İçeriğe Yönlendir

Ranger - Hava Yastığı

Cemal Kesik

Recommended Posts

Cemal Kesik
(düzenlendi)

Değerli arkadaşlar 2016 model Ford ranger almayı düşünüyordum fakat bir şey kafama takıldı. Yeni nesil ford ranger araçlarda yan ve perde hava yastıkları yok. Sadece 3.2 motor wildtrack modellerde mevcut. Benim anlamadığım 7 hava yastığı olan mitsubishi L200 çarpışma testinden 4 yıldız alırken 2 hava yastığı olan ranger nasıl 5 yıldız alıyor? Bilgisi olan varsa açıklarsa sevinirim.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ranger olması yeter kardeş :)

yıldız için sadece yastığa bakılmaz, sadece yaya güvenliğinde daha iyi olsa bile yıldız alır, vardır bir eksiği, sadece çarpmaya bakılmaz,  neyse değişik etkenler var anlayacağın, haa bu arada money talk konuşur o testlerde...

bu arada Ranger tercih ederdim, yıldızı boşa almadığından emin olabilirsin...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cemal Kesik

Açıklamalarınız için teşekkür ederim. Ranger benim de hoşuma gidiyor, ancak l200'ün fiyatı ve 7 hava yastığı beni cezbediyor. Yakıt ve parça konusunda da Ranger'dan daha avantajlı ancak l 200'ün torpido ve kapı kolları çok kötü duruyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Ranger teste 2 hava yastıklı baz donanımla değil de full opsiyonlu olarak girdiğinden alabilmiştir yıldızı.

Türkiyede en çok satan l200 yanılmıyorsam Toyota hilux de bakabilirsiniz pick up segmentinin amiral gemisidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Boga

ford un tüm modelleri muadillerinden daha az hava yastığına sahip genelde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Aybek

Ford minibüsü transit custom bile ncapden 5 yıldız almış..!

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Cemal Kesik

Bugün ford bayisinde Ranger 4x2 xlt otomatik aracı inceledim. Gerçekten internetteki resim ve videolardan daha güzel. Ancak 114.000 TL fiyatı olan bir arabaya neden yan ve perde hava yastığı konulmaz anlamadım. Her ne kadar ncaptan 5 yıldız aldıysa bile yandan çarpmalarda 5 yıldız yerine 2 veya 3 yıldızlık bir güvenlik var. Hava yastığı yüzünden aracı almaktan vazgeçtim gibi ama bir yanım hala aracı almak istiyor. Diğer 5 yıldızlı araç olan Toyota Hillux da aynı fiyat ve yan ve perde hava yastığı var. Ancak aracın tipi özellikle torpidosu güzel değil. Ayrıca geyik testi denilen savrulma testinde en fazla savrulan araç olması(2017 versiyonuna bu konuda büyük çapta olmasa da iyileştirmeler yapıldığı söyleniyor) bu araca da sıcak bakmamama neden oluyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

takılma onlara, yandan çarpmada alayı aynı, pikap arazi aracıdır, Ranger da baya iyidir, 5 yıldız almaları çokta birşey ifade etmiyor, hilux u zaten bence ele, ranger ı zorlayarak kullandığında ne hiluxu zaten geç ne motor ne yol tutuş hep geride ne amarokta başedemez (v6 olan sadece motor açısından üstün gözükmekte), klasik Ford, deneyimle sabittir, özellikle hiluxu bayağı kullandım, yakıtı dışında bana göre artısı yok, en çok gıcık motor gürültüsüne sinir olurum, rangerda uzun yolda ses duymazsın bile, toyota bar bar bağırır, Ranger olmazsa tipsiz ama beğenirmsin bilmem Mitsu olabilir mesela,  hilux a amiral gemisi derler ama sattığı için, yoksa birşey yok makinada, toyota alacaksan Land Cruiser alacaksın, gerisi hikaye...

