İçeriğe Yönlendir

"Renault Megane Türkiye'de Yılın Otomobili"

Remzi Karaca

Recommended Posts

Harun Kocaçalışkan

Birinci gelme sebepleri basit.

1. Sedan olanı Türkiye'de üretiliyor

2. Araba oldukça albenili bir görüntüsü var. Tasarımına kimse kötü diyemez.

3. İç hacmi sınıf standartlarında.

4. Bagajı geniş.

5. 1.5 dci ve edc şanzıman uyumu mükemmel ve sorunsuza yakın.

6. Az yakıyor

7. Fiyatı yüksek değil. (Ucuz demiyorum pahalı değil)

8. Türk halkının istekleri doğrultusunda tasarlanmış bir hali var. 

9. Yedek parça ve servis gibi bir sorunu yok.

10. Fluence garabetinden sonra sedan versiyonun geri dönmüş olması insanları sevindiriyor.

Ancak bu demek değildir ki renault megane volvo s90'dan daha iyi bir arabadır. Tabiki değildir. Ancak hitap ettikleri yerler farklı. Ortalama olarak güzel bir araba. Ama ben olsan yeni Honda Civic'e oyumu verirdim.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Gök
25 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Birinci gelme sebepleri basit.

1. Sedan olanı Türkiye'de üretiliyor

2. Araba oldukça albenili bir görüntüsü var. Tasarımına kimse kötü diyemez.

3. İç hacmi sınıf standartlarında.

4. Bagajı geniş.

5. 1.5 dci ve edc şanzıman uyumu mükemmel ve sorunsuza yakın.

6. Az yakıyor

7. Fiyatı yüksek değil. (Ucuz demiyorum pahalı değil)

8. Türk halkının istekleri doğrultusunda tasarlanmış bir hali var. 

9. Yedek parça ve servis gibi bir sorunu yok.

10. Fluence garabetinden sonra sedan versiyonun geri dönmüş olması insanları sevindiriyor.

Ancak bu demek değildir ki renault megane volvo s90'dan daha iyi bir arabadır. Tabiki değildir. Ancak hitap ettikleri yerler farklı. Ortalama olarak güzel bir araba. Ama ben olsan yeni Honda Civic'e oyumu verirdim.

fluance hiçmi satmadı kapış kapış gitti :D

ilk 9 maddeye aynen katılıyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

yanlış anlaşılmasın ben kötü demiyorum megane için, bence güzel, denemekte isterim, megane 3 alıp sattım, yola oturmuyordu emanet gibiydi, her an gidebilirim diyordu..4 ü merak ediyorum.
tasarım olarakta kendine ait bir özgünlüğü yok talisman benzeri, civik mesela kendi bu konuda çok ileri attı o da yerli (görsel olarak "bence" daha güzel).. yani; tartışma konusu megane iyiliği kütülüğü değil, b,c,d,e,f, h, çeşitli suv segmentlerini bir araya getirilerek seçilmesi ve bundan megane çıkması. en iyi c deseler ya da en iyi orta gelir arabası deseler bu kadar şaşırmazdı kimse.. bu tür en iyi seçimleri yurt dışı araba dergileri gibi kurumlarca yapılıyor ama en iyi compact suv, en iyi suv, en iyi b en iyi c, en iyi van, picup vb gibi bir çok sınıfta yapıyorlar ve ayırıyorlar. bence işin doğrusuda bu.. velhasıl seçene seçilene, seçilmişi sevene karşı elbette saygımız var ama bu sorgulama, eleştirme yapmayacağımız ve kabul edeceğiz anlamına gelmez.. ve her ne kadar bazen anlaşamasak da seni sevmediğim anlamına gelmiyor FATİH ABİM :=)

( bu konuyu da niye bu kadar kendime dert ettiysem.. :unsure2::=) ) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
39 dakika önce, Ali Gök yazdı:

fluance hiçmi satmadı kapış kapış gitti :D

ilk 9 maddeye aynen katılıyorum 

Yok fluence çok satıldı güzel arabaydı aslında nispeten. Ben de 1 sene 25.000 km kullandım ancak insanlar megane sedan'dan sonra fluence kelimesine alışamamıştı.

