İçeriğe Yönlendir

Kod Adı Donanım Delisi

Serkan Karakoca

Recommended Posts

Serkan Karakoca

Şu an bu speclerle

Fabrika yazılımı

Büyük turbo

Büyük intercooler

Custom manifold

Down pipe

Egr off

K&n kutu içi

Şnorkel

Sprintbooster

Dün biraz aracı kullandım ne var ne Yok diye obd den biraz turboyu izledim ne yapıyor diye normalde orjinal yazılımla 1.6 peak 1.4 -1.5 bar stabil basar orjinal turbo bende şuan 1.6 stabil basıyor hatta biraz zorladım 1.8 peak atıp anlık korumaya alıyor araç kesip ama yinede turbodan intercoolera giden boruyu yerinden çıkarttık [emoji3]

Güzel basınç var arabada şu an ve direk altlardan başlıyor arabaya Stockta olduğu gibi [emoji4]

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği
Şu an bu speclerle
Fabrika yazılımı
Büyük turbo
Büyük intercooler
Custom manifold
Down pipe
Egr off
K&n kutu içi
Şnorkel
Sprintbooster
Dün biraz aracı kullandım ne var ne Yok diye obd den biraz turboyu izledim ne yapıyor diye normalde orjinal yazılımla 1.6 peak 1.4 -1.5 bar stabil basar orjinal turbo bende şuan 1.6 stabil basıyor hatta biraz zorladım 1.8 peak atıp anlık korumaya alıyor araç kesip ama yinede turbodan intercoolera giden boruyu yerinden çıkarttık [emoji3]
Güzel basınç var arabada şu an ve direk altlardan başlıyor arabaya Stockta olduğu gibi [emoji4]

Boru hep böyle çıkacak mı Serkan bey [emoji12]
Senin paylaşımları okudukça Anam evde “bak elin oğlu neler yapıyor!” diye beni aşağılıyor [emoji23][emoji23][emoji23]
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

Boru hep böyle çıkacak mı Serkan bey [emoji12]
Senin paylaşımları okudukça Anam evde “bak elin oğlu neler yapıyor!” diye beni aşağılıyor [emoji23][emoji23][emoji23]

Herşey çıkan boru gibi olsa keşke o iş tamam
Gibi silikon hortum aldım tek parça özel kelepçe aldım kalın birde boruların ağzına havşa Leh'im atarsak kolay kolay patlar çıkmaz daha :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Karakoca

Cumartesi biraz vaktim vardı hemen ivedi şekilde şaşmaza gittim turbodan intercoolera giden borularını tekrar kontrol ettik gerekli iyileştirmeleri yaptık özel kelepçe ve silikon hortumların montajını gerçekleştirdik [emoji846]

basınç çok iyi geliyor obd den izliyorum muhtemelen atmosfer basıncı dahil 2.6-2.7 bar gibi basıyor turbo araç komple direk pat korumaya alıyor [emoji846]normalde 2.55 bardan fazla olunca korumaya alıyor :)

ama korumaya alana kadarki his çok iyi turbonun spoool sesi süpppp rüzgar sesi ile hava çekme sesi gelmesiyle döşemeye yapışmak keyif veriyor [emoji1]

Dünde aracı denemek için kullandım bir 100 km gayet sorunsuz yağ akan basınç kaçan vs bir yer yok [emoji846]

yazılımcımın yoğunluğu ve benim vaktim olmaması nedeniyle uygun zamanda yazılımıda yapıp sonuçları göreceğiz [emoji846]

Gerekli olursa big enjektör takviyeside yapacağım [emoji846]

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

0.3 bar fazlalık olunca overboost korumaya geçiyor. Yazılım ile sınır yukarı çekilir. Grank ve piston dayanımı nasıl peki? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
0.3 bar fazlalık olunca overboost korumaya geçiyor. Yazılım ile sınır yukarı çekilir. Grank ve piston dayanımı nasıl peki? 

