İçeriğe Yönlendir

"Renault Megane Türkiye'de Yılın Otomobili"

Remzi Karaca

Recommended Posts

Ali Gök
56 dakika önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Fiyat fayda diyorsunuz,ben zannetmiyorum ki 5-10 sene sonra tavan boyası akan,orasından burasından ses gelen, bir volvo olsun.bundan önceki meganelar da boyası akan,takır tukur olan bir sürü megane var. Volvo kendini kanıtlamış iken reno ne zaman kanıtlamış ki kendini.bizim ülkemiz de çok satmasının tek sebebi,fiyatı 

1 Tane volvo parasına 5 tane megan alınıyor onuda göz önüne alın derim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)
1 saat önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Fiyat fayda diyorsunuz,ben zannetmiyorum ki 5-10 sene sonra tavan boyası akan,orasından burasından ses gelen, bir volvo olsun.bundan önceki meganelar da boyası akan,takır tukur olan bir sürü megane var. Volvo kendini kanıtlamış iken reno ne zaman kanıtlamış ki kendini.bizim ülkemiz de çok satmasının tek sebebi,fiyatı 

Pes doğrusu...

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
On 12.04.2017 at 00:27, Osman Bilgin yazdı:

s90 nı atlamışsın Abi, s90 ve megan, mizah konusu gibi

S90 ve Megane 4 kıyaslama mı? :hohoho:

Yapmayın abiler, tamam araç iyi güzel de S90'la kıyaslamayın bari :D

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Şunu anladım, hani bir laf var ya "Ağzı olan konuşuyor", aynen de o olmuş. Ne diyelim, 78 jüri üyelerinin takdiri Megane...

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Haberi dün gördüm hemen megane fiyatlarına baktım dolu paket 120 bin tl bu nasıl iş ?

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
(düzenlendi)

Size deseler ki Reno megane mi, yoksa volvo s90 mı test etmek istersin. 

Şöyle olmuş olabilir. 78jüri üyesi Türkiye de vatandaşın para verip alabileceği aracı seçmiş 

tarihinde Fevzi Göktaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

İnsanlar hem ülkemizdeki hemde avrupadaki seçim kriterleni anlamadan yorum yapmalarıda ayrı bir konu.Öncelikle bunun izlenmesi yada okuyup anlaşılması gerekiyor.
3008 ve megane sedan aracı Mercedes E yada  S90 ile kıyaslanması mümkünmüdür? Bu oylama belirlenmiş kriterlere göre puanlanıyor kıyas yapılmıyor zaten. Dünyada yılın otomobili seçilen 3008 yada ülkemizde seçilmiş bulunan megane'nın E sınıfındaki E serinsi mercedes yada volvo S90 araçlarından daha iyi olduğunu ve yarışmada 1.ci geldiğini 5 yaşındaki çocuğa söylesek ağzı ile gülmez başka tarafı ile güler geçer.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

aslanım reno kafa tutuğu arabalara bak hey gidi heyyy megan -volvo s 90   . talisman da range rover la karşılaştırmak lazım :D

ya bu adamlar benim anladığım fiyat performans eğrisinde en mantıklı geleni seçmişler işte . zaten bu dünyada verdiğin paranın karşılığında aldığın fayda olarak baktığınızda hangi lüks araba listede ilk5 e girebilir. volvoya 400 binlira verdiğinizde gerçekten aradaki 300 binliradan faydalanabilecekmisiniz hayır şaşırmmak lazım.  

en iyi araba tanımı sağlamlık ve güç olsaydı sonuç tabiki farklı olurdu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

tartışmaya noktayı koyuyorum benim yarışma sonuçlarıma göre de en iyisi bu 2. hangisi ? :keyifli: :)
R0p0z7.jpg

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
1 saat önce, Doğuş Bağ yazdı:

tartışmaya noktayı koyuyorum benim yarışma sonuçlarıma göre de en iyisi bu 2. hangisi ? :keyifli: :)

Portif? :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
2 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Portif? :p

onun yarışmasını da portif uzmanları yapsın artık :hohoho:

j8NQaj.jpg

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Türkiye  de ya da Avrupa da yaşayan insanların seçim kriterleri ya da bu kuralları kim koyuyorsa gerçeği yansıtmıyor.farklı kategoride ki araçları kıyaslamak nerde olursa olsun gerçek değil. O zaman A,B,C,D,E, Segmenti diye araçları ayırmayın 