Zaten bu megane sedan bazı ülkelerde yine fluence olarak satılacakmış.

6 dakika önce, Osman Bilgin yazdı:

yanlış anlaşılmasın ben kötü demiyorum megane için, bence güzel, denemekte isterim, megane 3 alıp sattım, yola oturmuyordu emanet gibiydi, her an gidebilirim diyordu..4 ü merak ediyorum.
tasarım olarakta kendine ait bir özgünlüğü yok talisman benzeri, civik mesela kendi bu konuda çok ileri attı o da yerli (görsel olarak "bence" daha güzel).. yani; tartışma konusu megane iyiliği kütülüğü değil, b,c,d,e,f, h, çeşitli suv segmentlerini bir araya getirilerek seçilmesi ve bundan megane çıkması. en iyi c deseler ya da en iyi orta gelir arabası deseler bu kadar şaşırmazdı kimse.. bu tür en iyi seçimleri yurt dışı araba dergileri gibi kurumlarca yapılıyor ama en iyi compact suv, en iyi suv, en iyi b en iyi c, en iyi van, picup vb gibi bir çok sınıfta yapıyorlar ve ayırıyorlar. bence işin doğrusuda bu.. velhasıl seçene seçilene, seçilmişi sevene karşı elbette saygımız var ama bu sorgulama, eleştirme yapmayacağımız ve kabul edeceğiz anlamına gelmez.. ve her ne kadar bazen anlaşamasak da seni sevmediğim anlamına gelmiyor FATİH ABİM :=)

Dergiler öyle yapıyor ama organizasyonlar farklı yapıyor. 

Mesela bu yılki "car of the year" adaylarına bakın. Ayrıca yarışma şu şekilde sonuçlanmış.

1. Peugeot 3008

2. Alfa Romeo Giulia

3. Mercedes E-Serisi

4. Volvo S90

5. Citroen C3

6. Toyota C-HR

7. Nissan Micra,

gördüğünüz gibi hepsi birbirinden hemen hemen alakasız arabalar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)
4 saat önce, Osman Bilgin yazdı:

Osman,

Aracım yılın otomobili seçilmş olan megane 4 bu gerçeği kimse değiştiremez :) bu kadar laf atmana rağmen bende seni seviyorum. Araç bu yarışmadan sonuncuda çıksa benim umurumda değil zaten. Ben aldığımda bu sıralamadaki 1.ciliği yoktu, böyle bir yarışmada çok umurumda değil zaten. Ben aracı beğendim aldım hepsi bu kadar basit. Aracı ile duygusal bağ kurmayı yaklaşık 22 yıl önce bırakıp sadece onu ihtiyaçlarımı gidermede kullandığım bir binit olarak gördüğümüde beni tanıyan herkes bilir. Kaldıki tesadüfen bu aracı almasaydım bu konudaki düşüncelerimide aynı şekilde paylaşırdım hiç merak etmeyesin. Önemli olan hür iradesine sahip herkesin topluluk içinde birbirini kırmadan, üzmeden, saldırmadan, hakaret etmeden.küçümsemeden,zorlamadan,vs. vs.düşündüklerini ifade etmesidir. Orada burda görüyorum 2-3 yaşındaki çocuklara ebeveynleri bile zorla bir şeyleri kabul ettiremediği bir devirde, kimse kimsye bir şeyler ispatlayıp kabul ettirmesi mümkün bile değil...

Bir ara nasip olurda bir araya gelinirse esas düşüncelerimi ulu orta olmadan daha rahat konuşuruz İnşaallah...

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
3 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Osman,

Aracım yılın otomobili seçilmş olan megane 4 bu gerçeği kimse değiştiremez :) bu kadar laf atmana rağmen bende seni seviyorum. Araç bu yarışmadan sonuncuda çıksa benim umurumda değil zaten. Ben aldığımda bu sıralamadaki 1.ciliği yoktu, böyle bir yarışmada çok umurumda değil zaten. Ben aracı beğendim aldım hepsi bu kadar basit. Aracı ile duygusal bağ kurmayı yaklaşık 22 yıl önce bırakıp sadece onu ihtiyaçlarımı gidermede kullandığım bir binit olarak gördüğümüde beni tanıyan herkes bilir. Kaldıki tesadüfen bu aracı almasaydım bu konudaki düşüncelerimide aynı şekilde paylaşırdım hiç merak etmeyesin. Önemli olan hür iradesine sahip herkesin topluluk içinde birbirini kırmadan, üzmeden, saldırmadan, hakaret etmeden.küçümsemeden,zorlamadan,vs. vs.düşündüklerini ifade etmesidir. Orada burda görüyorum 2-3 yaşındaki çocuklara ebeveynleri bile zorla bir şeyleri kabul ettiremediği bir devirde, kimse kimsyey bir şeyler ispatlayıp kabul ettrimesi mümkün bile değil...

