İçeriğe Yönlendir

i10 - Vites Geçişleriyle İlgili Bir Sıkıntı

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)

Merhaba 

Aracımın 5 ileri manual şanzımana sahip. Aracımı dur kalk trafikte bir müddet sık sık vites değiştirince, kavrama anında tuk see yapıyor. Biraz gecikmeli bir kavrama söz konusu. Sahil yolunda ard arda 3 4 ışıkta durup sonra tekrar tekrar vites yükseltip hızı artırıp seyir hızına çıkana kadar , yani 5 nci vitese çıkana kadar her değişimde, her kavrama anında bu tuk yani metalin metale temas sesini duyuyorum. 

Fakat bir süre herhangi bir vitesde her hangi bir hızda uzun süre ilerlediğimde , şanzıman eskisi gibi kusursuz hale geliyor ses yapmayı kesiyor. Kavramalardaki tuk sesi yok oluyor. Daha doğrusu ses değilde bu metalin metale çarpma hissi diyelim. Sık sık vites değiştirsemde bu his olmuyor.   

Umarım anlatabildim. sanki yük taşıyan bir adam var, sık sık yük kaldırıp indirince yoruluyor, biraz sabit kalınca dinleniyor gibimsi..  Arabanın nesi var :) 

Vitesi kutum trafikte laçkalaşıyor desem yeridir. Motorda hararet yapıyor sürekli  fan açıp kapıyor.. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Muhtemelen debriyaj bilyası. Hidrolik le çalışır biraz ısınınca kaçırıyor olabilir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Volant olabilir. Kavrama sistemi ile alakalı baskı balata, volant debriyaj bilyası bunlara bakılması gerekir.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...