basıncada zor basılıyor ve kılıtleme ıslemı yapmıyor 

Kapı kilidinde benim sorun yok içten rahat kitlenio açılıyor 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mehmet Ozyurek
On 06.04.2017 at 19:01, Ersin Alan yazdı:

Bugünlerde ara ara olsada aracı anahtarla açınca tüm kapılar normal açılıyor ancak ön şöför kapısı kilitli kalıyor bir daha basmama açılıyor her zaman olmuyor ancak ne yapmalıyım kilit kısımları vd40 sıksak faydası olur mu

On 23.04.2017 at 03:40, Ersin Alan yazdı:

Bu iki sorun farklı... 

Birincisi kilit arızası, ikincisi ise koldaki aşınmanın sebep olduğu bir arıza.. 

İkinci arıza için kilit değiştirmek gerekmez diye düşünüyorum.. 

Değişik fikri olan veya özellikle ikinci arıza ile ilgili bir çözüm önerisi olan var mı ?

Yorum bağlantısı
Murat Yenigül

Kilit açıyor kapı kolu kapıyı açmıyor ise iç döşemeyi sökün ışık yardımıyla kapı kolu arkasına baktığınızda kolun yaylı mandal sistemini çekerek kapıyı açtığını görebilirsiniz. O yaylı mandal ı rahat görebilmeniz için kapı kilidinin 10cm üzerinde siyah yuvarlak kapak var onu çıkarın yıldız başlı vidayı sökün kapı kolu rahatça çıkacaktır. Vd40ı mandalın yayına sıkın ve elinizle rahat hareket edene kadar mandalı hareket ettirin. Çözülecektir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...