İçeriğe Yönlendir

Dokunmatik ekran değişimi randiman verir mi?

Ersel  Yıldız

Recommended Posts

Ersel  Yıldız

Bugün telefonumun durduk yere ekrani gitti. Telefonu daha acamadim. Servise arıza teşhisi için bıraktım.  Muhtemelen ekranı değişecek dediler. Servise bırakmadan önce birkaç tamirciye uğradım.  Ekran değişimi için 750tl fiyat çektiler. Servis ise ekran icin 550tl fiyat verdi(inşallah fiyati yanlış bakmamislardir.). Tecrübe ve tavsiyelerinize müracaat ederek sormak istiyorum. eğer ekran değişimi yoluna gidilirse tamir sonrası randiman alabilir miyim? Yoksa tamir sonrasinda başka arızalara mubtela olabilir miyim? Ekran değiştirip memnun kalan veya kalmayaniniz oldu mu? Bu arada telefon samsung note4. . Telefonumun memnundum. Bir sıkıntısı yoktu. Sadece bataryası biraz deforme olmuştu.. şu an ikinci el piyasası 1000/1200 tl arasında.  Ayrıca garantisi de bitmiş.. ne dersiniz moralim çok bozuk:(

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Önce pil alın derim. O yüzden ekran yokolmuş olabilir 50tl pil. Durduk yerde kırılmamışsa ekrana ne olur ki

Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız
7 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Önce pil alın derim. O yüzden ekran yokolmuş olabilir 50tl pil. Durduk yerde kırılmamışsa ekrana ne olur ki

Başka pille denediler Çağlar abi. Düzelmedi. .

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Telefoncular 250-300 lira civarlarında ekran değişimi yapıyorlar diye biliyorum. 

O şekilde yaptırıp memnun kalmazsanız piyasasında ucuza verir satarsınız.

Tamir ettirmeden en fazla 100 lira verirler sanırım

Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız
3 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Telefoncular 250-300 lira civarlarında ekran değişimi yapıyorlar diye biliyorum. 

O şekilde yaptırıp memnun kalmazsanız piyasasında ucuza verir satarsınız.

Tamir ettirmeden en fazla 100 lira verirler sanırım

İşin kötü yani da o ya. İnternette dahi ekran fiyatları 650-750tl arası ki gittiğim telefoncular da aynı fiyati verdiler. 

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

samsung telefonlarda serviste değişecek ekranlardan korkmanızı gerektircek bir durum yok telefonculardan ucuz yaptıkları doğrudur.Oda şöyle telefoncu 2 güne telefonu verirken servis 2 haftya teslim ediyo fakat işini sağlam yapıyor.Note4ün ekranına az bile vermişsiniz.

Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız
10 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Bu hali ile telefoncuya satip 2 sene garantili sifir bi urun alin derim.

Murat kardeşin dediği gibi bozuk iken 100 lira verecek olursalar üzerine 550 lira (ekran parasi) koyacak olsam, elimi biraz da cebime atacak olup 1000 tl civarına ulaşabilen alabileceğim muadil telefon ne olur ki?

1 saat önce, Furkan TANRIVEREN yazdı:

samsung telefonlarda serviste değişecek ekranlardan korkmanızı gerektircek bir durum yok telefonculardan ucuz yaptıkları doğrudur.Oda şöyle telefoncu 2 güne telefonu verirken servis 2 haftya teslim ediyo fakat işini sağlam yapıyor.Note4ün ekranına az bile vermişsiniz.

Henüz vermedim.. arıza tesbiti için bıraktım. Bu arada belirtmiş olalım.  Samsung garanti harici telefonların arızası tesbit etmeye 10tl alıyor. Açıkçası ben 50-60 tl isterler diye beklemistim..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
6 dakika önce, Ersel Yıldız yazdı:

Murat kardeşin dediği gibi bozuk iken 100 lira verecek olursalar üzerine 550 lira (ekran parasi) koyacak olsam, elimi biraz da cebime atacak olup 1000 tl civarına ulaşabilen alabileceğim muadil telefon ne olur ki?

