İçeriğe Yönlendir

Ceed - Dizel Manuel 2012 Model 5000 KM Sonraki Deneyimlerim

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Kia ceed yeni kasa dizel manuel 2012 model 5000 km sonraki deneyimlerim. ( Araç 50.000 km oldu şuan ) ve focus 2 dizel e göre farkları

1 . Araç focusa göre çok daha yumuşak bir kullanımı var sürüş konforu daha iyi direksiyon süspansiyonlar çok daha rahat.

2.  Yol sesi olarak hemen hemen focus 2 ve 3 ile aralarında pek fark yok ! Yol tutuş olarak da aynılar.

3.  Yakıt olarak focustan 1 lt fazla yakıyor , araştırmalarım sonucu bu araçların 1,8 motor bloğuna sahip olduğunu söylüyorlar, yakıt farkı da bundan olabilir. Ş. içi 7,5 Lt

4.  Performans olarak ara hızlanlamarı 1-2 devir arası focus, 2 devirden den sonra ceed daha seri, dip sürat olarak ceed 220 km maksimum hızım

5.  Şoför koltuğu hariç diğer yolcu koltukları focusun daha rahat.

6.  Yedek parça olarak ufak sıkıntıları var. Örnek : balata almaya gidiyorum aynı kasa arabaya her sene farklı ölçüde parça üretilmiş. Onun dışında parça fiyatları forddan 1 gömlek pahalı. Kia yetkili servisi ford dan 2 kat pahalı hemen hemen .

7.  Motor sesi olarak fordun dizel motoruna nazaran daha sessiz kia crdi dizel motoru.

8.  Fren mesafesi olarak ford daha iyi (kullandığım çoğu araçtan fordların frenleri daha iyi zaten.

İlk 5000 km deneyimim bunlar fırsat buldukça merak edenler için paylaşacağım.

Satın almak isteyenler düşünmesin gayet kullanması zevkli bir araç.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Focusun altı daha yüksek ceedin sürttüğü yerden 5 yetişkinle sürtmeden geçiyordum. Yalıtım f2 de kötü zaten f3 de çözdüler. Ceed otomatiği sevdim ben manueli hoşuma gitmedi.

Yakıttaki fark ağırlıktan bence sw otomatik ceed 1500 kg, manuel hb de olsa ona yakındır.

Eniştemde var 2013 sw otomatik olanı fren balataları net hatırlamasam da bayaa iddialı fiyattı.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
12 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Focusun altı daha yüksek ceedin sürttüğü yerden 5 yetişkinle sürtmeden geçiyordum. Yalıtım f2 de kötü zaten f3 de çözdüler. Ceed otomatiği sevdim ben manueli hoşuma gitmedi.

Yakıttaki fark ağırlıktan bence sw otomatik ceed 1500 kg, manuel hb de olsa ona yakındır.

Eniştemde var 2013 sw otomatik olanı fren balataları net hatırlamasam da bayaa iddialı fiyattı.

Yetkili servis sadece ön balatalara 380 tl fiyat vermişti işcilik hariç.

Otomotiği tam otomatik kia ların fordlarda yarı otomatik tam otomatik olması daha rahat olmasının avantajı. Yalnız ceed in otomatiği çok yakıyor malesef 10 11 lt yi buluyor ş.içi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
16 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

Otomotiği tam otomatik kia ların fordlarda yarı otomatik tam otomatik olması daha rahat olmasının avantajı. Yalnız ceed in otomatiği çok yakıyor malesef 10 11 lt yi buluyor ş.içi

Arabanın bence tek eksi yönü yakıtı. Eco açık bile olsa şehiriçi benim gemi kadar yakıyor.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
6 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Arabanın bence tek eksi yönü yakıtı. Eco açık bile olsa şehiriçi benim gemi kadar yakıyor.

