İçeriğe Yönlendir

Iphone Konusu

Macit Aliyev

Recommended Posts

Macit Aliyev
2 dakika önce, Tuna İşgören yazdı:

Ayfoşun yapamadığı şey yoktur ayfonu öğrenmek gerekli.. yeni gelecek ios11 ile dosya yoneticisi falanda ekleniyor.. baya iyileştirme yapildi. Tavsiyem ios videolari izlemeniz

Baya iyileştirme yapıldı diyosun abi tamam da android bunları zaten yapıyor şuanda. ufak tefek eksiği var o da ne kadar eksik tartışılır

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Android açık kaynaklı istersen kendinde mod yazarsin.. ios kapali kutu güvenlik amaçlı herseye izin vermez. Akilli telefon mucidi apple firması istese yapamaz mi ? Adamlar zaten kendisi yazilim firmasi.. ios watchOs macOs kendileri yazıyor 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
8 dakika önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Beğendim bunu ama bi tuş olsa daha iyi olurdu. Zabahtan akşama düşünsem aklıma gelmez bu şekilde silinebildiği.

3 tık dediğin program indirmek + kurmak + silmek değil dimi?

Tabiki hayır. 

Ayarlar - Kişiler - iCloud - Kişiler. Çıkan seçenekte iPhone'dan sil derseniz tamamdır. 

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
Şimdi, Servet Aydın yazdı:

Güvenlik amaçlı her şeyimizi isteyen apple ne yaptı müşteri bilgilerini?

Ne yaptı abi bilgim yok ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Bu konuda Apple, Google'ın yanından bile geçemez. 

3 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Güvenlik amaçlı her şeyimizi isteyen apple ne yaptı müşteri bilgilerini?

Abi Apple'a güvenmeyip Google'a güveniyorsan büyük hata yapıyorsun bence. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Android veya gogıl ben kaleyim demedi hiçbir zaman. Bulut hesabı varsa ulaşımda olacaktır. Ama apple ben kaleyim beni kimse aşamaz diyip hacklanıyor ise, yetmezmiş gibi içeriden bilgiler servis ediliyor ise masumiyeti olamaz ihaneti olur

Google için çakma mail adresi kafi. Apple neden benim ilk arabamı, çocukluk aşkımı merak ediyor, neden parmak okumayı derin hafızalara kayıt ediyor?

Samimi değiller

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bu iş tamamen beklenti ile alakalı bence. Şu an hem Android hem de İOS kullanıyorum. Her ikisine de ıvır zıvır program kurmuyorum. Mesajlar ile gelen bağlantıları tıklamıyorum. Hele hele sosyal medya uygulamalarını hiç kurmuyor ve kullanmıyorum. Düşünün ki Android telefona Chrome bile kurmadım. Sonuç olarak, işimi görüyor her ikisi de. Telefonu limitlerinde kullanınca sorun çıkmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Bence burada telefon markasımı, işletim sistemimi daha önemli. Önemli olan android olan sistemde seçme özgürlüğü olması daha iyi değilmi ? sıfır telefon isteyen 500 den 5,000 tl'ye kadar bütçesine göre yeni bir model elde edebilirken sıfır yeni model bir elmaya 4-5,000 tl.arası vermek ne kadar mantıklıdır ? En doğrusu amerikan malından ve amerikalılardan ne kadar uzak durmak lazım ona karar vermek lazım...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
19 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Tabiki hayır. 

Ayarlar - Kişiler - iCloud - Kişiler. Çıkan seçenekte iPhone'dan sil derseniz tamamdır. 

Valla bende 6 var. Girdim oraya kadar İphonedan sil seçeneği çıkmıyor. Ki çıksa bile gereksiz biryerde olmasından dolayı kullanışsızdır.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Fatih abi, tapatalk veya Windows işletim sistemi kullanarak, Google girerek forumda abd malından uzak durmak lazım demek çok zor yahu :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Kişiler ayarı altında olmasından daha doğal ne var ki? :)

Siz şu an sisteme yabancısınız. O yüzden sevmemeniz normal. Alışınca geçer :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Telefon alma zamanı gelince elbette Iphone 'un herhangi bir serisini (bütçeme göre) değerlendiririm. Ama telefondan öte birşey istersem kesinlikle Note serisi.

Bence başka bir markada muadili serisi bile yok. 4 yıldır Note 3 kullanıyorum, ne bir kılıf ne bir ekran koruyucu kullanmamama rağmen telefonum ilk günkü gibi. Tek sıkıntısı 4.5G uyumlu seri olmaması. Ekonomik ömrünü 5 yıl olarak belirlemiştim, muhtemelen seneye Note 4 'e geçer paramı da korumuş olurum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
1 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Kişiler ayarı altında olmasından daha doğal ne var ki? :)

Siz şu an sisteme yabancısınız. O yüzden sevmemeniz normal. Alışınca geçer :)

Evet olabilir belki zamanla bu zorluklar artık kolayıma kaçar.))

