İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Gösterge Renk Değişimi

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Ömer Türkşanlı
Söküp göstergeyi kargo mu yapacaz [emoji4]

Çoruma gitmekten iyidir [emoji23] [emoji23] [emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Akbas
(düzenlendi)

Ben de göstergenin önündeki siyah olan olan kadranı beyaz olanla değiştirmek gibi bir planım vardı ama türkiye de bulamıyorum siz bu aydınlatmayla dediğim beyaz kadranı bulup yaparsanız efsane görüntü çıkar ortaya

P0mBR9.jpg

tarihinde Emre Akbas tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Ben de göstergenin önündeki siyah olan olan kadranı beyaz olanla değiştirmek gibi bir planım vardı ama türkiye de bulamıyorum siz bu aydınlatmayla dediğim beyaz kadranı bulup yaparsanız efsane görüntü çıkar ortaya

P0mBR9.jpg

Lockwood ve Moman markalar var beyaz tip, nette aratın.
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
7 saat önce, Emre Demir yazdı:

Forumda Ka göstergesi yapan vardı, bunu da yapabilir diye düşünüyorum

@Eren Uysal

Yorum bağlantısı
Hamit Akkuş

Elinize sağlık. Km sayacının olduğu ekranın rengi nasıl değişiyor acaba.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
3 saat önce, Hamit Akkuş yazdı:

Elinize sağlık. Km sayacının olduğu ekranın rengi nasıl değişiyor acaba.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

orda lehim işi var abi . ince işçilik ve ekranın kırılma riski var . dikkat lazım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halit Bebek

Elinize saglik ustad. Kulaklarini cinlatiyoruz. Calisma cok guzel. Fotolarin aldatici oldugunu omer le bizzat test ettim. Fotoya ragmen yine de cok guzel... tebrikler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
11 dakika önce, Halit Bebek yazdı:

Elinize saglik ustad. Kulaklarini cinlatiyoruz. Calisma cok guzel. Fotolarin aldatici oldugunu omer le bizzat test ettim. Fotoya ragmen yine de cok guzel... tebrikler

bu kadar konuşmayın abi beni uykularım kaçıyor :)

teşekkürler. makina ile çekmek şart oldu artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

bu kadar konuşmayın abi beni uykularım kaçıyor [emoji4]

teşekkürler. makina ile çekmek şart oldu artık.

Makina şart ağa, dükkan önüne de mangal [emoji7] [emoji7] [emoji7] [emoji91] [emoji91] [emoji91]
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
Şimdi, Ömer Türkşanlı yazdı:

Makina şart ağa, dükkan önüne de mangal emoji7.pngemoji7.pngemoji7.pngemoji91.pngemoji91.pngemoji91.png

üst katta büyük boy mangal hazır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
üst katta büyük boy mangal hazır [emoji4]

Bi test edelim bu sefer gelebilirsem
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat TAŞ

Aydın Bey, işlemlerle ilgili resim ya da video atacaktınız . Unuttunuz sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
2 saat önce, Murat TAŞ yazdı:

Aydın Bey, işlemlerle ilgili resim ya da video atacaktınız . Unuttunuz sanırım.

resim işi epey biriktide size neresi lazım ona göre seçip bi kaç tane yükleyim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat TAŞ

Aydın Bey. Size bir sorum olacak. Dun akşam gösterge panelini söktüm ve ışıkları elimdeki led ampullerle değiştirdim ama motor arıza ışığının üstündeki tırtıklı çember içindeki ünlem işareti olan yer kontağı actigimda yanar ve sonerdi şimdi ise hic yanmiyor . neler yaptım sa olmadı. Eski ampulleri taktim calismadi. Sizce neden olabilir. Ve çalışmasa herhangi bir zararı olurmu.f0c5a19de13b898d089a95238163dd9f.jpg

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
46 dakika önce, Murat TAŞ yazdı:

Aydın Bey. Size bir sorum olacak. Dun akşam gösterge panelini söktüm ve ışıkları elimdeki led ampullerle değiştirdim ama motor arıza ışığının üstündeki tırtıklı çember içindeki ünlem işareti olan yer kontağı actigimda yanar ve sonerdi şimdi ise hic yanmiyor . neler yaptım sa olmadı. Eski ampulleri taktim calismadi. Sizce neden olabilir. Ve çalışmasa herhangi bir zararı olurmu.

ünlem işareti el freninin değilmi ? yanlışmı hatırlıyorum. deneme yaptığınız sırada çekip bırakmayı denedinizmi. el freni değilse sadece o işaretin lambasını değiştirmeyi denedinizmi belki duyu falan gevşemiştir yada patlamıştır. led ampullerle bi alakası olmaz oranın. resim yükleyebilirmisiniz gece çekimi . led ampullerden verim alamıyorum ben. açı olayından dolayı . 

Yorum bağlantısı
Murat TAŞ

El freni değil de motor ariza isiginin hemen ustunde sistem ikaz lambasiymis. Hararet ile ilgili sikinti oldugunda uyari veriyormus.Kmiye gittim bakti soktu entegresinden dedi. Canim sikildi durduk yere bozuldu.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çark içindeki ünlemse otomatik vites kutusu arıza göstergesidir. Hararet simgesi farklıdır.

Işık bu mu?

yuvarlak-di%C5%9Fli-i%C3%A7inde-%C3%BCnl

Yoksa bu mu?

hararet_g%C3%B6stergesi_au59eh.jpg

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Çark içindeki ünlemse otomatik vites kutusu arıza göstergesidir. Hararet simgesi farklıdır.

Işık bu mu?

yuvarlak-di%C5%9Fli-i%C3%A7inde-%C3%BCnlem-i%C5%9Fareti-ne-demek.png

Yoksa bu mu?

hararet_g%C3%B6stergesi_au59eh.jpg

Focus 1 için;
Ilk resimdeki sarı ünlem uyarısı motor sistemi arızası anlamına gelir bu lamba yanarsa motor bir süre sonra kendini korumaya alır subapları kapatır gücü keser. Bahsettiğiniz otomatik şanzıman arızalarında o/d arıza ışığı yanar.
Ikinci ikaz focus 1 lerde yoktur.
Yorum bağlantısı
Murat TAŞ

1. Işık yanmiyor. Neler denedim olmadi. Sakin bir zamanda gosterge sökülüp uzerinde duyun bağlı bulunduğu kanaldaki entegreler kontrol edilecek. Sizce ne yapmalıyım

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
2 saat önce, Murat TAŞ yazdı:

Aydın Bey. Led ampullerle böyle görünüyor. 67610370480fde428ef8961e8f1b6466.jpg

yine yeşil :)

boyayı kazıyıp kırmızı yapsan offf :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Kerim AYDOĞAN

Kazıyıp led taktım herşey güzel ama devir saati takılı kalıyor sebebi nedir yardım lütfen arkadaşlar 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...