İçeriğe Yönlendir

Focus 2.5 - Göstergedeki Kırmızı LED

Ahmet İhsan Akşen

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

Geçen sene de yanmıştı ama tekrar sönmüştü 3 4 günü, şimdi 2 haftadır yanık ve forumda sorunu yaşayan aradım ama uygun başlıkda bulamadım konu açtım artık.

Sari - kırmızı yanan "i" harfinin üstündeki kapılar kilitli iken yanıp sönen LED, sürüş sırasında sürekli yanıyor.

af0b456b0fc8a27714b764b367659fff.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Normalde immobiliser ışığıdır. Ama kontak sonrası sönmesi lazım. Hata kodu var mı sistemde?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Mesajlar kısmında birşey yok, başka bir yerden bakılıyorsa bilmiyorum Sani bey.
Abi takas yapacak bir S max sahibi bulsam atlayacagim [emoji16]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Gauge menu'den kontrol etmeniz gerekir. Forumda aratabilirsiniz Gauge menu'ye erişmeyi.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
7 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Mesajlar kısmında birşey yok, başka bir yerden bakılıyorsa bilmiyorum Sani bey.
Abi takas yapacak bir S max sahibi bulsam atlayacagim emoji16.png

Set-Reset tuşuna basılı tutup kontağı aç, test menüsü gelene kadar basılı tut, sonra menü çubuğu ile yukarı-aşağı kontrol et bakalım bi arıza gösterecek mi ;)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Menüye girmeyi biliyorum da orada hata mesajı nerededir nasıl görünür bilmiyorum.
Video atayım ben baktım yine birşey göremedim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Ahmet yedek anahtarla aracını çalıştırmayı dene bakalım aracın sanki anahtarı tanımıyor. kodlaman gerekebilir. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Işık söndü abi :) anlamadım, tanımasa farklı bir şekilde uyarıyormuş, ayrıca 5 kere yada 50 küsur saat çalışır sadece diyor kitapçık, 2 haftadır en az 30 kez çalışmıştır böyle.
785837de97818c6d141df98ac9b059f1.jpg

Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş

Sani abi merhaba, Gauge menü'de kullanıcıya yönelik ne tür bilgiler bulunuyor. İşimize yarayacak birşeyler var mı merakımdan soruyorum çünkü ilkdefa gördüm bunu.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Yok çağlar bey, sadece o kırmızı LED yanıyordu, hiçbir sıkıntıda yoktu ama menüye girip çıkınca söndü [emoji4]

İlk mesajdaki fotoğraf park halinde çekildi. Sürüş sırasında bu şekilde yanmaya devam ediyordu.

633f570ba71d986d8e859f586572ff8d.jpg

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Anahtarin pili bitmeye yakin böyle bir uyari veriyor olabilir mi acaba?

Yorum bağlantısı
Kemal Işık

Aynısı benim de başıma geldi. Hiç sıkıntı yokken gauge menüye girmiştim çıktığımda ışık sabit kaldı bir saat sonra farkettim ışığı. Sonra gauge menüye girdim çıktım kendisi söndü. Menüye girdikten sonra yanık kalmıştı bende :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Anahtarin pili bitmeye yakin böyle bir uyari veriyor olabilir mi acaba?

İhtimal aklıma geldi, araç 3 senedir bende ne zaman değişmiştir yada değişmişmidir bilmiyorum ama söndü artık, yine yanarsa menüye girmeden pili değiştireceğim bakalım ne olacak.
Yorum bağlantısı
Adem Öztürk

S.a arkadaşlar aracım focus 2.5 collection dizel sustalı kontak, bir haftadır kumanda çalışmıyordu aracı manuel kilitleyip açıyordum mutlaka pili bitmiştir diye düşündüm forumdan baktım pil türünü cr2032 olarak belirtmişler bende gittim duracell CR2032 aldım aracıma geçtim kumandayı söktüm ama bendeki kontaktan farklı çıktı ince pil üste üste ikitane birden yerleştirilmiş dolasiyla aldığım pil elimde kaldı neyseki önemsenecek limit değil, neyse sökmüşken siviclere bastım baktımki kartın üstündeki led yanıyor yani buda demek oluyorki enerji var tuşlarda basıyor ve kontağı taktım komud moduna aldım odane anahtar çalıştı şuandada sıkıntısız çalışıyor şimdi aklıma takılan bu bendeki kontağın pilleri neden ufak acaba yeni aldığım pil yuvayada oturmuyor zaten anahtarmi yan sanayiki aklıma takıldı aracın kullanma kitapçığına baktım ordada CR2032 yazıyor ama kumandadakiler cr1616 yazıyord169454aa19803e3fa90bca8d487bf39.jpg3deb92fd7ceff12998b25b69d9e39e0d.jpgf7254b44ee5591a018ccaafefe9e1be3.jpg966c997da31cd7f83c44f8dad6ab65b3.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

16 yada 32 olması kalınlık incelikten verilen kod ama 1616 yı ilk defa gördüm, 2016 2025 ve 2032 genelde bulunanlardan.

Yorum bağlantısı
Adem Öztürk

Garip olana yeni aldığım pil yuvaya hiç girmiyor büyük geliyor çap olarak

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Adem Öztürk

Ozaman sıkıntı yapacak birşey yok demekki tşk

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Piller seri bağlı, 6v ile çalışan bir anahtar sanırım, pil ömrü artmaz bence paralel bağlı olmadıkları sürece. Benim anahtar da tek pilli, 2032

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Öztürk

Ozaman bizim anahtar muamma oldu herkes 2032 diyor, sanırım bir bendeki cr1616 çift pilli[emoji4]

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Anahtarın komple fotosu var mı? İlk sahibi değilseniz değişmiş olabilir anahtar..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...