İçeriğe Yönlendir

Jeep Cherokee Liberty 3,7 Genel Bilgiler ve Teknik Özellikler

Ertan Çabuk
Çözüme git Ertan Çabuk tarafından,

Recommended Posts

Servet Aydın

2.8 crd olan 2006 sonrası olmalı ve esp olandan bakılmalı. 3.7 olan denk gelirse lpg olmayan alınmalı. Lpg olanların motor işlemi eli kulağında olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

2.8 crd olan 2006 sonrası olmalı ve esp olandan bakılmalı. 3.7 olan denk gelirse lpg olmayan alınmalı. Lpg olanların motor işlemi eli kulağında olur

Peki LPG'siz alsak bile bizde LPG uyguladığımız zaman ilerde motor bizim elimize kulağımıza şey yaparmı ? :)

Servet Aydın yazdı:

Birde Askeri çıkmalar var  km düşük onların ... Onlardan da uzak durmamızmı lazım ?

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Talha Bilgi yazdı:

İnşallah uygun başlığa yazıyorumdur....

Değerli Arkadaşlar Jeep Cherokee kj serisinin tadına bakmak istiyorum.... Hem şehir içi işe git gel de beni yormayacak (hantallık ve gereksiz büyüklük konusunda) hem de 2 çocuk ile uzun yola da çıkabileceğim bir araçmıdır ? Ve en önemlisi 2.8 crd mi 3.7 mi ? 

Dizelde sanırım bagaj rahat ederim ama yok başın ağrıtır denilirse 3.7 alınıp şehirler arasında üst port bagajda koyarım :)

dizel almalısın. 2005 ve sonrası. benzinlide bagaj yok lpg ile. üst bagaj çok yüksekte kalır.

Servet Aydın yazdı:

Lpg kaçınılmaz olarak hasar verir ancak bir kaç yüz bin km sonra

kötü ayarlı ise 80 bin km sonra...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Dogan Arsiray yazdı:

dizel almalısın. 2005 ve sonrası. benzinlide bagaj yok lpg ile. üst bagaj çok yüksekte kalır.

kötü ayarlı ise 80 bin km sonra...

senede 15 -20 bin km yapan için 4 5 sene gider iyi zaman

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Servet Aydın yazdı:

Askeriye çıkmasını gözü kapalı alırım. Üstüne toz konsa parça değişiyor

bende hala bir heves var valla be King, ah ülem...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Doğan Arşiray
Ali Gök yazdı:

senede 15 -20 bin km yapan için 4 5 sene gider iyi zaman

uğraşmaya razıysa bence de öyle. kaldı ki düzgün ayarlı olursa daha uzun sürede bozulur.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Talha Bilgi

Bir sonraki aracım kj olmasını istiyorum biraz araştırdım şu bilgiye ulaştım doğrumudur ?
buna bakacak olursak 2004 öncesi daha iyi diyebilirim mi ?

“2004 öncesi kj lerde WJ deki 45rf/545rf var. 4 sabit, değişken 5. overdrive vites oranlı. O şanzıman ile o araç daha çabuk hızlanabiliyor.

2004 ve sonrasında 42rle diye ekonomi odaklı uzun oranlı, dış hava ısısı ve iç yağ ısısına aşırı duyarlı başa bela bir şanzıman var. yazın kickdownları geç yapar, ivmelenmeyi azaltır hantal kalabilir vs.”

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Talha Bilgi yazdı:

Bir sonraki aracım kj olmasını istiyorum biraz araştırdım şu bilgiye ulaştım doğrumudur ?

“2004 öncesi kj lerde WJ deki 45rf/545rf var. 4 sabit, değişken 5. overdrive vites oranlı. O şanzıman ile o araç daha çabuk hızlanabiliyor.

2004 ve sonrasında 42rle diye ekonomi odaklı uzun oranlı, dış hava ısısı ve iç yağ ısısına aşırı duyarlı başa bela bir şanzıman var. yazın kickdownları geç yapar, ivmelenmeyi azaltır hantal kalabilir vs.”

bu yaziyi ben mi yazmisim? 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Talha Bilgi yazdı:

2002-2003 modellerde ağır hizmet tipi şanzıman var, chevy kamyonetlere vs takılan modelden. 180-190 görebiliyordum ben. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cem Işık yazdı:

chevy kamyonetlere vs takılan modelden. 180-190 görebiliyordum ben. 

bir yanlislik olmasin? rf545 chrysler in kendi sanzimanidir. chevy ile ilgisizdir.

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
bu yaziyi ben mi yazmisim? [emoji846]

gezenbilirde :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Doğan Arşiray yazdı:

bir yanlislik olmasin? rf545 chrysler in kendi sanzimanidir. chevy ile ilgisizdir.

Chevy mi yazmış çırak?, chrysler demek istemiştir yahu:)

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Tamer Topaç

2023 olanı da fenaymış. Kafa karıştıralım. Al Abi Al. Sana kırmızı çok yakışır :crazy:

2022_Ranger_Raptor_1_630.jpg.dca459448ecc7be697adbec0539724e8.jpg

Güncel Modeli

ford-ranger-raptor-qtr.jpg.7c330aa98e37883ef68df140d7f68f46.jpg

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Tamer Topaç yazdı:

2023 olanı da fenaymış. Kafa karıştıralım. Al Abi Al. Sana kırmızı çok yakışır :crazy:

2022_Ranger_Raptor_1_630.jpg.dca459448ecc7be697adbec0539724e8.jpg

Güncel Modeli

ford-ranger-raptor-qtr.jpg.7c330aa98e37883ef68df140d7f68f46.jpg

90 la yol mu biter. Üstüne de bir sürü para isterler

Mehmet Ozyurek yazdı:

Ertan buna sığmaz.. 

Baya modifikasyon ister 😊

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Buldun mu la konunu🍆

iklim değişikliğinin alametleri bunları

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Servet Aydın yazdı:

Buldun mu la konunu🍆

Buldum la Rapunzel 

Çağlar Bayur yazdı:

iklim değişikliğinin alametleri bunları

Hep sizden ötürü. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ertan Çabuk yazdı:

Hep sizden ötürü. 

dağı taşı kazaeken iyiydi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Talha Bilgi

Ya geçen önüme 520 bin liraya 2004 kj 3.7 çıktı, yine içimi gıcıklattı... ML320 bakıyordum bir yandan... Ama KJ'nin vergisi 8000 TL'nin üstünde çıkıyor... :( Düşürme yöntemi olurdu eskiden bunlarda yokmu ki ? 20 yaşında araç desek... felan devlete :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...