İçeriğe Yönlendir

Kronik aypon kitlenmesi

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Bayur family'e ios verende kabahat. 9 yaşındaki velet Htc'yi hala bozamadı. Görün artık işareti

Duble velet elinden düşürmüyor. Hafıza %1kaldım diye inliyor.. Tam gaz devam maaşallah.. Çikolatnkaplı ekranı usb deki cips kırıntıları rutin
Abi çevre hastanesinin orda yetkili servis var, bürodan pil sorunuyla giden 3 iphone değişti,benimki tamir edildi:)

Dava açalım desek bizimkine de el atsınlar
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Haklı söze ne denir. Sen çağlara bir android ver ,ondaki telefonu da, kaç volt da patlayacak deye test edelim.

Dedim, htc 10 vereyim iki 6s ver kafa kafaya artı çay ısmarlarsın dedim. Kaç bardak içeceğim hakkında anlaşamadık
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rifat Berber

Ne zaman sorun olsa https://support.apple.com/tr-tr buraya telefon numaramı yazıyorum, uzak bir ülkeden arıyorlar. (Gayet kibar ve güzel bir türkçe ile konuşuyorlar.)

Uzaktan cihaza bağlanıp rapor hazırlayıp kontrol ediyorlar. Gerekirse servise yönlendiriyorlar. İsterseniz bir deneyin.

Tam adres; https://getsupport.apple.com/?caller=psp&PRKEYS=

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
13 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Sıfır kutudan çıktığından beri hemen her güncelleme sonrası kitlenme sorunu için pilin bitmesini beklemek dışında ne yapabilirim. Garantiden değişim istesem nasıl işler prosedür

4 kez iPhone değişimi ve son değişim sonrası garanti bitimine 1 hafta kala  iPhone 6 64 olan telefon yerine iPhone 6s 128 gb sıfır 2 yıl garantili alan birisi olarak bahsedeyim. iPhone müşteri hizmetlerinize tam detaylı durum anlatılacak gerekirse WiFi bağlantılı durumda aramanız daha iyi olur görüşme yapılırken telefonunuza uzak bağlantı yapacaklar pil durumunuzu inceleyecekler ve ona göre sizlere bilgi ve olay numarası verecekler. Eğer pil problemi varsa %99 tel değişim olur. Bi diğer işlem ise mutlaka ve mutlaka güncelleme işlemlerinizi WiFi bağlantılı olarak yapmayın. Bilgisayarı da mümkünse kablolu olarak modem bağlantısı yapın iTunes programı kurularak telefon bilgisayara bağlanacak ve güncelleme istenilecek. Güncelleme sorunsuz olarak ilk başta bilgisayara sonra telefona otomatik olarak yüklenecek. WiFi bağlantılı yapıldığında eksik dosya alma durumu oluşuyor WiFi ara sıra kopukluk yaşatabiliyor bizlere farkedemiyoruz bundan dolayı da bu tip sorunlar yaşanıyor. Hard reset bu tarz durumda çok fazla işe yaramayacaktır. Kapatma + Home tuşu basma işlemi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

6 serisinin bir kısmında ekran ile ilgili problem var. 2 arkadaşım apple storea götürdü ikisinede problemsiz olarak sıfır cihaz verip gönderdiler. Kasada çizik var garantiye girmez olayını ilk defa duydum :/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Ekran problemi ekranın sağ alt köşede özellikle boşluk oluşup parmakla baskı yapıldığında oynama oluyordu bundan bahsediyorsun sanırım evet kronik arıza sebebiydi değişim yapılıyordu şu an apple Türkiye de ekran değişimi gerçekleşiyor bundan dolayı ekran probleminde telefon değişimi değil ekran değişimi yapılıp gönderiliyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

yazılım önce indirilir sonra kontrol edilir, paket tamamsa yüklemeye geçilir şeklinde değilmiydi prosedür, bilgisayara önce inmesi anlamsız çünki onada wi-fi den iniyor çoğu zaman (direk modeme bağlı değilse) kısaca telefon yada bilgisayar farketmez, doysa eski tip modemle bile 3 günde insede dosya tamamlandığında kontrol edilir sonra yüklemeye geçilir.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
7 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

yazılım önce indirilir sonra kontrol edilir, paket tamamsa yüklemeye geçilir şeklinde değilmiydi prosedür, bilgisayara önce inmesi anlamsız çünki onada wi-fi den iniyor çoğu zaman (direk modeme bağlı değilse) kısaca telefon yada bilgisayar farketmez, doysa eski tip modemle bile 3 günde insede dosya tamamlandığında kontrol edilir sonra yüklemeye geçilir.

iPhone için bu şekilde değil bildiğim kadarıyla iPhone müşteri temsilcileri mutlaka bu şekilde yapılması gerekiyor diyor. Benim bir kere başıma geldi Wi-Fi ile güncelleme yaptım ve telefon sapıttı pil yüzdesi birden 54 den 4 e düşüyordu daha sonra bilgisayarı direk modeme kablo ile bağlayıp telefonu da kablo ile bilgisayara bağlayıp iTunes üzerinden güncelleme yaptım normale döndü.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Tüm güncellemeleri wi-fi ile aldım şimdiye kadar. Bir sıkıntı çıkmadı. Takıntılı olduğum için orijinal adaptörü harici kullanmıyorum. Ayrıca batarya bitmeden şarj etmiyorum.

