İçeriğe Yönlendir

Iphone Konusu

Macit Aliyev

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
10 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Hiç kendi ayfonum olmadı, imkansızlık değil tercihten. İosu sevmiyorum, eşimin 6S i var, arada alıyorum, dakka 1 gol 1 tek elle baş parmakla telefonu kullanıyorsun, geri tıkı sol üstte çıkıyor, al bakalım geriye telefon o konumdayken tek elle.

Ney bu.. 7 inç falan mı... 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

12.1.4 gelmiş yükleniyor ay çok heyecanlıyım acaba neler değişmiş eklenmiş 

2 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

iOS ilgili sıkıntıların çoğu ya önyargıdan yada kullanımı bilmemezlikten. :) 

Geri gitmek için ekranı sağa, ileri gitmek için sola kaydırmak yetiyor. Parmak izi okuyucu yani home tuşuna da istediğiniz şeyi atayabilirsiniz. :) 

9 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Tam da bu görselleri hazırlıyordum. Ayrıca Safari’de sol altta geri tuşu var. 

Bu hiç kullanışlı bişey değil bazen yanlışlıkla geri gidiyor çünkü, ekranı kaydıracaklarına tuşları aşağı yerleştirselermiş ya ? 
"Biz bunu yapamadık böyle idare edin" :D Kafa uçuk tabii, ampul anca bi kaç sene sonra yanar.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
2 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Bu hiç kullanışlı bişey değil bazen yanlışlıkla geri gidiyor çünkü, ekranı kaydıracaklarına tuşları aşağı yerleştirselermiş ya ? 
"Biz bunu yapamadık böyle idare edin" :D Kafa uçuk tabii, ampul anca bi kaç sene sonra yanar.

Yok yok önyargıdan.

2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ney bu.. 7 inç falan mı... 

Yoo, normal 6S

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

12 saat önce, Cem Işık yazdı:

Önder abi, en basit yerde takılmışsın. 

Home butonuna laptop touchpad’i gibi , bastırmadan 2 kez tıklarsan üst ekranı aşağıya alıyor alet, tek elle kullanman için. 

ekranın en üstü hariç (orada başka şeyler var bilirsin) herhangi bir yerinden aşşağı çekersen bizde arama barı gelir, onun altındada sık kullandıklların uygulama vs. ve tavsiyeler vs.

bu bara uygulama yada herhangi birşey yaz arar bulur, sağındaki işarete tıklarsan kamera açılır, gördüğü barkodu okur-yazıyı tercüme eder-nesneyi tanımlar takip eder ve diğerlerindie tanımlar aynı anda ekranda nesnelerin yanındaki pencerelerde detayları görürsün vs.- ne olduğunu nerede olduğunu bulur-satın almak istersen sayfa açar vs. yazmakla bitmez, bunların hiçbirini ek yazılım kurmadan yaparsın, bu arada ekran 2 ye bölük altta Pugb oynarken (tabi oynayabilirsen, 4 elin olmalı, olsun cihaz açısından sıkıntı yok relax ol) ve cihaz hdmi ile tv ye bağlı ve desktop modda başkası kablosuz klavye ve mause ile başka işler yaparken üstelik, biliyorsun bizde Multitaskın feriştahı var :D

Andro 9 ve emui9 ile ios u artık kıyaslayamazsın, o derece ilerde artık, kutudan çıktığı gibi direk aşmış bir seviyede...

ios la ilgili sıkıntılar olabilir ama gerisi önyargı değil, alakası bile yok, biri sade diğerinin yanında basit diğeri hem böyle olabilir eğer istersen veya istersen ezici seviyede detaylı fonksiyonel ve evrensel, her iki sistemde ortada beğen al :) tamamen tercih meselesi...

ama şunu artık asla diyemezsiniz, ios andronun önündedir :i-ih: hiçbir konuda ne daha iyi ne daha ilerde,  sadece basit ve yalın oluşu kaldı, onuda beğenen beğeniyor, bana  basit ve yetersiz sıkıcı geliyor zaten başka bana vereceği birşeyde yok, artık çakma android oldu, olacağını yine senelerdir diyordum hatırlatırım, hep haklı çıkıyorum yahu... sonuç; sevmiyorum hala :)

süslü isimler: assistive taç falan, geçelim bunları, ne ararsan bizde var, fazlasıyla ve daha iyi olarak hemde :)

