İçeriğe Yönlendir

Yine Yeniden Land

Servet Aydın

Recommended Posts

Servet Aydın

2001 yılından beri platonik olan aşkımdı kendisi... Çağlar'ın 2008 freelander 2'i bana vermesi ile gerçeğe dönüştü. Ben köylü güzeli sevdası kurarken bana sultanla aşk yaşamak düştü. Ancak ayrı dünyaların insanı idik. Olmadı olamadı.. Heyhat... Yolları ayırdık. Sonrası biliniyor. Mazda cx3 ile yola devam kararı alındı ancak tüm tasarruf eşime ait o araçta.

Son üç hafta zaten tam curcuna. Liberty'i aldım. Tam işime yarayacak bildiğim sevdiğim araç lakin wakkas cebren el koydu. Kaldım ya yine ayazda.

İlk aşklar unutulmuyor diye düştüm yollara.. Ama neye göz kırpsam ağzı burnu yamulmuş, makyajda bir yere kadar denen araçlar ortalıkta. Psikolojik sınırı aşmak zorunda kaldım. Ama yine yok.. Nasipten öteye yol yok dedim ve bıraktım aramayı.

Geçen gün teyze oğlu aradı Gölcük'ten. İlan numarası verdi, aracı görmüş beğenmiş. Peşine ben gidip baktım. Emmi sorguladı.

Vukuat yok, tek sürücü kullanmış. Çıtır hasarlar var ki hiç umursamam, yeterki düzgün onarım yapılsın..

Bugün öğlen itibariyle ruhsata adımı geçirdim.

Buraya kadar işlerin yolunda gitmesi içime bir şüphe düşürmedi değil hani. Araç alacağım ve başıma iş gelmeyecek.. İmkan dahilinde değil..

Dükkanın önüne geldim, kontağı kapatmadan ortaklarımın yanına gitmem icap etti. Hareket edeceğim... Pofffff bir ses ve sol arka lastik anında yerde. Şimdi burada hava atmam lazım.. Tpm sensörü uyarı verdi. Hava atmayı kapa konuya devam et...

Yapacak birşey yok, stepneyi takacağım. 4 bijon söküldü, 5.ye baktım aha şifreli. Arabayı alt üst ettim yok, araç sahibini aradım, lastik için servise giden adam, bilgisi dahi yok. Velhasıl kelam tek bijonu sökmek 2.5 saatimi aldı.

Sanırım fırtına öncesi yağmurun serpiştirmesi başladı...

Aracı almadan evveli İzmit Umran oto expertiz firmasında tam kontrol ettirdim. Firma bacanağıma ait. Tüm detayları tek tek anlattı ve kusurlu yerleri gösterdi. Yaşının gereği kusurlar olduğu için dert etmedim. Mekanik kondisyon iyi, eski sahibi daha bu akşam arayıp söyledi, ki yaptıran belki hiç yok, ara kavramayı daha geçen yıl değiştirmiş. Bu kasanın en önemli parçası. Değişim olmaz ise şanzuman ve arka defransiyel ciddi hasar görüyor.

Aracım 2006 model. İlk sahibinden 224.k. Hse paket.

Webasto, ön cam ısıtma, harman cardon ses sistemi, koltuk ısıtma, deri koltuk, vs. 2.0 td4 bmw motoru var üzerinde. Bakımları düzenli yapılmış ancak NO name'nin yeni iş yerinde bir kaç gün geçirmesi lazım. İçim rahat etsin diye derin bakım yaptıracağım. Henüz detay fotolar yok. Çektikçe yükleyeceğim.

Garibim takozda bekliyor

3ab50c74e2fc5ef60a4d4e173597a819.jpg10c9be1ada01d3d6aa5a7aae67a8f8fd.jpgbe2d6f18a436eb45d360dc6b02d97b78.jpg

• Beğen 42
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi hayırlı olsun :nazar:

Takozlar niye, alet gitmiyor tamam da, bu kadar mı umudu kestin?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Liman

İyi günlerde sağlıkla ve keyifle kullan dostum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Hayırlı uğurlu olsun. Gönlüne göre bir araca binmek ne güzel bir şey.