özellikle Ranger ı övüyorum, çok zorlarım arazide, agresif kullanırım, otoyoldada saatlerce yüksek hızda ve çoğu zaman ibre sonda gittiğimi bilirim, Ford dayanır, bu konuda rakibi yok gibidir.

Not: oto vitesi için pek iyi konuşmuyorlar serviste,onların dediği bu, şahsen o kadar deneme fırsatım olmadı henüz, özelliklede hakkını vererek kullanım için, şehir içi sedan gibi kullanacaksan sorun yok ama,  ha diğer markalarda bu açıdan tırt haberin ola...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cemal Kesik

Ali Bey tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Otomatik viteste şikayetler her  markada olduğu kadar ranger da  var. Aracı daha çok asfaltta kullanacağım. Ara sıra hafta sonları köy veya yayla gibi bozuk yolların olduğu arazilere kullanacağım. Forumlarda yaptığım araştırmalarda parça bulunurluğu, sağlamlığı parça fiyatı ve araç fiyatı göz önüne alındığında L 200 ön plana çıkıyor. D max'da hoşuma gidiyor. Özellikle torpidosu  çok güzel ve yakıtı azmış. Ancak yağa mazot karışması gibi bir sorun var. Bu şekilde motor patlatan kullanıcılar var. Anladığım kadarıyla üretim hatası ve firma müşterilerine her yıl servise gelip  yazılım güncellememiz gerekir şeklinde bir çözüm üretmiş. Hillux'a oturduğumda ise B segmentinde bir arabanın içindeymiş gibi hissettim. Özellikle torpido bende bu hissi uyandırdı. Ancak yeni Hilux'un sesi kapı açıkken bile az geliyordu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yan hava yastıklı modelle geçmiştir testlerden.
Yan hava yastıksız gelmesi distribitörün tercihidir diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Genelde ülkemize gelen araçlar donanım fakiri oluyor, nasıl bir satış politikasıysa? Ya da her türlü donanımı parayla satmaya çalışıyorlar. Çoğu markada geçerli bu...[emoji20]

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Donanımı parayla satıyorlar Evren Hocam. Bizim ülkedeki baz modeller boş maalesef...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Cemal Kesik

Siparişle farkını verip yan ve perde hava yastığı taktırabilir miyiz acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 03.09.2017 at 13:48, Cemal Kesik yazdı:

Siparişle farkını verip yan ve perde hava yastığı taktırabilir miyiz acaba?

2. el alacaksanız zor. Kimse uğraşmaz ve çok fazla paraya malolur.. 

Yorum bağlantısı
Cemal Kesik

Sıfır almayı düşünüyorum. Ford'a bu konuda mesaj attım. Sanki arabayı bayii imal ediyormuş gibi en yakın bayimize sorun şeklinde cevap aldım. Hava yastıkları olmamasının Ranger satışlarını olumsuz etkilediğini düşünüyorum. Hava yastığının olmamasının önemsizliği konusunda satış personelleri sanki özel bir eğitim almış. Kısaca bunlar daha çok arazi de kullanılır. Yan ve perde hava yastıklarına o yüzden gerek yoktur diyerek araçları satmaya çalışıyorlar. Ben de o zaman diyorum ki madem gerek yok neden Wiltrak versiyonlarında bu hava yastıkları var? Veya diğer firmaların neden baz versiyonlarında 7 hava yastığı var. Toyota, Isuzu, Mitsubishi gibi japon markaları düşünememiş mi bunu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mitsubishi alın :) Ciddiyim. Piyasanın en iyilerinden biri.

Bayiden sorun cevabı da mantıklı ve doğru cevap. Bayi nelerin eklenip nelerin eklenmediğini fiyatları. Teslim sürelerini görüyor.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Cemal Kesik

Mehmet Bey, en sonunda 2016 model bir L 200 blizzard aldım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok güzel. Güle güle kullanın.
Virajlarda gaz pedalına dikkat :)
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Erman Uzun
On 30.09.2017 at 09:29, Cemal Kesik yazdı:

Otomatik 4x4 mü hocam nasıl araç inceleme yapar mısınız 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...