04-mate-20-pro-tips-and-tricks.jpg06-mate-20-pro-tips-and-tricks.jpg

02-mate-20-pro-tips-and-tricks.jpg01-mate-20-pro-tips-and-tricks.jpg

daha uzaaar gider, yazmak yetmez, alında görün.... neyse sonunda geleceksiniz, geldiğinizde işiniz kolay merak etmeyin, bir tık bye İandrOS - hi Android, kasmaya gerek yok, bizde herşey über modda :D

03-mate-20-pro-tips-and-tricks.jpg

3 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

yavaşlama seviyesine az kalmış, 13.0.0 olduğunda aleti yenilemeye hazır ol :D

Şimdi Daalın (Copyright by Servet) :D:tongue:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
16 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Satışlar düştü malum, yenisini almak için bahane gerek

Bu haliyle bile uzun yıllar kullanılıyor. Ben aldığımda iOS 8 vardı üzerinde yanlış hatırlamıyorsam.

Android 'de telefon üreticisinin insafına kalıyoruz biliyorsunuz ki.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
3 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Yok yok önyargıdan.

Buraya net, somut şeyler yazıyorum.

Şimdiye kadar hiç biriniz tutarlı, çözüm üreten bir cevap verebilmiş değilsiniz. "Geri" yanlış yerde diyorum hala telefonunu tuttuğu başparmağını kullanarak ekranı sağa-sola kaydırarak ileri-geri gidilebileceğini çözüm olarak sunuyorsunuz ? Bunu yapabileniniz var mı , videosunu atabilir mi lütfen ?

Parti seçmeni gibisiniz, ben böyle seviyorum, ben buna alıştım, ben böyle mutluyum, ben zaten şurdan kırk takla atarak şöyle de yapabiliyorum vs vs , her şeye duygusal yorumlar,  hep geçiştirme , bahane ama içinde akla mantığa dayanan bir tane cevap yok. :D

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
17 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Merabaaa :)

Hiç kendi ayfonum olmadı, imkansızlık değil tercihten. İosu sevmiyorum, eşimin 6S i var, arada alıyorum, dakka 1 gol 1 tek elle baş parmakla telefonu kullanıyorsun, geri tıkı sol üstte çıkıyor, al bakalım geriye telefon o konumdayken tek elle.

15 dakika önce, Selçuk Keleş yazdı:

Şimdiye kadar hiç biriniz tutarlı, çözüm üreten bir cevap verebilmiş değilsiniz. "Geri" yanlış yerde diyorum hala telefonunu tuttuğu başparmağını kullanarak ekranı sağa-sola kaydırarak ileri-geri gidilebileceğini çözüm olarak sunuyorsunuz ? Bunu yapabileniniz var mı , videosunu atabilir mi lütfen ?

Parti seçmeni gibisiniz, ben böyle seviyorum, ben buna alıştım, ben böyle mutluyum, ben zaten şurdan kırk takla atarak şöyle de yapabiliyorum vs vs , her şeye duygusal yorumlar,  hep geçiştirme , bahane ama içinde akla mantığa dayanan bir tane cevap yok. :D

Yavaaaşş. Ben seninle aynı şeyi söylüyorum, önyargı diyerek ironi yapıyorum. Empati de yapabilirim ama canım istemiyor :D

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
33 dakika önce, Selçuk Keleş yazdı:

Hocam geri tuşu yok. Ne yapalım yani siz geri tuşsuz kullanamıyorsunuz diye bizde mi kullanmayalım. Yada geri tuşu filan mı eklemeye çalışalım kendimiz? Nasıl bir çözüm üretmemizi bekliyorsunuz? 

Burasını Apple mühendis ve tasarımcılarının okuduğunu sanmıyorum. :) 

Sağa sola kaydırınca ileri-geri yapabiliyorsunuz. Bu cihazda bu özellik var. 

