İçeriğe Yönlendir

Sosyal Medya Tostçuları

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Selamlar abiler dostlar,

Instagramda bir süredir bazı tostçuları takip ediyorum(tostçu erol ve tostçu gökhan abi), değişik kombinasyonlu tostlar yapıyorlar. Bazılarını beğenmesem de bazıları beni benden alıyor. Var mı bunları evde deneyen, şunu da şöyle yap güzel olur diyen :)

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Tostçu Erolun yumurtalı, kaşarlı ve sucuklu tostunu denedim. Mükemmel ötesi oluyor. Tavsiye ederim. 

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bende yumurtalısını denedim, evde yoğun bir duman oluyor :D 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

Merhaba benn tostçu erol yeni bir tost videosu ile karşınızdayım:biggrin:  sucuklu yumurtalı olanı bende yapmaya başladım gayet güzel 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Antep gibi yerde de tosttan menşur olmak çok ironik geldi bana.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bende denedim bi defa yumurtalısını. Makinem bu iş için çok müsait değilmiş. Tezgah falan her yer yumurta oldu :) 

Fırçayı yemeden temizledik tabi :blush:

Artık düz mantık. Çift kaşarlı tost candır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Bir ara deneyeyim bakalım nasıl bir şey ortaya çıkacak. :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Korhan Şenörer yazdı:

Tostçu Erolun yumurtalı, kaşarlı ve sucuklu tostunu denedim. Mükemmel ötesi oluyor. Tavsiye ederim. 

Ortaokulda iken okulun karşısındaki bakkal yapardı bunu.. Yumurtayı makinaya kırardı.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Tost makinası sürekli yüksek ısıda olmalı, yoksa sağa sola akar pişirmesi eziyet olur. Evde kullandıklarımızın çoğu yüksek ısıda kalamıyor. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hanıma da "yapayım sana tostçu erol tarzı tostlardan" diye atıp tuttum, omlete mi çevirsem acaba :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
4 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Hanıma da "yapayım sana tostçu erol tarzı tostlardan" diye atıp tuttum, omlete mi çevirsem acaba :D

Yumurta kısmını tavada yap :biggrin: Çaktırmadan birleştir malzemeleri.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Keşke bir iki gün önce acilsaydi konu erolu denerdik [emoji4]

Antepte Erola sıra gelmesi için 1 hafta kalmak lazım :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Bende tostçu erolu görüp tost makinasında atom tostu yapanlardanım :D 

Ama ben ekmek olarak bazlama kullanıyorum, tereyağlı güzel gidiyor ;)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Tost bizim işimiz [emoji14]

Malzemeler:
Tava ekmeği
Pastırma
Füme jambon
Eski kaşar
Sulandırılmış kekikli acı biber salçası
Tereyağ

Önce ekmeğimizi kesip ısıtmaya başlıyoruz. Isınınca tereyağ sürüp yumuşatıyıruz. Sonra kekikli acı salçamızı sürüp kaşar ekleyip üstüne pastırma ekliyor ve öylece pişirmeye başlıyoruz.
3 dakika kadar piştikten sonra füme jambon ekleyip onuda pişirip üstüne kaşarı ekliyoruz ve pişirmeye başlıyoruz. Sonra bir miktar tereyağ ekleyip ekmeği kapatıyoruz.
Ve afiyetle yiyoruz..
Eski kaşar olduğu için sünmedi ama lezzeti kaşara 1000 basar37c3ca6eb3592ca9d3aa355d4a5725fc.jpg249d3e05da7d327ba7fab6fa19afc8fc.jpgbae68d5961ef20b43b1462c42e5a0876.jpg134a57b69482c3afc2825de9b7c65e95.jpg5150c982064bdde86f3b349321f7cef7.jpg5112f9ebaa655f519e8bf5215b3bc77e.jpg2c8b56379b17d8981159b17404354799.jpgfcec701e98930b696f6527556aa3c5ae.jpg8d389e38ac21b1e9de0adcaf18e2541f.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...