Valla piston kolu piston ve krank gayet sağlam hatta tr nin önde gelen teknik forumlarından bir tanesinde benim aracın piston ve ve kolu için bu kolu pistonu kıran Benide hemen gelip kırsın gibi bir cümle mevcut :)
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

Hem overboosta hem tork limitörüne takılıyoruz %99 abi :D
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Karakoca

bir güncel çekeyim :)

jant göbeklerimiz yanlış gelsede montajını yaptım modifiye yapmak kanımızda var :)

çamurluk logolarının montajınıda yaptım :)

kaput içi ısı yalıtımını bir plaka daha koyup çifte çıkarttım :)

yazılım için halen beklemedeyim 1-2 gün sürecek bir haritalama gerekliymiş en kısa zamanda yapıyoruz bu hafta sonuna biter galiba bu arada obd ölçümleri gayet güzel 162 hp 329 torkları görüyorum stock yazılımla ondan sonram korumaya alıyor direk :biggrin::D

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

"Spacer! Spacer!" diye bağırıyor lastikler. Çok içeride kalmışlar. Naçizane :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Bir saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

"Spacer! Spacer!" diye bağırıyor lastikler. Çok içeride kalmışlar. Naçizane :) 

o biraz resim çekim açısı ile alakalı spacer güvenlik sebebi ile tercih etmiyorum :D

o biraz resim çekim açısı ile alakalı spacer güvenlik sebebi ile tercih etmiyorum [emoji3]

c94829e71f01d9e4dc49b1e062369755.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Abi o lastikler çamurluğun içindeee. :) 

Güvenlik sebebiyle tercih etmiyorsan saygı duydum, sıkıntı yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ak

Stock karoseriye spacer takılmaz takılmamalı.

Kabartma çamurluk kiti ile İşi birazdaha uç noktalara getirmek isteyenler olabilir ozaman ofsetli jantlar kullanılabilir.

Spacer güvenlik açısından tercih edilmemeli.

Logolar hayırlı olsun Serkan abi. Kısmetse satış yakınmı? :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
15 saat önce, Zafer Ak yazdı:

Stock karoseriye spacer takılmaz takılmamalı.

Kabartma çamurluk kiti ile İşi birazdaha uç noktalara getirmek isteyenler olabilir ozaman ofsetli jantlar kullanılabilir.

Spacer güvenlik açısından tercih edilmemeli.

Logolar hayırlı olsun Serkan abi. Kısmetse satış yakınmı? :) 

teşekkürler kardeşim şu an satış gibi bir plan  yok ama hayırlısı diyelim yapılacak işler bittikçe sıkılıyor insan birde geçen bir 15 gün kuga 1.5 tdci manuele bindim hani biraz biraz acaba kuga mı yapsak en azından biraz daha yüksek bir yerlere giderken bebiş daha güvende olur  diye  düşünmeye başladım hanımda jeep jeep deyip durmaya başladı hayırlısı diyorum :D spacer olcaksa zaten çamurluklara dodik şart bencede :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ak
8 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

teşekkürler kardeşim şu an satış gibi bir plan  yok ama hayırlısı diyelim yapılacak işler bittikçe sıkılıyor insan birde geçen bir 15 gün kuga 1.5 tdci manuele bindim hani biraz biraz acaba kuga mı yapsak en azından biraz daha yüksek bir yerlere giderken bebiş daha güvende olur  diye  düşünmeye başladım hanımda jeep jeep deyip durmaya başladı hayırlısı diyorum :D spacer olcaksa zaten çamurluklara dodik şart bencede :)

Hayırlısı olsun Serkan abi.

Düşünce çok doğru ama kuganın 1.5 tdci Powershift alınması daha iyi seçim olur. Birde StLine ise tadından doyum olmaz. 

Valla benimde gönlüm mk4den yana ama aklımda kuga var, kısmet olursa haziran sonu ufaklık geliyo, muhtemelen daha hacimli araç lazım olacak. Bakalım zaman ne gösterecen herşeyin hayırlısı :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
On 22.05.2018 at 19:45, Zafer Ak yazdı:

Hayırlısı olsun Serkan abi.

Düşünce çok doğru ama kuganın 1.5 tdci Powershift alınması daha iyi seçim olur. Birde StLine ise tadından doyum olmaz. 

Valla benimde gönlüm mk4den yana ama aklımda kuga var, kısmet olursa haziran sonu ufaklık geliyo, muhtemelen daha hacimli araç lazım olacak. Bakalım zaman ne gösterecen herşeyin hayırlısı :) 

hanımda bende manuel seviyik valla :D hayırlısı olsun bu arada gözünaydın ufaklığı allah sağlıklı sıhhatli kucağınıza almayı nasip etsin ...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Zafer Ak
9 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

hanımda bende manuel seviyik valla :D hayırlısı olsun bu arada gözünaydın ufaklığı allah sağlıklı sıhhatli kucağınıza almayı nasip etsin ...