Aynen :good1: 

Manueller o kadar yakmıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

1,6 dizel otomatik 10 litre yakıyorsa büyük handikap.  1.6 dizel almak için ilk şart az yakması olmalı

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
9 dakika önce, Ali Gök yazdı:

1,6 dizel otomatik 10 litre yakıyorsa büyük handikap.  1.6 dizel almak için ilk şart az yakması olmalı

bütün tam otomatikler gibi buda yakıyor, yalnız ceed in motoru 1,8 bloga sahip

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
4 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Forumda çokça görmüştüm ceed/i30 dizel otomatik tavsiye konusu. Genel kanı çok yakması harici bir kusuru yok. Bir ara benim de çok istediğim araçlardı ancak fiyat/performans/bütçe olarak işime gelmedi.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
11 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Forumda çokça görmüştüm ceed/i30 dizel otomatik tavsiye konusu. Genel kanı çok yakması harici bir kusuru yok. Bir ara benim de çok istediğim araçlardı ancak fiyat/performans/bütçe olarak işime gelmedi.

sorunsuzdur iyidir ona lafım yok ama 1.6 dizelin görevi az yakmak iken çok yakanı pek makul bir yatırım olarak gelmiyor bana. 2 bin motor alırım 10 litreyi göze aldıysam zaten 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Dizel Otomatik Ceed bende düşünüyorum ama bütçemi artıramıyorum bütçeme uygun olanlarda da yüksek km çıkıyor veya biraz fazla hasar kayıtlı tedirgin oluyorum.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
1 saat önce, Murat Öngür yazdı:

bütün tam otomatikler gibi buda yakıyor, yalnız ceed in motoru 1,8 bloga sahip

1.8 bloğa sahip derken araç aslında 1800 cc de 1600 cc diye mi satıyolar. ?

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
10 dakika önce, Hakan Gürsu yazdı:

1.8 bloğa sahip derken araç aslında 1800 cc de 1600 cc diye mi satıyolar. ?

blok 1,8 diğer ekipmanlar 1,6 ya göre yapılmış , bunu yazılımcıda söylemişti malum ünlü yazılım. Zaten yaklaşık 6 lt yağ almasına bende şaşırmıştım.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Sanırım yazılımla yakıt tüketimi düşürülebiliyormuş. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

crdinin huyudur fazla yağ 1.5 crdi eram 5.5 litre alırdı. triger zincirliydi onda sizinkinde nasıl triger?

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Dizellerin yüksek beygirli ve yüksek motorlu olanları daha az yakmaz mı.?

Otomatiklerin normal de fazla yakması gerekmiyor mu

Ancak otomatik Focus,un normal focustan ş.içi/ş.dışı yakıtı 1 lt daha azdı. Katalog verisi,normal kullanmış değilim.Focus alırken çok zorlamış ama otomatiğini alamamıştım,diğer marka modelleri bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
3 saat önce, Ali Gök yazdı:

crdinin huyudur fazla yağ 1.5 crdi eram 5.5 litre alırdı. triger zincirliydi onda sizinkinde nasıl triger?

aynı bunda da zincirli triger

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
On 27.04.2017 at 11:51, Murat Öngür yazdı:

Hayırlı olsun. 10-11lt nedir ya öyle. Fazla değil bence çok fazla. İncir ağacı diker:)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Murat Öngür
On 27.04.2017 at 12:10, Ali Gök yazdı:

Yeni çift kavramalılar 7 7.5 yakıyor

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

araç 60000 Bini geçti şimdiye kadar ki izlenimler ! motor olarak ford dan çok daha iyi ! bir kere daha sessiz kaliteli motor yağı ile daha da sessiz oluyor !

şanzıman forddan daha rahat vites geçişleri daha kısa (manuel) sürücü konforu çok daha rahat sadece arka koltuklarda 3 kişi olunca uzun yolda rahat edemeyebiliyor hb olduğundan

direksiyonu da ford dan çok daha rahat conford özelliği ile park ederken çok yumuşak oluyor serçe parmagınızla çevirin. farların açısı ve görüşü daha iyi !

özellikle ceed in ön konsolunun üzerine tanımam en son çıkan 2019 focus da bile hala o kadar güzel konsol yok ( navi ekranı hariç ) ,

yol tutuşu da pirelli cint.p7.blue alarak hallettim artık yağmur çamur sıcak bozuk yol hiç farketmiyor her yerde mükemmele yakın yol tutuş ve fren mesafesi var aracın. Eski sorun goodyear lardan kaynaklıydı ! bir daha bedava verseler aracıma goodyear lastik takmam

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...