İçeriğe Yönlendir

"Renault Megane Türkiye'de Yılın Otomobili"

Remzi Karaca

Recommended Posts

Remzi Karaca

Oy kullanan 78 gazetecinin verdiği puanlar sonucunda Türkiye'de Yılın Otomobili arasında Renault Megane 4430 Puanla seçilmiş. [emoji3]

ADAYLAR

-Honda Civic

-Mazda MX5

-Peugeot 3008

-Seat ATECA

-Renault Megane

-Volvo S90

• Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

kullandım bendeki megane 3 e göre bayağı yol katetmiş Renault cidden beğendim kendi aracımı beğenmiyorum şahsen berbat :)

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Çok satar, 4 aydır kullanıyorum, 5500 km oldu, ciddi bir kronik sorunu görmedim. Şanzıman yazılım güncellemesi gerekiyor (EDC), yakıt ekonomisi çok iyi, ara sıra paylaşıyorum, konularımda resimleri ve videosu mevcut. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
(düzenlendi)
8 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Mx5 ile megan.. Aynı kefede kıyas yapan ne içti ise bende istiyorum

Gün içinde haberi okumuştum toplamda 25 otomobilden elenerek kalan son 6 araç bunlar. Benim takıldığım S90'dı :D

Ekleme: Araç listesi. 

http://www.otohaber.com.tr/galeri/otomobil/ogd-2017-turkiyede-yilin-otomobili-yarismasi

tarihinde Ramazan Turan tarafından düzenlendi
Link.
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Türkiye de üretildiği için en çok oyu almış olabilir mi? Çok güçlü rakipleri var çünkü.

19 dakika önce, Ramazan Turan yazdı:

Gün içinde haberi okumuştum toplamda 25 otomobilden elenerek kalan son 6 araç bunlar. Benim takıldığım S90'dı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cıvıc ta Türkiye de üretilmekte

47 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Mx5 ile megan.. Aynı kefede kıyas yapan ne içti ise

hakkat, Rc araba ile gerçeği aynı oylamada

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
cıvıc ta Türkiye de üretilmekte
hakkat, Rc araba ile gerçeği aynı oylamada

Biri dede diğeri genç arabası
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

:)

Mercedes E serisi, Lexus, infiniti, Mx5, Civic, Ford Edge i  elemiş de gelmiş. Gülmekten listenin sonunu göremedim

Megane kötü değil,tersine çok güzel. Ama bu seçim olmamış :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

s90 nı atlamışsın Abi, s90 ve megan, mizah konusu gibi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Banda çok ilginç geldi sonra belki fiyat/payda olarak değerlendirilmiş olabilir dedim.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Bu değerlendirmede pahalı lux olanı seçilecek mantalitesi yokki. Fiyat fayda ulaşılabilmek en öenmli etken.400 bin.liralık s90 daki faydayı reno 110 bine sağlıyor.

Finale kalan modeller "Tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi ve fiyat-değer oranı" gibi kriterler açısından değerlendiriliyor.

Törende konuşan OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık, tüm finalistler arasında büyük bir rekabetin yaşandığını belirterek, "Tamamen objektif bakış açısıyla otomobilleri değerlendirirken, fiyat-donanım, tasarım, inovasyon, motor, yol tutuş gibi konuları göz önünde tuttuk." ifadesini kullandı.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
(düzenlendi)

Avrupada yılın otomobili Peugeot 3008 seçilmişti (yanlış hatırlamıyorsam). Biz de seçilmiyor

Demek ki bir yerde sıkıntı var.

Yanlış anlamayın ama neden biz de kişi bir otomobil aldığın da savunmaya geçmeye başlıyor 

Ne kadar reno yılın otomobili de olsa volvo s90 kıyaslanması bile yanlış 

tarihinde Fevzi Göktaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Megane Renaultun en gözde modeli lakin S90 param olsa ilk başta almak isteyeceğim araç olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

İşin özeti bu cümlede zaten.   ''Fiyat-donanım, tasarım, inovasyon, motor, yol tutuş gibi konuları göz önünde tuttuk.''