Bir kaç post geride biri sağa sola kaydırarak Android’de yapabildiği işlemler ile övünüyor, siz saçma buluyorsunuz. 

Bu şekilde kullanabilen var mı diyorsunuz? Ben bu şekilde kullanıyorum. Geri gitmek için sağa, ileri gitmek için sola kaydırıyorum. Gayette güzel kullanıyorum. 

Baş parmağınız ile ekranı aşağı yukarı kaydırabiliyorsunuz değil mi? Çok benzer bir hareket olan sağa sola kaydırmayı da yapabilirsiniz.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Bir saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Bu haliyle bile uzun yıllar kullanılıyor. Ben aldığımda iOS 8 vardı üzerinde yanlış hatırlamıyorsam.

Android 'de telefon üreticisinin insafına kalıyoruz biliyorsunuz ki.

Aynı paraya en az 2 belki daha fazla telefon alarak sorun yaşamazsınız. Yeter ki marka seçimi iyi olsun. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Şimdi, Mahmut Yıldız yazdı:

Aynı paraya en az 2 belki daha fazla telefon alarak sorun yaşamazsınız. Yeter ki marka seçimi iyi olsun. 

Fırsatını bulunca makul fiyatlara alınabiliyor.

Android 'de kullandım. Gerekirse yine kullanırım. Hatta en dandik telefonla kullandım. Ama telefonun kapasitesini bilerek kullandığım için hiç lanet okumadım.

Başa oynayan belli markalar beklenti altında kalınca ister istemez tereddüt oluşuyor. Hadi onu geçtim bir tane üretici de çıkıp saf işletim sistemiyle bir seri çıkarsın ne olur ki?

Babamın S7 'den Facebook uygulamasını bir türlü silemedim. Varsa çözümü paylaşın.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
5 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Fırsatını bulunca makul fiyatlara alınabiliyor.

Android 'de kullandım. Gerekirse yine kullanırım. Hatta en dandik telefonla kullandım. Ama telefonun kapasitesini bilerek kullandığım için hiç lanet okumadım.

Başa oynayan belli markalar beklenti altında kalınca ister istemez tereddüt oluşuyor. Hadi onu geçtim bir tane üretici de çıkıp saf işletim sistemiyle bir seri çıkarsın ne olur ki?

Babamın S7 'den Facebook uygulamasını bir türlü silemedim. Varsa çözümü paylaşın.

rom at diyeceğim ama alet zamzung, bozarsın, kurcalama değiş telefonu, yada face i devre dışı bırak oluyorsa :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
5 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

rom at diyeceğim ama alet zamzung, bozarsın, kurcalama değiş telefonu, yada face i devre dışı bırak oluyorsa :)

Devre dışı bırakınca da sistemsel hatalar çıkar diye korkuyorum.

Eski Android telefonumda çok yaptım istemediğim uygulamayı devre dışı bırakmayı. Sonra her açılışta sistemsel bir hata mesajı verip geçiyordu. Ben sebebini buna yordum.

Geçen format attım. Şimdi uçak. Markasını söylesem "o ney" dersiniz. 1GB Ram, 8GB Hafıza. İşimi görüyor mu görüyor.

Ama Zamzung mu? Tövbe.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
22 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Devre dışı bırakınca da sistemsel hatalar çıkar diye korkuyorum.

Eski Android telefonumda çok yaptım istemediğim uygulamayı devre dışı bırakmayı. Sonra her açılışta sistemsel bir hata mesajı verip geçiyordu. Ben sebebini buna yordum.

Geçen format attım. Şimdi uçak. Markasını söylesem "o ney" dersiniz. 1GB Ram, 8GB Hafıza. İşimi görüyor mu görüyor.

Ama Zamzung mu? Tövbe.

bende zony betamax ha pardon  Expreia e4g var, hala iş görüyor ve pil 7 gün civarı dayanıyor, hep açık üstelik, yani geçti o dandroid çağları, seneler önce dediğim gibi, her çıkışın inişi her devrimin devamı gelmezse batışı vardır, eee zaman geçiyor çeğ değişiyor, ya uyarsın yada Nokia :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Kişiler'i ada göre sıralamak istiyorum.