Megane ile S90 kıyaslayorsan hepsi aynı segment araç o zaman.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
4 saat önce, Kemal Korkmaz yazdı:

Haberi dün gördüm hemen megane fiyatlarına baktım dolu paket 120 bin tl bu nasıl iş ?

ocak başı yüz civarıydı hatırladığım kadarı ile,

neyse reklam/pazarlaması sağlam.. :=)

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

tekrara düşeceğim ama yine de duramadım:=)
fiyat/fayda olarak amenna öyle ise fiyat/fayda dan dolayı birinci seçtik desinler.. elmalar, armutlar, kirazlar, çilekler karışmış hadi onu da geçtim, diğer 6 kriter için; (yol tutuş, tasarım, güvenlik, donanım vb) kendimize şu soruyu soralım lütfen;

(sadece finale kalanlar değil aday olan 25 araç için, çünkü birinci gibi finalistler de benim için enteresan:=) )

cebimizde paramız var, araba almaya gittik pazarda bu 25 araç var ve  aynı fiyat, hangisini alırdık?
başka sorum yok :=)

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
3 saat önce, Doğuş Bağ yazdı:

R0p0z7.jpg

Çek şu tırt aracını... Burada koca 78 jüri ve bunların kararını onaylayan koca bir ordu var. Ki daha senin araba finalde bile değil... Tez vakit Megane Dizel otomatik alıyorsun hemde 120 bine...

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Dünyada yılın otomobilleri belirlendi

Şubat ayının ilk haftası içerisinde finalistleri açıklanan 2017 Dünyada Yılın Otomobili ödülleri, resmi kaynaklardan yapılan duyuruyla sahiplerini buldu. İşte 6 farklı kategoride en iyi otomobiller ve finalistler...

1- YILIN LÜKS OTOMOBİLİ
Mercedes E Serisi

2- YILIN PERFORMANS OTOMOBİLİ
Porsche-718 Boxster

3- YILIN ÇEVRECİ OTOMOBİLİ
Toyota Prius Prime

4- YILIN ŞEHİR OTOMOBİLİ
BMW i3

5- YILIN EN İYİ TASARIMINA SAHİP OTOMOBİLİ
Jaguar F Pace

6- DÜNYANINN EN İYİ OTOMOBİLİ KATEGORİSİ
Jaguar F Pace

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

kesin şike var bu sonuçlarda..  1 den 6 ya kadar hepsi megane olmalıydı, çünkü biz de öyle oluyor bizim ki doğru :p :=)

Yorum bağlantısı
15 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Çek şu tırt aracını... Burada koca 78 jüri ve bunların kararını onaylayan koca bir ordu var. Ki daha senin araba finalde bile değil... Tez vakit Megane Dizel otomatik alıyorsun hemde 120 bine...

onlar giderken biz dönüyorduk :nargile: yok ben pis vagımla mutluyum istemem megane falan 

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Turkay Enez

Kendi aracım olduğu için söylemiyorum..........

1. olmasına sevindim.

Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum meganı... Eleştirdiğim noktalardan biri navigasyon haritasının güncellenememesiydi. An itibariyle güncelleme gelmiş artık Orhan Gazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü görünüyor. Bu eleştirim boşa çıkmış oldu.

2. eleştirim de müzik dinlerken hoparlörlerden (kapı trimleri) gelen cızırtı sesiydi. Bu ses hala devam ediyor... Fırsat bulup girişemedim. Kendim halledeceğim. Bunların dışında araçtan memnunum. Özellikle şehiriçi 5,9-6,0 lt lik uzun dönem tüketim değeri şu ana kadar benim İstanbul da gördüğüm en iyi tüketim değerleri.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
19 dakika önce, Turkay Enez yazdı:

Kendi aracım olduğu için söylemiyorum..........

1. olmasına sevindim.

Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum meganı... Eleştirdiğim noktalardan biri navigasyon haritasının güncellenememesiydi. An itibariyle güncelleme gelmiş artık Orhan Gazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü görünüyor. Bu eleştirim boşa çıkmış oldu.

2. eleştirim de müzik dinlerken hoparlörlerden (kapı trimleri) gelen cızırtı sesiydi. Bu ses hala devam ediyor... Fırsat bulup girişemedim. Kendim halledeceğim. Bunların dışında araçtan memnunum. Özellikle şehiriçi 5,9-6,0 lt lik uzun dönem tüketim değeri şu ana kadar benim İstanbul da gördüğüm en iyi tüketim değerleri.

Osman Gazi köprüsünü mü kast ediyoruz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...