İçeriğe Yönlendir

Iphone Konusu

Macit Aliyev

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı
Bir gün ayfonu sevemiyorum dersem bilinki.. o kişiler ve telefon arama özelliği içindir.. 
kişiyi başka yerden bul.. numarayı başka yerden çevir. son aramaları başka yerde gör. vs.. Çok kasılmış bir şekilde karmaşık.. 

Neden karışık emmi?
5d4e5a3a3048b6e24d5e226b4bd1ecb5.jpg
Alt taraftaki ikonlara basmak mı karışık geliyor? Bana kolay geliyor açıkçası...
Ha tabi alışkanlıklar kolay değişmez tabi ama rehberde aradığını kolayca bulup arıyorsun. Klavyeyi kullanmıyorum desem yeri. Zaten hızlı aramalarda çok arananlar da kayıtlı...[emoji848][emoji849][emoji15]
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bu nedir arkadaş hala rehberdemisiniz, bunları tüm aletler yapıyor, arama ekranı rehber falan nedir yahu :D

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
bu nedir arkadaş hala rehberdemisiniz, bunları tüm aletler yapıyor, arama ekranı rehber falan nedir yahu [emoji3]

Hah Androidoğlu geldi. Kanatlı aman işte katlanabilir telefonların temsilcisi...[emoji1][emoji2957]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

:D  yahu yıl 2019, güncelleyin artık kendinizi, büyük uyanış yaklaşıyor siz hala 3310 :D:tongue:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Neden karışık emmi?
5d4e5a3a3048b6e24d5e226b4bd1ecb5.jpg
Alt taraftaki ikonlara basmak mı karışık geliyor? Bana kolay geliyor açıkçası...
Ha tabi alışkanlıklar kolay değişmez tabi ama rehberde aradığını kolayca bulup arıyorsun. Klavyeyi kullanmıyorum desem yeri. Zaten hızlı aramalarda çok arananlar da kayıtlı...[emoji848][emoji849][emoji15]

Rehbere gir birini bul ve ara.
10 dakka sonra başka birini arayacaksın.
Son atadığın isim orada hala. Önce onu sil.
Bu kısım eziyet. İşkence.
Androidde yok böyle şeyler. Gir ve yazmaya başla. O en mantıklısını yapar.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Arka planda açık bırakırsan ekranda kalıyor. Arka plandan telefon uygulamasını kapatırsan geri açtığında tertemiz geliyor :) 

Bende de alışkanlık olmuş arka planda hiç uygulama bırakmam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

OhooooO hale bak :)

2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Otomatik arka plan kapama yok mu 

kapama haricinde, arka plandakileri izleme çok güç çekenleri bildirme kapatma geçici durdurma, şu aralıkta çalış sonra kapa gibi detaylar, oto enerji tasarrufu  vs. vs. vs..... gibi şeylere hiç girmedik daha :)

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
9 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

OhooooO hale bak :)

kapama haricinde, arka plandakileri izleme çok güç çekenleri bildirme kapatma geçici durdurma, şu aralıkta çalış sonra kapa gibi detaylar, oto enerji tasarrufu  vs. vs. vs..... gibi şeylere hiç girmedik daha :)

Sense2 nefis. Konuma göre ana ekran ikonları değişiyor. İş yerinde iş ile alakalı, eve gelince sosyal platformlar ana ekranda 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Sense2 nefis. Konuma göre ana ekran ikonları değişiyor. İş yerinde iş ile alakalı, eve gelince sosyal platformlar ana ekranda 

eeee hatçeOne nambır one :D

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Kilit ekranına gelmiş bildirimleri siliyorum bir kaç saat sonra yeniden çıkıyorlar. Bunun ayarı varmıdır?

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Ayponcu abilerden veya bilgisi olanlardan yardım istiyorum. Resim felan paylaşmak isterken aşağıdakı şekilde uyarı alıyorum ve paylaşamıyorum. Sebebi ne olabilir. Belli bir zaman sonra düzeliyor. Sürümüm son sürüm değil. Güncellemek istemiyorum o yüzden.

26VkAA.jpg

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Sevemiyorum çünkü bildirim ya da şarj durumunu gösterecek bir led yok.
Sordum soruşturdum araştırdım meğerse telefon "daha stabil" olsun diye koymamışlar :hohoho:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Yaşar
Hayırlı ramazanalar. Eskiden beri bir samsung kullanıcısı olarak bu ayfonlar neden bu kadar tutuluyor sorusundan başlamak isterim. Samsungda herşey basitken neden ayfonda herşey çok karışık? Çok eksiklerini görüyorum. Mesela en basiti hesap makinesinde son girilen rakamı silme simgesi yok. Hatta o dereceye geldim ki 1 ay önce aldığım ayfonu satmak niyetindeyim.Var mıdır benim gibi ayfon sevmeyen hatta gıcık olan?