Bilgisayara da sırf bu yüzden hiç bağlamadım. Güncellemeyi bu şekilde öneriyorlar ise bu kadar takıntı yapmayayım bari. :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

o şekilde öneriyorlarsa sıkınıtı wi-fi de değil, ios ta demekki, indirilen paket kontrol edilmeden yüklenmez, demekki iso yüklüyor, al sana ponpon un bir tırt noktası daha :) neyle olacak, kendi programı ile, ille kendine bağlayacak, gıcık işte :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)
On 30.05.2017 at 23:31, Arif Aykın yazdı:

Ekran problemi ekranın sağ alt köşede özellikle boşluk oluşup parmakla baskı yapıldığında oynama oluyordu bundan bahsediyorsun sanırım evet kronik arıza sebebiydi değişim yapılıyordu şu an apple Türkiye de ekran değişimi gerçekleşiyor bundan dolayı ekran probleminde telefon değişimi değil ekran değişimi yapılıp gönderiliyor.

Garanti süresi bitmedi ise yeni cihaz bitti ise ekran değişimi..

ekran her zaman vardı ellerinde..

bahsettiğim olaylar bir kaç haftalık olaylar..

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Her arıza kendi içinde ayrı değerlendiriliyor. Apple pil ve ekran değişimini artık yapabiliyor ama Ekran fiyatını alıp cihaz değişene de şahit oldum. Benim tavsiyem Apple Care (0 (216) 282 15 11) destek birimi ile görüşülürse sıkıntılara daha hızlı memnuniyet odaklı yaklaşılıyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fikret Özsoy

Hazır iphone başlığı görmüşken bir soru sorayım. :)

Evde iphone 5s var. Uzun süre kullanılmadan kaldı. İyi hatırlıyorum çalışır durumdaydı. Şimdi şarja takıp açmaya çalışltım ama tık yok. Hiç bir ışık hareket yok. Var mıdır acaba bilinen bir çözümü?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
1 saat önce, Fikret Özsoy yazdı:

Hazır iphone başlığı görmüşken bir soru sorayım. :)

Evde iphone 5s var. Uzun süre kullanılmadan kaldı. İyi hatırlıyorum çalışır durumdaydı. Şimdi şarja takıp açmaya çalışltım ama tık yok. Hiç bir ışık hareket yok. Var mıdır acaba bilinen bir çözümü?

bir ara eski asus tabletimde olmuştu, o pilleri uzun süre boş bırakırsan ölür yada kitlenirler diye biliyorum, şarjda bırakın, kalsın uzun süre, baktın hareket yok, sistem şarja geçemiyor olabilir, araştırmıştım ne yapılır bu durumda diye, tableti açıp pilin bağlantısını kesiyorsun, sonra kablosunu tekrar takıyorsun, şarja takınca uyanıyor alet, açabilirseniz bu teknik işe yarayabilir sanırım, başka yol bilen varsa onlarda  yazsınlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

En az 1 saat şarjda kalması yeterli, kesme biçmelik bir durum olacağını sanmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 17.06.2017 at 16:31, Ali Cihangiroğlu yazdı:

o pilleri uzun süre boş bırakırsan ölür yada kitlenirler diye biliyorum, 

Tüm cihazları ve pilleri dolu tutmak gerekiyor.. Bu sebeple yeni alınan cihazlarda mutlaka şarj olur.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
10 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Tüm cihazları ve pilleri dolu tutmak gerekiyor.. Bu sebeple yeni alınan cihazlarda mutlaka şarj olur.. 

Dolu kısmı apple için doğru ama tam dolu değil.

Apple support sitesinden;

Aygıtınızı uzun bir süre boyunca kullanmadan saklayacaksanız, yarım şarj edilmiş olarak saklayın.

Aygıtınızı uzun bir süre boyunca kullanmadan saklamak istiyorsanız, pilinizin genel sağlığı iki temel faktörden etkilenecektir: ortam sıcaklığı ve aygıtın saklanmak üzere kapatıldığı andaki pil şarj yüzdesi. Böyle bir durumda aşağıdakileri yapmanızı öneririz:

• Aygıtınızın pilini tam olarak doldurmayın veya boşaltmayın. Şarj seviyesinin %50 civarında olmasını sağlayın. Aygıtınızı tamamen boş şarjla saklarsanız, aygıtınızın pili derin deşarj durumuna geçebilir ve bir daha şarj olmayabilir. Aygıtınızı uzun bir süre boyunca tam şarjla saklarsanız, pil kapasitesinde azalma olabilir ve bu durum pil ömrünü kısaltabilir.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Evet uzun süreli boş pille bırakınca pil bir daha şarj olmuyormuş. Telefonun pilini değiştirdik mecburen. Şimdi oldu. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

piller yarım dolu ve mümkünse serin yerde saklanmalıdır,uzuun yıllar zarar görmeden saklanırlar, pili en güzeli buzdolabının normal soğutma kısmında saklamak, en ideali oluyor :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Boş dolu fark etmez her pil biter, derin deşarj olursa geçmiş olsun. Tek çare ara ara şarja takmaktır

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
On 30.05.2017 at 11:46, Mehmet Ozyurek yazdı:

İçi andoid galiba o telefonun.. Çinden mi almıştın ?

:D:D:bravo::bravo:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
3 saat önce, Mehmet Kaya yazdı:

:i-ih:

sen önce şu resmi değiş, sakallar nerede haaa :D

bu arada içi tabikide Andro olacak, ne sandın, İOS=İandrOS halinize şükredin, yarım yamalak geliyorsunuz peşimizden :p

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

evettt.... yine yeni yeniden mobil veri transferi yapamadı, wifi bağlanıyordu ancak o da kopuk kopuk.. serivsi aç kapa düzelir dedi, pin kodu evdeki kağıtta kalmış 4 gün nokia gibi çalıştı. evde de sık sık yapardı ama pin kodu el altında olmalı imiş onu anladık..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

1200x754.jpg

ona ne şüphe ...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...