Şimdi bu aslan parçasıyla "bişey denemek" isteyenler olacaktır illaki :)

Range daha bir yakışırdı sanki... Gerçi siz arazi ile haşır neşirsiniz. Range araziye gelemez zannımca.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
hayırlı olsun abi

Teşekkürler Emre
Abi hayırlı olsun :nazar:
Takozlar niye, alet gitmiyor tamam da, bu kadar mı umudu kestin?

Portifci adam ne yapsın krikoyu şekerim
İyi günlerde sağlıkla ve keyifle kullan dostum.

Eyvallah mirim. Yanlız zurnasını beğenmedim. Değişim için Köksal'ı ziyaret etsem diyorum. Kaç gün sürer iş?
Hayırlı uğurlu olsun. Gönlüne göre bir araca binmek ne güzel bir şey.
Şimdi bu aslan parçasıyla "bişey denemek" isteyenler olacaktır illaki [emoji4]
Range daha bir yakışırdı sanki... Gerçi siz arazi ile haşır neşirsiniz. Range araziye gelemez zannımca.

Bunla bişey dememek için o kişilerin yol dışına çıkmaları ve peşimden gelmeleri lazım :) Arazide range serileri bunların üstünden atlar geçer. Bu tatlı su Suv'u.
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

kazın dönüp geleceği tandırdır. yok böle değildi tikinin bi şeysiydi  Neydi servet  ya ?

Yakışır kardeşime güle güle kullan. (tercümesi hanımdan araba bana kalmıyordu.)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
kazın dönüp geleceği tandırdır. yok böle değildi tikinin bi şeysiydi  Neydi servet  ya ?
Yakışır kardeşime güle güle kullan. (tercümesi hanımdan araba bana kalmıyordu.)

Liberty'i aldığım gün mazdanın yedek anektarını masaya atıp, al ulen arabanı demeseydim iyiydi de...
Hayırlı olsun.Maliyeti nedir Servet Abi bunun.

Sağol Mustafa. 48.bin tl. Piyasanın böyle bakımı olanlarına göre en uygun olanlarından biri denk geldi. Şans yüzüme güldü :)
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
En sevdiğim konu açılmış [emoji3]

Yemek konusu az ileride.

Yarın istediğim olmasın yakarım seni
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Yemek konusu az ileride.

Yarın istediğim olmasın yakarım seni

Yapacak bir şey yok boş olsa ikisini birden verelim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Hayırlı olsun Servet.:nazar:

Teşekkürler Osman
Zurnayla giden yol, benden geçer. [emoji6]

Daridi Daridi isterim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Abi hayırlı olsun, güle güle bişey dene :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

af46715c5a6336db84e4fe50257264de.jpg

Nazar nazar.
Allah esirgesin.
Güle güle kullan kardeşim. Çok seviyorum bu kasayı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Özgen Acar

çok güzel duruyor heves ediyorum ama başıma iş açar mı diye hep korkuyla geri çekiliyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Abi hayırlı olsun, güle güle bişey dene [emoji3]

Teşekkürler Selçuk

Nazar nazar.

Allah esirgesin.

Güle güle kullan kardeşim. Çok seviyorum bu kasayı.

Sağol abi. Nazar duasının dünyevi modeli kaskoyu attım torpido cebine [emoji4]

çok güzel duruyor heves ediyorum ama başıma iş açar mı diye hep korkuyla geri çekiliyorum

İyi analiz şart. Orta kavrama 8000 TL civarı. Turbo enjektör seti 10.bin civarı. Çoğu kullanıcı vcu sisteminden bi haber kullanıp arabayı kırıyor. Şansa aldığım kişi aracı tanıyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

İşim olmasa bende gelirdim yarı..

Neyse şimdiden helalinden 25 bin tl çalışır benden. Yarın devri alırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Hayırlı olsun diyelim abi. Bence sen bu arabaya çok binmezsin. Yaptırıp satarsın.:))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:nazar: bari 1 tek gün sağlam kalsın be adam... 1nisan gibi :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
İşim olmasa bende gelirdim yarı..
Neyse şimdiden helalinden 25 bin tl çalışır benden. Yarın devri alırım.

Yarın deli işler bekliyor beni. 5 ay uğraşıp yaptığım maklna 6 saat çalıştı ve yine bozuldu.
Plaka için ancak pazartesi olacak gibi
Hayırlı olsun diyelim abi. Bence sen bu arabaya çok binmezsin. Yaptırıp satarsın.:))

Zaten etrafımdaki tanıdıklar hemen sıraya girdi :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...