İçeriğe Yönlendir

Otoyolda Ortalama Hız Tespiti Dönemi Başlıyor

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Bence reklam olmasın diye fotoşop yapmışlar.
Direksiyon ford. Havalandırma fiat. Saat mercedes. Gösterge lada

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
10 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

araba ne marka?

591b277561361f1f806cdd8a.jpg

Konuyla ilgili değişik bir bilgi gelecek diye ilgili mesajları takip ettim, henüz çıkmadı ama umutluyum :)

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Otobanda mümkün olduğunca hız limitlerine uyarım,üst limite 1 kere oda performansı ölçmek için çıkarım,özellikle izmir aydın otobanında 1-2 yer var illa bas der gibi yol yapmışlar benden bu kadar dediğinde 120'ye sabitlerim her otobana çıktığımda alışkanlık oldu :) 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

bence yola çıkma harcı çıkarsınlar. sabit tarife olsun misal istanbul -mersin 100 TLdaha kolay olur yolda şimdi hesapmı yapacam bide kaçta girdik diye

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Yok orjinal Lada vaz. Direksiyon modelli süre felandir

Lada Vaz'mış gerçekten de. Çok şaşırdım. 124'ten daha güzelmiş içi.

8970927723_9afe992ae1_b.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

kurallara uymadan hızlı gitmenin amacı nedir? 
a) daha kısa zamanda varış noktasına varmak
b) hıza göre adrenalinin heyecan yaşamak

c) yakıtı fazla yakıp arabayı zorlamak masraf arttırmak

cevap a ise neden mola istasyonuna giriyoruz, hem yakıttan dolayı maliyeti arttır hem zaman kaybet, mantıklı değil..
canımızı başkalarının canını tehlikeye atma ve vebalden söz etmiyorum bile... 
hız konusu bence araca göre de değişir, örn; otoyolda 133 km/h üst limiti diye 75 model x bir markayla o hıza çıkmaya da çalışmamak lazım, kurallar dahilinde aracı en iyi kontrol edebileceğimiz (direksiyon, fren vb.) hız bizim üst limitimiz olmalı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

İyi güzel o zaman yurt dışı gibi hız limiti olmayan yollar yapsınlar zaten yol musaitligine göre ancak otobanlarda üst limitlere çıkıyoruz herkes istanbul park à mi gitsin hız yapacağım diye bu sefer millet otoban girişi öncesi yüklenecek gaza risk daha da artacak 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

alaman stili hız sınırsız yol istiyoruz aslında, kurala orada uyacağız, hız sınırı yok kuralına tabii :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

300 bg aracı niye alır insan, kural koyarken işin iki yönünü görmemek bal gibi düşüncesizlik

Sürati sevmek ona göre eğitimi tecrübeyi teknolojiyi sahiplenen birinin hakkıdır. Yol yapacaksın onlar için. Ki bunu yazarken kendim için istiyorum. Yada pistler yapacaksın.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

124 o yüzden iyi oluyor. Uçacam desen 130 yapıyor. Acelem olsa 110 felan . Onun dışında en zevkli 70 civarı.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
alaman stili hız sınırsız yol istiyoruz aslında, kurala orada uyacağız, hız sınırı yok kuralına tabii [emoji4]

Yok ona da uymayiz. Zaten öyle olsa bu sefer devlet bizi söğüşlemeye yeni yer buldu deriz. :)
Almanya disinda baska bir yerde yok sanirim boyle birsey. Orada da otoban giris cikislari yakininda hiz sınırı var . Ceza yemistim oradan biliyorum :) bu arada butun yollar kaymak degil almanyada. Zaten adim basi bozuk zemin isareti koymuslar
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

avrupada gördügüm uygulamalara göre bu sistem bölünmüs otobanlarda, giris cikis olmayan yerlerde yapiliyor. Bazen kisa mesafe (bir kac km) bazen de iki gise arasinda oluyor ama oralarda giris cikis yok (benzin istasyonlari da yanlis hatirlamiyorsam sadece giselerden önce). Türkiyedeki uygulamanin nasil olacagini ben de merak ediyorum

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Cikistan onceki son istasyon ne para kazanacak su 15tl olur artik orada

Su almadan kenarda bekle sende.
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2

Almanya da belirli bölgelerde otobanlar da hız sınırı yok ancak bu yollarda bir kaza vs. durumunda hızlı olan direk suçlu durumuna düşüyor. Bu bilgiyi de paylaşayım dedim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

avrupada gördügüm uygulamalara göre bu sistem bölünmüs otobanlarda, giris cikis olmayan yerlerde yapiliyor. Bazen kisa mesafe (bir kac km) bazen de iki gise arasinda oluyor ama oralarda giris cikis yok (benzin istasyonlari da yanlis hatirlamiyorsam sadece giselerden önce). Türkiyedeki uygulamanin nasil olacagini ben de merak ediyorum

Bunu her gişeden yaparlar bence.. Yapması çok basit.. Zaten her giriş ve çıkışta saat tarih bilgisi mevcut.. Veri olarak başka bişey lazım değil.. 

Zaten bu veriyi işleyecek basit bir yazılım entegre etmek yeter... 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
11 saat önce, Ertan Çabuk yazdı:

Su almadan kenarda bekle sende.

başkan Vag a biniyor hem de tek kapı, masa bile donatır

13 saat önce, Fatih Keskin yazdı:

Cikistan onceki son istasyon ne para kazanacak su 15tl olur artik orada

işletmeci kafası budur :bravo:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...