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Listede diğer araçlara takılmış geneli.

Eğer sizin dediğiniz gibi olsaydı her yıl süper sporlar birinci olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
9 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Listede diğer araçlara takılmış geneli.

Eğer sizin dediğiniz gibi olsaydı her yıl süper sporlar birinci olurdu.

Biz de onu anlatmaya çalışıyoruz. Araçlar farklı boyutta 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

hangi tip motorlarını karşılaştırdılar acaba . hadi reno dizelde civic benzinlimi mesela

detayını bilmem ama megan bu grupta kendinden sonra en çok satanın 4 5 misilini havada satar. yüksek ihtimalde yine satış rekoru kırar fluance den sonra

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

megane la focusu karşılaştır octavia ile karşılaştır bunlar arasında fiyat/faydayı değerlendir anlarım ama s90 la karşılaştırıp, s90 na 400 bin vermeye gerek yok megane da her açıdan ona yakın değerler veriyor , 100 bin ona verin mantatilesini benim fakir beynim anlamıyor..

güvenlikden bahsetmeye gerek yok, yol tutuş s90 4x4.. vs vs.. haa yakıt s90 2 bin 235hp 480 nm 0-100 7,0 sn ortalama 4,8.  megane 1500 110 hp 250 nm  0-100 12,5sn ortalama 3,8. olarak bakarsak megane az yakar (!)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Sizlerin buradaki düşüncelerinize göre değerleme yapılsa yılın otomobili seçmek için kaç kategori belirlemek lazım acaba ? En az 10-12 sınıf araç üretimi var. Her sınıfta yeni model 3-5 tane çıkıyor bazı sınıflarda 1-2 tane. Dolayıyla hepsinin içinden 1 adet seçmek en kolay yöntem. Buradaki amaç o yıl yeni modeller arasında belirlenen kriterlere göre puanlama yapılarak araç seçiliyor. Konu bu kadar basit. Geçen senede süperb seçilmiş egea az farkla 1.ciliği kaçırmıştı. Yılın aracı seçilmesi o aracın üretilenlerin en mükemmeli demek anlamına gelmediğininde bilmemizde fayda var. Katılan jüri üyelerinin takdiri sadece.

4 saat önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Avrupada yılın otomobili Peugeot 3008 seçilmişti (yanlış hatırlamıyorsam). Biz de seçilmiyor

Demek ki bir yerde sıkıntı var.

Yanlış anlamayın ama neden biz de kişi bir otomobil aldığın da savunmaya geçmeye başlıyor 

Ne kadar reno yılın otomobili de olsa volvo s90 kıyaslanması bile yanlış 

Kuzguna yavrusu şirin görünür diye bir atasözü vardır. Bu araç bir vag grubu araç olsaydı siz o zaman taraf tutmayı görürdünüz.

Sizde yanlış anlamayın ama oylama usulü ile seçilen herşeye bizim toplumumuz neden sonucu kabullenmeyip bu kadar itiraz ediyor bende onu anlamakta zorluk çekiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
12 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Kendi sınıfına göre değerlendirilmiştir. 

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Abicim, jüri yada seçenler yani toplum denilen kişiler 78 tane otomobil gazeteci derneği üyeleri.. bilir kişi bunlar.. buna itiraz etmek mi şaşırtıcı? q7, infiniti q30, lexus nx, s90, mx5,  daha neler neler... ve megane. bunları nasıl bir araya getirip nasıl birinci megane çıktı merak konusu bu.. deseler ki gözümüze en güzel o geldi, saygı duyarız. yada 3 e göre 4. kasa çok başarılı olmuş nereden nereye, kendini geliştirme konusun da en iyisi dense ona da itiraz etmem.. sadece fiyat/değer derse hadi ona da eyvallah diyelim  ama yol tutuşu, tasarımı, ergonomisi, donanımı güvenliği tüketimi vs kafa karıştıran kısmı bu.. naçizane fikrim..
affınıza sığınarak yazıyorum teşbihte hata olmasın bence; kuyuya taş atılıp 40 kişinin çıkarmaya çalışması gibi bir şey olmuş bu...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...