İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Fiat Doblo...

Hakan Gürsu

Recommended Posts

Hakan Gürsu

Test yaparken direksiyon niye ağır diye soruyolar, adamda bi kapatıp açın diyor ve düzeliyo. :biggrin: :biggrin::biggrin:

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

spor moda geçmiştir :D

menzile bak 124km. içler acısı resmen, oda o anda, sürünce pili 4-5 senelik hTC One ım gibi sünüüüp gidiyor :tongue:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Yahu bizim ülkemizde elektronik ne varsa arıza yaptığı takdirde '' kapatıp açın düzelir'' olayı ile ayakta duruyor... 

Bundan dolayı olmuştur veya bilmem ne arıza vermiştir de olmuştur falan yok direk '' kapatıp açın'' :D:D:D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Erkut Uysal yazdı:

Yahu bizim ülkemizde elektronik ne varsa arıza yaptığı takdirde '' kapatıp açın düzelir'' olayı ile ayakta duruyor... 

Bundan dolayı olmuştur veya bilmem ne arıza vermiştir de olmuştur falan yok direk '' kapatıp açın'' :D:D:D 

ükeyide kapatıp açacaklar bu gidişle desene :tongue: de ufak bir sorun var, bizim ülke hala analog :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Haha.. güzelmiş.. 

Her şey standart doblo gibi diyor.. 

Böyle olduğu sürece olmaz zaten. Her şey elektrikli bir araca göre yapılmalı.. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

İç mekan kalitesini de test etsinler, yumuşak mı sert mi? Çok meraklı milletiz. 

Ben beğendim, seri üretime geçilmesi taraftarıyım. Bir anda "Discovery" yapacak halimiz yok, kervan yolda dizilir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Ben beğendim, seri üretime geçilmesi taraftarıyım. Bir anda "Discovery" yapacak halimiz yok, kervan yolda dizilir.

o menzille olmaz bu işler, kervanı yolda haramiler kapar :) olay pilde ona yüklensinler, gerisi zaten basit iş, pili kullananlar var, 400-500 hatta 600 km. menzille yani pilde var, bir ara Vestel birşeyler yapıyordu, acaba ne oldu o pil işi...

arabayı yaparız, yazılım zaten daha kolay, bizde ne adamlar var, olay tamamen pilde bence...

Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu
10 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Kesinlikle bir yerden başlamak lazım.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Bir saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Bi başlangıç noktası tutturmak gerekli. 125km menzil elbette ki uygun değil ama enjeksiyondan önce karbüratör vardı değil mi? Olsun olsun, güzel teşvikler verilsin, cüzi bir miktar vergi alınsın. En azından işten eve evden işe araç kullananlara hitap edecek bir araç ortaya konulsun yani belli bir kitleye hitap etsin. Satış rakamları geldikçe AR-GE için de iştah kabartılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

yerli oto ne oldu acaba, yazılımda Tesla bile duman olacak diyorlardı, şunu yapsalarda alsak artık, bilgisi olan varmı?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
57 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

yerli oto ne oldu acaba, yazılımda Tesla bile duman olacak diyorlardı, şunu yapsalarda alsak artık, bilgisi olan varmı?

Şimdi Tesla düşünüyormuş :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Şimdi Tesla düşünüyormuş :D 

şu teslaya baktıkça sinir oluyorum, biz ne zaman bineceğiz böyle araçlara, ahh adeletsiz dünya, demekki arkadaş reenkarnasyon varmış, bir daha geleceğiz bu dünyaya, haksızlık var ama :)  adam doğmuş zengin hep zengin, adam doğmuş fakir hep fakir, ee nerede kaldı adalet, diğer tarafta olacaklar başka, şimdi derler burada acı çektin diğer  tarafta sefasını sürersin, olabilir, ama olay bu dünyada olanda, zengin gelende cefamı sürüyor yani...

neyse konu kaymasın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

110w halojen farla.. Kadran da standart doblo dan devsirme... Ne diyelim ki...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

110w halojen farla.. Kadran da standart doblo dan devsirme... Ne diyelim ki...

Uzunları da yak.. 

220 watt + parklar + iç aydınlatmalar.. 300 watt

Gitti 25-30 amper.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bir kaç yıl önce Fatih Altaylı test etmişti. Araç yeni değil. Üzerinde çalışılmaya devam ediliyor mu acaba?

Bir yerden başlamak kısmına katılıyorum. 

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Menzili uzatırsalar satar bence araç hayırlı olsun şimdiden fiat ailesine :))

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Bu markalar gerçekten kafayı yedi. Batacaklar. 

combi elektrikli doblo satışta. Fiyatı 1,35 milyon. 50kwh pil. 

katalogda 280km menzil diyor. Tüketim 20kwh/100km. Yav bu hesaba göre bile 280km etmiyor. Yük koy, kaloriferi aç, 150km gitmez. Konunun ilk videosundaki menzil 100km. 6 senede 100km menzil artmış. 

bu arabayı hangi filo alacak. Şaka gibi gerçekten. Sonra toyota kötü oluyor elektrikli arabalar için erken deyince. 

hani meşhur youtube kanalı dolubayarya var. Fanatiklik derecesinde pillileri savunuyor. Geçen toyota’ya yalancı dedi, Katı piller konusunda. Toyota da bunları fişlemiş. Byd(toyota) bunlara yeni araçların tanıtımı için test aracı vermeyecekmiş falan. Dolubayarya da “siz göreceksiniz” diyor. Bu iş bitmedi diyor. Sektörde sizi rezil edeceğiz diyor. Gerçekleri söyleyenleri engelleyemezsiniz diyor? Ya gerçek başkaysa :) 

elektrikli arabanın diretilmesinin altındaki bit yeniği hala çıkmadı gün yüzüne. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu arabanın ilk prototipine bindim. Hakemdim. hayaller büyüktü stellantis yoktu. 

menzile kafayı takmayın bazen belli yerler olabiliyor hatta iç mekanlar oluyor zırt pırt gidip gelen araçlar oluyor. Kargo araçları oluyor. Bunlara alışın. Menzile de takmayın. 

Nokia telefon 15 gün dayanıyordu ne oldu? Hatta Philips ve Alcatel 30 gün dayanan modeller çıkarmıştı. 

"şarzı kaç gün gidiyo" diye telefon aldığınız günleri unuttunuz mu?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Bu arabanın ilk prototipine bindim. Hakemdim. hayaller büyüktü stellantis yoktu. 

menzile kafayı takmayın bazen belli yerler olabiliyor hatta iç mekanlar oluyor zırt pırt gidip gelen araçlar oluyor. Kargo araçları oluyor. Bunlara alışın. Menzile de takmayın. 

Nokia telefon 15 gün dayanıyordu ne oldu? Hatta Philips ve Alcatel 30 gün dayanan modeller çıkarmıştı. 

Eski telefon 2 kişilik yuki idi. Şimdiki telefonlar mercedes hocam. Aynı telefonun daha uzun ekran süresi olan yine revaçta. Satarken hala önemli bir teknik detay. 

200km menzilli doblo bence çöp. Çok çok çok az satılır. Belki de hiç. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Göktürk yazdı:

2000yılında Bursa metro grosmarket bahçesinde sergilenen vardı. Epey kurcaladım 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...