İçeriğe Yönlendir

Europa - 5. Vitese Geçmeme Sorunu

Yalçın Dağlıoğlu

Recommended Posts

Yalçın Dağlıoğlu

Merhaba evvela İslam Aleminin Miraç Kandili mübarek olsun ayrıca 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramımız kutlu olsun diyerek konuya gireyim. Bugün araçla cevre yoluna cıktım  araba 4. viteste herhangi bir sorun yok hızlanma debriyaj ayırmama hiç bir durum söz konusu değil 5. vitese takmak istiyorum  en sağa zorluyorum banamısın demiyor 5. vitese geçmiyor biraz yavaşlayıp arabayı dinleyerek 5. vitese atmaya  çalıştım vites kolunu en sağa cektiğimde metale vurma sesi geliyor. Aracımın sorunu nedir. Şimdiden tüm abilere arkadaşlara teşekkür ederim.

Saygı ve sevgilerimle.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

5. vites dişlisi sorun çıkarıyor gibi. Araç çalışmıyorken geçiyor mu? 5. viteste debriyaja basarak aracı çalıştırmayı denediniz mi mesela?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

Çalışmıyorkende 5.vitese gecmiyor. Gecen sene temmuzda ayında aks körüğü delinmiş  Kütahyada yolda kalmıştım  yaptırıp sanzuman yağını tamamlayıp yola devam etmiştim  o arızadan dolayı 4. vites senkromeci zarar görmüştü acaba ondan olabilir mi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çok büyük ihtimalle aynı sorun. Şanzımanınızda bir sorun olduğu kesin. Açılıp bakılacak. Revizyon ufukta gibi. Bu halde kullanmamaya özen gösterin, sorun büyür aksi halde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

28 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Çok büyük ihtimalle aynı sorun. Şanzımanınızda bir sorun olduğu kesin. Açılıp bakılacak. Revizyon ufukta gibi. Bu halde kullanmamaya özen gösterin, sorun büyür aksi halde.

Yarın piyango belli olacak hakkımızda hayırlısı olsun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Senkromeç sorunu olsa, bekleyince veya araç dururken geçmesi gerekirdi.. 

Bence vites halatı bozuk veya ayarsız.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu
(düzenlendi)

Abi az önce tamirci aracı kullandı arabaya bişeyler yaptı tam anlayamadım ama büyük ihtimal okudu üfledi :)  5. vitese geçiyor sıkıntı kalmadı siftah parasına hallettik şükür.  

tarihinde Yalçın Dağlıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Yalçın Dağlıoğlu yazdı:

Abi az önce tamirci aracı kullandı arabaya bişeyler yaptı tam anlayamadım ama büyük ihtimal okudu üfledi :)  5. vitese geçiyor sıkıntı kalmadı siftah parasına hallettik şükür.  

Keşke hangi duayı okuduğunu sorsaydınız :) 

Geçmiş olsun.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu
21 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Keşke hangi duayı okuduğunu sorsaydınız :) 

Geçmiş olsun.. 

Sağol abi  5.vitese geçirmeye çalışırken arabayı calıştırdı 5. vitese geçti  bir tur attık sıkıntı yoktu daha önce 5 e atmaya çalıştığımda  vitesi en sağa aldığımda metale vurma sesi geliyordu suan bir sıkıntı yok bu arada tamircim Nevşehirli  abi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 dakika önce, Yalçın Dağlıoğlu yazdı:

Sağol abi  5.vitese geçirmeye çalışırken arabayı calıştırdı 5. vitese geçti  bir tur attık sıkıntı yoktu daha önce 5 e atmaya çalıştığımda  vitesi en sağa aldığımda metale vurma sesi geliyordu suan bir sıkıntı yok bu arada tamircim Nevşehirli  abi

Hımm.. Belli maharetinden :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

R19 larda vites halatı yerine direkt şanzımana bağlı kol var.Büyük ihtimalle ya vites kolunun altında hareketi engelleyen durum oluşmuştur.Ucuz atlatmışsınız geçmiş olsun :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu
31 dakika önce, Sermet Gündoğdu yazdı:

R19 larda vites halatı yerine direkt şanzımana bağlı kol var.Büyük ihtimalle ya vites kolunun altında hareketi engelleyen durum oluşmuştur.Ucuz atlatmışsınız geçmiş olsun :nazar:

Sağolun   kısmetse hafta sonu  Denizliyi ziyaret edeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...