Bunu yapabilmek için neden kişilerden çıkıp, ayarlara / kişilere girip ordan yapmak zorundayım ? 

Bir uygulamanın ayarlarını o uygulamanın içinden yapabilmek gerekmez mi ? Var mı buna bi çözümünüz yoksa düdük gibi hiç bir özelliği olmayan kişiler uygulamasını da böyle mi kabullenmek gerekiyor ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
11 dakika önce, Selçuk Keleş yazdı:

Kişiler'i ada göre sıralamak istiyorum.

Bunu yapabilmek için neden kişilerden çıkıp, ayarlara / kişilere girip ordan yapmak zorundayım ? 

Bir uygulamanın ayarlarını o uygulamanın içinden yapabilmek gerekmez mi ? Var mı buna bi çözümünüz yoksa düdük gibi hiç bir özelliği olmayan kişiler uygulamasını da böyle mi kabullenmek gerekiyor ?

Malesef çözümü yok. Zaten olsaydı da sizi tatmin etmezdi. O şekilde kullanmak zorundasınız.

Ben de rehbere girdiğimde hep o ayarı ararım. Bazen isim öncelikli, bazen soyisim öncelikli kafama nasıl eserse saniyesinde değiştirmek isterim ama mümkün değil malesef. Ayarlar’a mahkumuz. 😛

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Mantık yok. Sistem var.

Bardağın dolu tarafından bakarsak, tüm ayarlar da aynı yerde olduğu için hepsi elimizin altında :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir gün ayfonu sevemiyorum dersem bilinki.. o kişiler ve telefon arama özelliği içindir.. 

kişiyi başka yerden bul.. numarayı başka yerden çevir. son aramaları başka yerde gör. vs.. Çok kasılmış bir şekilde karmaşık.. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
(düzenlendi)

Bu aralar telefondan dizi izliyorum. Arada durdurup telefonu bırakıyorum. 15 dk sonra tekrar açıyorum, kaldığım yerden devam ediyorum. Buraya kadar sorun yok. Sorun şuradan başlıyor, videonun kapatmadan önce yüklendiği son noktaya gelince donuyor ve ileri sarsam da geri sarsam da ilerleme olmuyor. Ne yapmalıyım? Sayfayı yeniliyorum, video açılsın diye saçma sapan reklamları tekrar izliyorum ve video açılıyor. Bereket, kaldığı yerden devam ediyor ve başa sarmıyor. Sebebi nedir?

Buna benzer bir durum daha var. Sahibinden de M5 bakıyorum, sonra telefonu bırakıyorum. 5 dk sonra gelip son baktığım ilandan geri dediğim zaman soluğu sahibinden giriş sayfasında alıyorum. Bir geriye almıyor. Sebebi nedir?

tarihinde Gökhan Albayrak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
4 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir gün ayfonu sevemiyorum dersem bilinki.. o kişiler ve telefon arama özelliği içindir.. 

kişiyi başka yerden bul.. numarayı başka yerden çevir. son aramaları başka yerde gör. vs.. Çok kasılmış bir şekilde karmaşık.. 

Yok ya, berbat dediysem o kadar da değil. Arama ekranında son aramalar ve kişiler geliyor süper yapmışlar valla helal olsun :vroom:

5 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Malesef çözümü yok. Zaten olsaydı da sizi tatmin etmezdi. O şekilde kullanmak zorundasınız.

Ben de rehbere girdiğimde hep o ayarı ararım. Bazen isim öncelikli, bazen soyisim öncelikli kafama nasıl eserse saniyesinde değiştirmek isterim ama mümkün değil malesef. Ayarlar’a mahkumuz. 😛

Nalet olası federaller :hohoho:
Neyse ki bir kere yapılıyor. 

5 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Mantık yok. Sistem var.

Bardağın dolu tarafından bakarsak, tüm ayarlar da aynı yerde olduğu için hepsi elimizin altında :) 

Valla doludan da baksan, boştan da baksan mantığı kötü :nea:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...