100 lira afaki bi rakamdır. 500'e saymaları gerekir diye düşünüyorum.

Bi o kadar daha ekleyip General Mobile'a yönelebilirsiniz mesela.

Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız
2 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

100 lira afaki bi rakamdır. 500'e saymaları gerekir diye düşünüyorum.

Bi o kadar daha ekleyip General Mobile'a yönelebilirsiniz mesela.

Uzun zamandır telefon piyasası takip etmiyorum. Anlaşılan kafami biraz yoracagim bu işe.. model, fiyat, teknik, servis, özellikler vs..

General Mobile'a a gelince zamaninda servisinden çok çekmiş idim. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Randıman alınır neden alınmasın. Lumia 820 nin ekranını değiştirmiştim paşalar gibi kullanmaya devam ettim.

Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız
5 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Randıman alınır neden alınmasın. Lumia 820 nin ekranını değiştirmiştim paşalar gibi kullanmaya devam ettim.

Kimileri ekranın orjinaldeki gibi yuvaya oturtulamadigini, çift taraflı bant ile yapistirildigi ve bu bandın zamanla yerinden kalktığını haliyle ekranın yuva içerisinde esnemeye başladığını, kenarlara açıklık oluştuğunu soyluyorlar. Söylüyorlar da söylüyorlar..

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Asus zenfone 5 telefon ekranını aliexp....ten 40 liraya almıştım. 25 liraya da değiştirttim. Sıkıntı yok. Denenebilir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Ersel Yıldız yazdı:

Uzun zamandır telefon piyasası takip etmiyorum. Anlaşılan kafami biraz yoracagim bu işe.. model, fiyat, teknik, servis, özellikler vs..

General Mobile'a a gelince zamaninda servisinden çok çekmiş idim. 

Daha yeni gittim, 40dk'da tüm sıkıntımı çözdüler :)

Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız

Şimdi aradılar servisten. Tahmin edildiği gibi ekran bozulmuş.  Bir de telefonu kesinlikle sıviyla temas etmemiş olmasına rağmen sarj giriş yuvasının oralarda sıvı temasını rastlanmis. Sonuç 550+70=620 tl.. kararsız kaldim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Şimdi aradılar servisten. Tahmin edildiği gibi ekran bozulmuş.  Bir de telefonu kesinlikle sıviyla temas etmemiş olmasına rağmen sarj giriş yuvasının oralarda sıvı temasını rastlanmis. Sonuç 550+70=620 tl.. kararsız kaldim

Vestel 5580 inceleyin
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
24 dakika önce, Ersel Yıldız yazdı:

Biraz daha ekleyin 2 sene garantili alın. Değmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

eğer telefonun önceki halinden memnunsanız ekran değişiminden hiçbir sorun çıkarmarsınız. 3 tane telefonu ekranını parçaladım:D değiştirdim hiç de sorun yaşamadım sonra. 

Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız

nihai olarak tamir ettirme kararı aldım.  Yapıldıktan sonra sağlam bir şekilde makul fiyata elden çıkarmak, bozuk haldeyken kelepir fiyatına satilma ihtimalinden daha yüksek olduğu için böyle bir karar aldim.. hayrolsun inşallah. 

Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız
(düzenlendi)

Gecen konusunu acmistim.. vaktinde yurtdisindan getirtmis oldugum ve garantisi biten note4 telefonum kendi kendine kapandi ve daha açılmadı. Samsung servisine biraktim ve ertesi gun beni aradilar. Ekranin bozuldugunu, sarj yuvasında sivi temasi oldugu (ki kesinlikle sivi ile temas etmedi) tespit edildi. onarimi icin 620tl istendi. Kabul ettim. Telefonu teslim aldim. Birkac saat sonra baktim telefon yine kapandi ve yine acilmiyor. Ertesi gun gittim ve yapilmadigini bildirdim. Tekrar geri aldilar. Inceleyeceklerini soylediler. 5 gundur inceliyorlar telefonun sıkıntısını bulamiyorlar. Anakartinda sorun olabileceğiyle ilgili birseyler geveledir. Cihaz yurtdisi oldugu icin anakart degisimi de yasal değilmiş ayrica. Bu durumda benim ekranim gereksiz yere degismis oldu.. sikinti baska yerdeyse ilgili sorunu duzeltip yeniden ucret talep etmeleri yasal mi? Boyle bir sey yapabilirler mi?  Ayrica eger oyleyse ki oyle benim ekranimi gereksiz yere değiştirmiş oldular? Bunun ucretini geri istemeye yasal hakkim var mi? Olasi durumlarda nasil yol izlemem gerekir? 