Bir ara nasip olurda bir araya gelinirse esas düşüncelerimi ulu orta olmadan daha rahat konuşuruz İnşaallah...

:=)
Amin, başımın üstünde yerin var Abi, yol üstü dahi yapsan, geçerken uğrasan en azından çayımızla ağırlamaktan mutlu olurum. yılın otomobilini de yakından incelemiş oluruz:=)

eee zaten esas düşüncelerinin benim düşüncelerle örtüşeceğini hüsnü zan ederim.. inşaAllah laf atmalarımda bilmeden bir saygısızlık etmemişimdir, biraz rahatım karşında ondan mütevellit hatalı kelimeler çıkmışsa af ola.. fikirlerdeki ayrılıklar olmazsa her kes bir birinin fotokopisi gibi olur, anlaşamaz ve kimse bir şey öğrenemezdi, delice bir şey olurdu:=) güzel iletişimler de ufak çeşitlilik iyidir :=)

Saygılar sevgiler Abim.. 

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
8 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Sizlerin buradaki düşüncelerinize göre değerleme yapılsa yılın otomobili seçmek için kaç kategori belirlemek lazım acaba ? En az 10-12 sınıf araç üretimi var. Her sınıfta yeni model 3-5 tane çıkıyor bazı sınıflarda 1-2 tane. Dolayıyla hepsinin içinden 1 adet seçmek en kolay yöntem. Buradaki amaç o yıl yeni modeller arasında belirlenen kriterlere göre puanlama yapılarak araç seçiliyor. Konu bu kadar basit. Geçen senede süperb seçilmiş egea az farkla 1.ciliği kaçırmıştı. Yılın aracı seçilmesi o aracın üretilenlerin en mükemmeli demek anlamına gelmediğininde bilmemizde fayda var. Katılan jüri üyelerinin takdiri sadece.

Kuzguna yavrusu şirin görünür diye bir atasözü vardır. Bu araç bir vag grubu araç olsaydı siz o zaman taraf tutmayı görürdünüz.

Sizde yanlış anlamayın ama oylama usulü ile seçilen herşeye bizim toplumumuz neden sonucu kabullenmeyip bu kadar itiraz ediyor bende onu anlamakta zorluk çekiyorum.

Vag çılar değişik onlar ile uğraşılmaz.

Hocam volvo,reno artık ne diyelim yani

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Her ne kadar bir vagcı olarak renoyu beğenmesemde bu araba için bence doğru bir seçim olmuş fiyat-performans ve sorunsuzluk açısından düşünürsek birinciliği hakettiğini görebiliriz ayrıca megan sahiplerini de tebrik ederim[emoji4]

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Allah nayloncuları korusun, tebrik ederim, gazetecilerle aynı görüşü paylaşmışlar ve yılın otomobiline, olmasada o markaya sahip olmuşlar. 

Kahretsin ki geberesice cvt olmasa ben oyumu civic den yana kullanırdım ama şimdi S90 diyeyim bari :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ortalama satış rakamı konur, sınıfı seçilir oylama yapılır. Bu liste tamamen o kişilerin fantezileri ile oluşmuş ve oya sunulmuş.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bu sene cikan arabalari oylamislar. fiyat/fayda orani cok önemli. Fatih Abi Aciklamis zaten. Tarafsiz oldugunu suradan da anlayabiliriz: en cok satilan, sevilen ve tercih edilen marka vw olmasina ragmen hic bir modeli finale bile kalamamis. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Forumlara destek vermeyi akıl eden tek büyük marka.. Bu bile yeterli sebep..

