İçeriğe Yönlendir

Jeep Liberty Off Road Tampon Koruma

Ertan Çabuk

Recommended Posts

Ertan Çabuk

Evet ufak ufak oynamalar başladı. Önce ön tampondan başladık. Önce araç üzerinden kartondan şablon çıkardım

b1b270406068f68128260ff5d378f493.jpg

Daha sonra aldığım ölçülere göre bilgisayarda çizimi yapıldı ve imalata hazır hale geldi.

40f89a017ca5ec98dd875db55fd2e516.jpg

Daha sonra başladık bükmeye...

8c65e52519f7d74d3cf9ffc301f142a2.jpg

Devam edecek....

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dedim mdf'den yap diye. Dinlemedi.
Bakalım nasıl bişey çıkacak ortaya

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Dedim mdf'den yap diye. Dinlemedi.
Bakalım nasıl bişey çıkacak ortaya

Kaşkaye yapak mdf den siyaha da boyarız anlaşılmaz.
Karton önemli tabii

Bilen bilir karton, ustanın otokedidir.
Büküm yerlerindeki gevreklik nasıl giderildi

Normalde kum doldurup bükmek lazım abi. İki deneme yaptık ikisinde de köşeleri kırdı. Sonra bir ciara içmeye çıktım geldiğimde bükülmüştü. Meslek sırrı sanırım.

Bugün de yan basamak ve arka koruma nın ölçüsünü alıp ön bağlantı noktalarının ve boru sac birleşim yerlerinin tesbitini yapacağız araç üstünde.
Bu arada far çevreleri için kullanılan malzeme 1 1/4 (bir bir çeyrek ) siyah boru.

Karşıdan bakıldığında ince bir çizgi olarak görünen ve kartondan şablonu çıkarılan malzeme de 5mm sac. Çok fazla ağırlık olmasın diye 5mm de karar kıldık. Tamponda dik duracağı için mukavemet yönünden bir sıkıntısı olmayacak.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Karton, başkanlık sistemi için önemli diyola

He işin bir de o boyutu var. Kartonlara fısıldayan adam gelir şimdi...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Abi içsel köşlere bumerang tarzı federler artarsan duvarı yıkarsın demedi deme .

borular ısıtılarak kıvrılmış bu nedenle malzeme nitelinde kayıplar oluşmuş menevişlemeniz lazım .

ve artı olarak 5 mm saçtan kestirmeyi düşündün fiğürün darbe anında akış yönüne göre slot veya dairesel boşaltmalar yaptırısan olası darbelerda esneme momentini oluşturursun buda hem sana gelen hasarı ve darbeyi emer hemende bağlantı noktalarına gelen gücü eritir.doğru yerlere korsan ..Kaynaklar kaynak ağızı açılıp yapılsın hem görseli güzel olur hemde  kaynak mukaveti artar ve mümkünse gaz altı kaynak kullanın. derim.

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 8
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
8 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Ne diyo la bu Okan?

Google translate bile çözemedi :shok:

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Ne diyo la bu Okan?

Ne biliim anlamadım ben de meneviş falan demiş. [emoji16]
Duvarı deldirecek bana öyle demiş
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Devam...

bca9614c6c14fd1471bea025772fdfa4.jpg

Şasenin alt kısmından lamalarla bağlantı noktası oluşturduk ve öre öre yukarı doğru çıktık. Punta atıp tekrar söktük ve kuvvetlendirme işine başladık.

8e3215d5a349470963792d82550f46ee.jpg

26e2108bb39e7afe317b6a350393a8b8.jpg

İki noktadan civatalı. Hem ana şaseye bağlantı noktasından hem de tamponun şase ile ara parçaya bağlantı noktasından..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Alt karter alanına saç yaptır, arazide koruma yapar, birde alttan gelen desteği güçlendir. Darbe okursa esneyip ön tarafa hasar vermesin

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Alt karter alanına saç yaptır, arazide koruma yapar, birde alttan gelen desteği güçlendir. Darbe okursa esneyip ön tarafa hasar vermesin

Taam [emoji6]
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Çalışmalara kısa bir ara verdikten sonra tüm hızıyla devam ediyoruz. Yan basamakların bükümlerini de yaptık. Ölçü ve açıya göre kesip basamak yerleri işaretlenecek
8788fb4b62df6cc2025d4c8d6d4c27f1.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cebeş bunun yanında miss universe kalacak

On 10.05.2017 at 17:01, Ertan Çabuk yazdı:

meneviş

bir erik çeşidi sulu sulu olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Serhat Işık
52 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Yandan bu arabaya vuranın vay haline direk çöp

servet abi arabayı gören yönünü değiştirir zaten.:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...