Biraz uzun oldu ama.. fikirlerinize ve yasal haklarla ilgili bilgilerinize ihtiyacim var.

tarihinde Ersel Yıldız tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Ersel Yıldız yazdı:

Gecen konusunu acmistim.. vaktinde yurtdisindan getirtmis oldugum ve garantisi biten note4 telefonum kendi kendine kapandi ve daha açılmadı. Samsung servisine biraktim ve ertesi gun beni aradilar. Ekranin bozuldugunu, sarj yuvasında sivi temasi oldugu (ki kesinlikle sivi ile temas etmedi) tespit edildi. onarimi icin 620tl istendi. Kabul ettim. Telefonu teslim aldim. Birkac saat sonra baktim telefon yine kapandi ve yine acilmiyor. Ertesi gun gittim ve yapilmadigini bildirdim. Tekrar geri aldilar. Inceleyeceklerini soylediler. 5 gundur inceliyorlar telefonun sıkıntısını bulamiyorlar. Anakartinda sorun olabileceğiyle ilgili birseyler geveledir. Cihaz yurtdisi oldugu icin anakart degisimi de yasal değilmiş ayrica. Bu durumda benim ekranim gereksiz yere degismis oldu.. sikinti baska yerdeyse ilgili sorunu duzeltip yeniden ucret talep etmeleri yasal mi? Boyle bir sey yapabilirler mi?  Ayrica eger oyleyse ki oyle benim ekranimi gereksiz yere değiştirmiş oldular? Bunun ucretini geri istemeye yasal hakkim var mi? Olasi durumlarda nasil yol izlemem gerekir? 

Biraz uzun oldu ama.. fikirlerinize ve yasal haklarla ilgili bilgilerinize ihtiyacim var.

Aynı konu olduğu için birleştirdim Ersel bey

Ekrandan kaynaklanmadığı için ekran parasını geri isteyin. Ancak dedikleri gibi anakart değişimi yasal değil diye bir durum yok. IMEI kaydını yaparlar, istedikleri anakartı takabilirler. Ancak cihaz yurtdışı olduğu için bakma yükümlülükleri yok.

Daha evvel belirtmiştim, bu hali ile keşke satıp yeni telefon alsaydınız :(

Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız
3 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Aynı konu olduğu için birleştirdim Ersel bey

Ekrandan kaynaklanmadığı için ekran parasını geri isteyin. Ancak dedikleri gibi anakart değişimi yasal değil diye bir durum yok. IMEI kaydını yaparlar, istedikleri anakartı takabilirler. Ancak cihaz yurtdışı olduğu için bakma yükümlülükleri yok.

Daha evvel belirtmiştim, bu hali ile keşke satıp yeni telefon alsaydınız :(

Ekranin parasini geri vermeme gibi bi durumlari olabilir mi? Malum servislerin bazilari suçu kullanici hatasi  deyip musterinin ustune atabiliyorlar.. bu hali ile almak isteyen kelepir fiyat teklif edecegini düşündüğüm icin yapilmasini talep ettim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
47 dakika önce, Ersel Yıldız yazdı:

Ekranin parasini geri vermeme gibi bi durumlari olabilir mi? Malum servislerin bazilari suçu kullanici hatasi  deyip musterinin ustune atabiliyorlar.. bu hali ile almak isteyen kelepir fiyat teklif edecegini düşündüğüm icin yapilmasini talep ettim

Vermek istemeyebilirler. Ancak ekranla alakalı bir durum olmadığını gerekirse biraz sesinizi yükselterek belirtin. Almanız gerekiyor sonuçta. Yapılmayan işe para almışlar resmen.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...