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
(düzenlendi)

Reno megane kötü bir araç demiyoruz ki. Focus golf ve astradan vb müdavimlerinden tabii ki iyi olacak,yeni kasa çünkü.

Yeni her zaman iyidir. Ama volvo ile renoyu karşılaştırmak etik değil diyeyim.

Şu olabilir en çok satana ödül verebilirsin mesela 

tarihinde Fevzi Göktaş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
4 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

:D

Zaytung yazısını görene kadar dergiyi gerçek sandım :D 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

"Bir ömür boyu öylece bakacağınız 25 fotoğraf"... Yerinde tespit :good1:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu durumda mazda açık ara önde olmalı? Kim rastgele üyesine sıfır araba verir al dene diye?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
5 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Bu durumda mazda açık ara önde olmalı? Kim rastgele üyesine sıfır araba verir al dene diye?

mazdanın araba denetecek kadar çok üyesi varmı yahu :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
15 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

O üye sen isen rastgele değildir abi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
mazdanın araba denetecek kadar çok üyesi varmı yahu [emoji3]

Yeterince var :)

O üye sen isen rastgele değildir abi [emoji3]

Adamlar yoldaş olmuş foruma. Her yeni modeli x ilde forum üyelerinin kullanımına sunuyorlar. Ford anca beleş fuara bilet göndersin hâlâ
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Adamlar yoldaş olmuş foruma. Her yeni modeli x ilde forum üyelerinin kullanımına sunuyorlar. Ford anca beleş fuara bilet göndersin hâlâ

Ben o konuda safkan Hyundaiciyim abi, rakip görmedim daha adamlara :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)
20 saat önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Reno megane kötü bir araç demiyoruz ki. Focus golf ve astradan vb müdavimlerinden tabii ki iyi olacak,yeni kasa çünkü.

Yeni her zaman iyidir. Ama volvo ile renoyu karşılaştırmak etik değil diyeyim.

Şu olabilir en çok satana ödül verebilirsin mesela 

Harun arkadaşımız belirtmiş bu yılki "car of the year" adaylarına bakın. Ayrıca yarışma şu şekilde sonuçlanmış.

1. Peugeot 3008

2. Alfa Romeo Giulia

3. Mercedes E-Serisi

4. Volvo S90

5. Citroen C3

6. Toyota C-HR

7. Nissan Micra,

Her ifadenizde S90 belirtmenize karşılık bu adaylar içinde olan S90 ve hatta E serisine rağmen buradada en çok satan yada en güvenli olan yada pahalı iyidir dememişler ve 3008'i seçmişler. 7 araca baktığınızdada nissan micra. citroen c3 ile diğer araçları karşılaştırmakta etik değil gibi düşünebilirsiniz. Seçimin sınıf farkı gözetilmeden  fiyat/fayda çerçevisinde yapıldığını kabullenmek bu kadar zor bir işmi?

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
Bir saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Harun arkadaşımız belirtmiş bu yılki "car of the year" adaylarına bakın. Ayrıca yarışma şu şekilde sonuçlanmış.

1. Peugeot 3008

2. Alfa Romeo Giulia

3. Mercedes E-Serisi

4. Volvo S90

5. Citroen C3

6. Toyota C-HR

7. Nissan Micra,

Her ifadenizde S90 belirtmenize karşılık bu adaylar içinde olan S90 ve hatta E serisine rağmen buradada en çok satan yada en güvenli olan yada pahalı iyidir dememişler ve 3008'i seçmişler. 7 araca baktığınızdada nissan micra. citroen c3 ile diğer araçları karşılaştırmakta etik değil gibi düşünebilirsiniz. Seçimin sınıf farkı gözetilmeden  fiyat/fayda çerçevisinde yapıldığını kabullenmek bu kadar zor bir işmi?

Fiyat fayda diyorsunuz,ben zannetmiyorum ki 5-10 sene sonra tavan boyası akan,orasından burasından ses gelen, bir volvo olsun.bundan önceki meganelar da boyası akan,takır tukur olan bir sürü megane var. Volvo kendini kanıtlamış iken reno ne zaman kanıtlamış ki kendini.bizim ülkemiz de çok satmasının tek sebebi,fiyatı 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...