Parmağınızı sağa doğru rakamların üstünde suruklerseniz son girilen rakam silinir :) bende yıllardır iphone kullanıcısıyım 4s ten 6s e kadar kullandım bu sene artık android e geçis yaptım huawei ye geçtim söyle diyim iphone aslında karışık değil dıştan müdahaleye kapalı bir cihaz android de istedgin şeyi anında yapabilirsen iphone de bu yok bana göre tek artısı işletim sisteminin iyi olması şuan için iphone 6 ile iphonenin en son modeli aynı işletim sistemini kullanabiliyor ama android de en fazla 2 büyük güncelleme alıyorsunuz

Huawei Mate 10 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Mehmet Yaşar yazdı:

Parmağınızı sağa doğru rakamların üstünde suruklerseniz son girilen rakam silinir :) bende yıllardır iphone kullanıcısıyım 4s ten 6s e kadar kullandım bu sene artık android e geçis yaptım huawei ye geçtim söyle diyim iphone aslında karışık değil dıştan müdahaleye kapalı bir cihaz android de istedgin şeyi anında yapabilirsen iphone de bu yok bana göre tek artısı işletim sisteminin iyi olması şuan için iphone 6 ile iphonenin en son modeli aynı işletim sistemini kullanabiliyor ama android de en fazla 2 büyük güncelleme alıyorsunuz

Huawei Mate 10 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ayfon 6 ile son model aynı işletim sistemini kullanır ama kırpık olarak kullanır yada fark yok gibidir, güncellemeye takılmayın yani, android de 2 büyük güncelleme arasında yıllar geçtiği gibi bu esnadada tonla ara güncelleme gelir (her markada değil) mesela bende mate 10 pro kullanıyorum senin gibi, daha andro 10 gelecek emui 9.1  gelecek, andro 11 gelene dek gelecek olan güncellemeleride alacağız, 11 ide belki... buda en az 5 sene demektir, kısaca ios un güncelleme  alması yanında andro 2 büyük güncelleme alıyor arasında sandığın fark andro lehine oluyor birazcık :)  neyse, olay hep en üst seviye cihazı almakta, üst seviyede kalırsan androda keyfine bakarsın, ios ta alt seviye cihaz olmadığından (ki olamaz olursa 3310 lar her yerde derler, suyu çıkar) ondada hemen hemen aynı şeyi yaşarsın, hemen hemen ama... fiyat olaraksa batarsın çünki resmen saçmalık seviyesinde fiyatları...

şuan mate 10 pro cihazım andro 9.0.0.238 sürümünde, sen kaçtasın bakiim :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selim Kaya

https://www.haberturk.com/13-yasinda-hedefi-siber-casusluk-2449807-teknoloji

"

'VİRÜS PROGRAMLARINA GÜVENMİYORUM...'

- Anti virüs yazılımları kullanıyor musun?

Aslında, anti virüs programlarına güvenmiyorum, pek kullanmıyorum da. Mac kullanıyorum. Sabit yazılım ve firmware güncellemelerini yapıyorum ama onun dışındakilere güvenmiyorum…

"

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Hep sevmediklerimi mi yazıcam, bir de sevdiğimi yazayım. :) 
Hava Durumu uygulaması çok güzel ve kullanışlı, beğeniyorum.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selçuk Keleş

Hep diyorum ya cihaz olarak iphone'u çok beğeniyorum, ses açma kapama tuşları ve power tuşunun konumları (solda tutan biri için) mükemmel ayarlanmış. 
Yalnız şu ses kısma tuşunu ciddi kaldırılması lazım, sesi kapatınca kilit ekranında falan da göstermiyor sessiz modda olduğunu, bu ciddi bir eksikiik.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selçuk Keleş yazdı:

Hep diyorum ya cihaz olarak iphone'u çok beğeniyorum, ses açma kapama tuşları ve power tuşunun konumları (solda tutan biri için) mükemmel ayarlanmış. 

Ben sol elle kullandığım için çok sevdim demekki.. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bu aralar eski telefonum note 3 hatsız olarak youtube videoları izlemek için kullanıyorum. Tweeter da haliyle her iki telefonda da açık. Şunu fark ettim, gelen ileti mesajlarında android 2 sn önce haber veriyor. Aynı wifi ‘yi kullanıyor. Not edeyim dedim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Radyosu yok. Maliyeti artırmamak için koymamışlar zaar. malum trt bandrolü falan pahalı :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...