Hayırlısı olsun ozaman :) 

Allah razı olsun, tüm anne babaların evlatlarını Allah korusun kollasın inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
13 saat önce, Zafer Ak yazdı:

Hayırlısı olsun ozaman :) 

Allah razı olsun, tüm anne babaların evlatlarını Allah korusun kollasın inşallah.

aminnnn inşallah ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

Yazılım yaptırmaya giderken yine yakalanmışız objektiflere :)
13705faa64288a25143da36cca8acd25.jpg1e0baec721a5c6072a37ae850ef8e590.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Serkan Karakoca

Bayrama hızlı girdik yazılım işi tamamdır çok fazla vakit olmadığı için aracı p box veya dyno ile ölçemedik  .En kısa zamanda ölçüyoruz  videoları çekiyoruz .Şu an iyi oldu gibi istediğimiz gibi turbo basıyor enjektör mazot gönderiyor tork var beygir var keyifli oldu alet :D 2.2 peak 2.1 bar conta ivme her viteste var turbo alt devirlerden itibaren başlıyor 3bin devir sonrasında araçta inanılmaz bir değişim mevcut daha çok kullanıp deneyemedim bayram tatilinde şehir dışında olmam nedeniyle garajda yattı ama top speed 250 -260 gibi olcak gibi bir his var içimde :biggrin:

ufak tefek eklentiler yapmamız gerekecek motor için oil catch tank yağ buharı kısmına turbo ısınmasın diye ve hava filtresini büyütüp kutusunu söküp yeniden bir kutu dizaynı iç yalıtımı ile birlikte  yapıcam oraya arabayı sıkıyor şu anki filtre :fiuw:

010.JPG

005.JPG

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Bayrama hızlı girdik yazılım işi tamamdır çok fazla vakit olmadığı için aracı p box veya dyno ile ölçemedik  .En kısa zamanda ölçüyoruz  videoları çekiyoruz .Şu an iyi oldu gibi istediğimiz gibi turbo basıyor enjektör mazot gönderiyor tork var beygir var keyifli oldu alet [emoji3] 2.2 peak 2.1 bar conta ivme her viteste var turbo alt devirlerden itibaren başlıyor 3bin devir sonrasında araçta inanılmaz bir değişim mevcut daha çok kullanıp deneyemedim bayram tatilinde şehir dışında olmam nedeniyle garajda yattı ama top speed 250 -260 gibi olcak gibi bir his var içimde [emoji3]

ufak tefek eklentiler yapmamız gerekecek motor için oil catch tank yağ buharı kısmına turbo ısınmasın diye ve hava filtresini büyütüp kutusunu söküp yeniden bir kutu dizaynı iç yalıtımı ile birlikte  yapıcam oraya arabayı sıkıyor şu anki filtre :fiuw:

010.thumb.JPG.e1fdcc3be1d01c651ebf9dbea88abccb.JPG
005.thumb.JPG.91778e0f424e3a5e719c1243d72774d1.JPG
Akıyo bu gün maşallah :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Şimdi, Görkem Karakaş yazdı:

Akıyo bu gün maşallah :)

çok teşekkürler hepsine maşallah :D

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

yağ yakalayıcısını bende düşünüyorum. yazılım ve turbodan sonra daha cok yağ buharı emiş borusunda hissettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
On 19.06.2018 at 09:19, Okay Kaygusuz yazdı:

yağ yakalayıcısını bende düşünüyorum. yazılım ve turbodan sonra daha cok yağ buharı emiş borusunda hissettim.

hem turboya giden soğuk havayı  daha fazla ısıtmaz intercoller daha verimli çalışır :D yağ yakalayıcı yapıp hava filtresi için bir kutu yapıp 100mm filtreye geçip 3 barlık bir turbooost  saati taktımmı içeriye benim iş tamamdır :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
6 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

hem turboya giden soğuk havayı  daha fazla ısıtmaz intercoller daha verimli çalışır :D yağ yakalayıcı yapıp hava filtresi için bir kutu yapıp 100mm filtreye geçip 3 barlık bir turbooost  saati taktımmı içeriye benim iş tamamdır :D

cok iyi olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...