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Tuna İşgören yazdı:

Android açık kaynaklı istersen kendinde mod yazarsin.. ios kapali kutu güvenlik amaçlı herseye izin vermez. Akilli telefon mucidi apple firması istese yapamaz mi ? Adamlar zaten kendisi yazilim firmasi.. ios watchOs macOs kendileri yazıyor 

akıllı telefon mucidi apple değil, ilk akıllıları yapan hTC kardeş, ama windows kullanan ipaq leri saymazsak evet ilk atılımı yapan apple, ama atılımı yapıp senelerce yerinde sayan sonrada geriden gelende aypon,  ayrıca ilk ayponda Sony den arak, apple ın tek olayı ios, o kadar, dediğin gibi sadece yazılım :)

bu kısımı genel yazıyorum:

şuanki duruma bakarsak, tercihim hala andro dan yana, orta vadede bunu en iyi kullanan hTC idi, şimdilerde ise huaweisi lenovosu oppo su  vs. birçok marka çıktı, şimdi bunlarda acaip iyiler, bu arada bu markaların tamamının en üst modelleri aypondan her açıdanda üstün bence...

geriye ne kaldı, sadece tercihler, isteyen beğendiğini alacak, sadece şuna gıcık oluyorum, aypon üstündür lafına ve tutumuna, değildir, hemde senelerdir değil, hala bu masalı ısrarla savunmuyorlarmı fitil oluyorum, tarafsızca bakmak lazım, her ikisde babamın malı değil bu arada, aypon iyi ama en iyi değil, erişilmez değil yok öyle bir dünya ....

benim göürüşüm şu, alabileceğim ve işime yarayan şeyin en iyisini almak, hangisi en iyiyse onu, marka farketmez, iyi olsun yeter...

not: her iki sistemde abd malı, her iki sistemde güvenlik açısından hikaye, her tür bilgi abd nin elinde, o yüzden geçelim bunları, masum insana zaten zararı olmaz, şuç işleyen düşünsün güvenlik açığını...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
2 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

akıllı telefon mucidi apple değil, ilk akıllıları yapan hTC kardeş, ama windows kullanan ipaq leri saymazsak evet ilk atılımı yapan apple, ama atılımı yapıp senelerce yerinde sayan sonrada geriden gelende aypon,  ayrıca ilk ayponda Sony den arak, apple ın tek olayı ios, o kadar, dediğin gibi sadece yazılım :)

bu kısımı genel yazıyorum:

şuanki duruma bakarsak, tercihim hala andro dan yana, orta vadede bunu en iyi kullanan hTC idi, şimdilerde ise huaweisi lenovosu oppo su  vs. birçok marka çıktı, şimdi bunlarda acaip iyiler, bu arada bu markaların tamamının en üst modelleri aypondan her açıdanda üstün bence...

geriye ne kaldı, sadece tercihler, isteyen beğendiğini alacak, sadece şuna gıcık oluyorum, aypon üstündür lafına ve tutumuna, değildir, hemde senelerdir değil, hala bu masalı ısrarla savunmuyorlarmı fitil oluyorum, tarafsızca bakmak lazım, her ikisde babamın malı değil bu arada, aypon iyi ama en iyi değil, erişilmez değil yok öyle bir dünya ....

benim göürüşüm şu, alabileceğim ve işime yarayan şeyin en iyisini almak, hangisi en iyiyse onu, marka farketmez, iyi olsun yeter...

not: her iki sistemde abd malı, her iki sistemde güvenlik açısından hikaye, her tür bilgi abd nin elinde, o yüzden geçelim bunları, masum insana zaten zararı olmaz, şuç işleyen düşünsün güvenlik açığını...

Ali abi iphone 2G çıktığında devrim niteliğindeydi ve bir çok firmaya öncü oldu.. bunda hem fikiriz sanırım . Aksi iddaa edilmez heralde ? Marifet hem kendi yazilimini yapmak hem kullanacağı islemciye kadar tasarlamak hemde donanımlarını isletim sistemiyle kusursuz uyumuyla çalışmasını sağlamak.. ayrıca çıkardığı tüm ürünlerini ayni ekosisteme dahil edip verilerine hepsinden ulaşabilmek.  Ayfoş, ayped ve iwatch kullaniyorum hayatimi baya kolaylaştırıyor diger firmalarda ne yazıkki bu ekosistem mevcut değil.. mac ile çalışırken telefonun çaldığında makine başından kalkmadan görüşmeni yapabilirsin yada ayfoşundaki resimlerine vs ulaşabilirsin

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Fatih abi, tapatalk veya Windows işletim sistemi kullanarak, Google girerek forumda abd malından uzak durmak lazım demek çok zor yahu :)

Maalesef yazılım konusunda haklısın ama cihaz ? 3 ay telefon satamasa ios onu ne kadar ayakta tutabilir ?

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Apple firmasının kasasında olan paranın ülkemi alabilecek kadar olduğunu öğrendiğim gün boykotu fert olarak yapmanın bir işe yaramayacağını anladım.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
8 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Apple firmasının kasasında olan paranın ülkemi alabilecek kadar olduğunu öğrendiğim gün boykotu fert olarak yapmanın bir işe yaramayacağını anladım.

Türkiye nakit rezervi 35 milyar dolar .. apple nakit rezervi 246 milyar dolar abi 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
3 saat önce, Tuna İşgören yazdı:

Hesap makinesinde yanlis yazdığın rakami silmek cok basittir.. rakam yazdın, rakamin üstüne sola doğru parmağını sür son yazdığını siler :)

8 aylık çilemi dindirdiniz ? Teşekkürler. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
8 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Oranın kedileri ne güzel. Cihangir kedileri bildiğin semtin ağababası...

pWgVmo.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Tuna İşgören yazdı:

Ali abi iphone 2G çıktığında devrim niteliğindeydi ve bir çok firmaya öncü oldu.. bunda hem fikiriz sanırım . Aksi iddaa edilmez heralde ? Marifet hem kendi yazilimini yapmak hem kullanacağı islemciye kadar tasarlamak hemde donanımlarını isletim sistemiyle kusursuz uyumuyla çalışmasını sağlamak.. ayrıca çıkardığı tüm ürünlerini ayni ekosisteme dahil edip verilerine hepsinden ulaşabilmek.  Ayfoş, ayped ve iwatch kullaniyorum hayatimi baya kolaylaştırıyor diger firmalarda ne yazıkki bu ekosistem mevcut değil.. mac ile çalışırken telefonun çaldığında makine başından kalkmadan görüşmeni yapabilirsin yada ayfoşundaki resimlerine vs ulaşabilirsin

ilk model evet öyleydi, sonrakilerse dejavu yaşattı, çok yavaş gelişiyor bu aypon, neyse...

yaptığı yazılım, donanım konusu karışık, alet toplama pc gibi, üretici değil biliyorsun apple, bu arada "çıkardığı ürün yazılımla uyum" bu konuda haklısın ama bunu yapabilen sadece apple değil, hTC mesela, farksızdır,  ayfon ipad falan farketmez, aynı uyum androidede var, demek istediğim o iyi bu iyi değil, artık aypondan geri kalan yok gibi, kısaca hepsi süper, beğendiğini al, o üstün bu değil olayı yok artık, hemen her marka artık pişti, ayponda öyle, açıkcası alayından sıkıldım artık, hepsi aynı, özelliklede ios....

mac konusu başka alem, onu katmayalım, o dediğin konuşmanı yap resimlerine bak olayıda önemsiz, haa aypon mac e bağlıyken görüşmeni pc üzerinden yapıyorum diyorsan android-win ikilisinde bu olurmu bilmiyorum açıkcası, ama telefonu kullanırım resimlere bakarım diyorsan o konuda android ios tan daha iyi, ben onları yaptığım gibi kablosuz yazıcıya dosya gönderirim, telefondan medya paylaşımı yapıp  salondaki amfiden telefondaki müziği dinlerim, alet üst düzeyse tv de filmi telefondan okutup izlerim, bu arada telefonu elime alıp klimayı tv yi infrared ile kontrol ederim, kısaca evrensel kullanım açısından android çook daha esnek ve yetenekli, kısaca o işlerde artık aypona bir artı kazandırmıyor hatta açık ara geride :)

sonuç: alayı süper, ios az eksik, kapalı kutu olması sebebiyle, onun dışında alayı saçma derecede pahalı, bir telefon aldımmı 4-5 sene kullanıyorum ben, zırt pırt cihaz değiştimek saçmalık bana göre, zaten bu süre zarfında adam gibi gelişmede olmuyor, aha kaç senelik One M7 kullanıyorum, yenilere göre az yavaş, onun dışında eksiği yok sadece kamera biraz geride, full hd ekran vs. alayı var hatta fazlası var, hala daha daha iyi ses kalitesi veren aypon modeli çıkmadı mesela, ponpon7 bile daha geride sen düşün artık, bu arada sıfır hata, daha ne dondu ne kitlendi, stabillikse al sana stabillik :)

neyse böyle işte, özetle hepsi süper, takıl kafana göre, aypon daha iyi deme yeter, tercih ve zevk meselesi açısından yorum yok zaten,doğal olarak herkese göre değişir bu durum...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

General discoveryde gücelleme sorunu yaşıyorum, sizde de var mı, mesela whaps güncellenmiyor.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Abi ayfon pahali degil inanki .. bütün amiraller pahalı s8 4bin tl vergi sistemi yüzünden 650 dolarlık telefonlari 4bin civarına alıyoruz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...