İçeriğe Yönlendir

Iphone Konusu

Macit Aliyev

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

keyifmi istiyorsunuz, her markanın en üst modeli alınacak, iphone da bile.... ne kadar ekmek o kadar köfte, tabii köftede bazen bozuk çıkabilir...

ve bunlar bile hatalıda çıkar donarda patlarda çökerde, elektronik alet şans işidir:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Esim mate9 kullaniyor 1,5 seneden fazla oldu sanirim. Donma kasilma falan yok. Sesi boguk geliyor gibi dedi ilk baslarda. Huawei servisine goturduk ertesi gun teslim aldik ki sabah gotursek bir kac saat icinde alabilirdik. Aslinda evden de teslim aliyorlar ama getir gotur birkac gun alacagi icin kendim goturdum. Baska da bir problem yasamadi. Zaten servis sadece temizlik yapmis. Yazilimsal degildi yani. Mikrofon kirlenmis galiba.

Lite lar evet daha zayif bir islemciye sahip ama emin olun yeterli islem gucune sahip. Yazilim da ayni gibi. P9 lite kullanan arkadaslarim var. Uygun fiyatli oldugu icin tercih ettiler ve gercekten cok memnunlar. Gunluk islere rahat rahat yetiyor. Hani note9 reklaminda o guce ihtiyaciniz oldugunu falan vurguluyorlar ya... Hikaye o... O guce ihtiyac yok. Ne ios da ne androidde o gucu kullanacak uygulama yok.. bir kac tane agir grafikli oyun var sadece onlari yuksek cozunurlukte isinmadan oynamaniza yarar ve internet tarayicisi, facebook vs bir kac saniye hizli acilir ve milisaniye olarak daha hizli calisir. 

Ama bir iphone ile bir huawei lite model karsilastirilmaz. Yuksek beygirli bir arazi araci ile cakma suvcuk crossover bir araci karsilastirmaya benzer bu. Sonuc olarak ikisi ile de asfaltta guvenle hedefe varilir. Arazide is degisir ama bu sektorde arazi pek yok. Micir serilmis yol var diyelim onu da kullanan yok.

Telefondan cok anlamayana ben iphone veya huawei tavsiye ederim. Butce onemli tabi burada. Ayrica kullanmayacagi guce fazla para vermis olacagini da  belirtirim. Butcesine ve beklentisine gore huaweide model secilebilir. Samsung tavsiye etmem ama illa samsung derse alabiliyorsan note al derim yok derse istemeye istemeye s serisi al derim ama baska birseye kesinlikle bulasma derim.

Bir diger husus kamera. Benim icin cok onemli olmasa da cogunlugun tercih sebebi. İphone, huawei mate ve p serisi cok iyi konuda. Lite icin yorum yapacak bilgiye sahip degilim ama arkadaslarim memnun yine. Ama onlar sadece telefonda bakiyor fotograflara.

Kendim iphone almam. Olurda bir gun bedava gelirse ya satarim ya da denemeye karar verirsem ilk gun jailbreak yaparim. Uygun fiyata bulursam huawei mate veya p pro serisi dusunebilirim ama vazgecerim buyuk ihtimalle. Xiaomi alabilirim hatta ust modellerini  tavsiye de ederim ön yargisi olmayana.

Ben yazilim degistirmeyi seviyorum. Yillardir cyanogenmod/lineageos kullaniyorum. Son 4 senedir de oneplus one ile mutlu mesut yasiyorum. Bazen degistireyim diyorum.sonra vazgeciyorum. Arada sirada agir oyunlar da oynamama ragmen pek bir avantaji olmayacak cunku. Belki o oyunlarda daha az pil harcar ve daha az isinir. Diger uygulama ve basit oyunlarda isinma falan yok su anda

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Microsoft bile “restart etme” zorunluluğunu on yıl evvel çözmüşken,

kurduğum hiç bir uygulama restart istememesine rağmen hala bir istisna var. 

Evet, itunes.

Tebrikler :bravo:

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Yıllardır Samsung kullanırım en son 3 yıl not4 kullandım.hiçbir sorum yaşamadım eh tabi alışkanlık da olunca kullanmak çok çok kolay dı heleki birde not serisindeki kalem çok işe yarıyordu.tamamiyle kendi kendi kaşınarak 6splus geçtim.yaklaşık iyi aydır kullanıyorum şu an ilkence çekiyorum resmen [emoji57]
Resimlerimi alamadım bile sürekli aktarma hatası aldım.itunes PC ye yükledim ama çalışmak bilmiyor bakalım ne kadar dayanacağım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
13 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Microsoft bile “restart etme” zorunluluğunu on yıl evvel çözmüşken,

kurduğum hiç bir uygulama restart istememesine rağmen hala bir istisna var. 

Evet, itunes.

Tebrikler :bravo:

Nooldu yine yaa 😂

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

itunes gerçek bir ömür törpüsü. vasat bir program başka açıklaması yok. kısa bir süre iphone kullandım sırf o itunes yüzünden vazgeçtim aletten. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
39 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

itunes gerçek bir ömür törpüsü. vasat bir program başka açıklaması yok. kısa bir süre iphone kullandım sırf o itunes yüzünden vazgeçtim aletten. 

Sadece itunes değil, apple grubunun diğer tüm uygulamaları da çok berbat ve kullanışsız. Apple uygulama yapmasın, parası neyse versin geliştiricilerine yaptırsın. :) 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Gül

Ayfonlar için numara engelleme ve sms engelleme mevcut mu? Aradım taradım bulamadım. Gıcık oldum, sattıttıttıacak bana kendini lanet 🤬

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

Ayfonlar için numara engelleme ve sms engelleme mevcut mu? Aradım taradım bulamadım. Gıcık oldum, sattıttıttıacak bana kendini lanet 🤬

Numarayı kaydet, kaydedince altta görürsün engellemeyi.. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Numarayı kaydet, kaydedince altta görürsün engellemeyi.. 

Kaydetmeye gerek yok arama listesinde engellenecek numaranın sağda info kısmından en altta engelleme mevcut.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
16 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

Arama engelleme , arayan kişi telde kayıtlı değil, sağda i ikonu var, ona basınca çıkan menüde en altta bu arayanı engelle deniyor.

944B641F-06D3-4C5B-9BCA-4595FC69BAAF.jpeg

A9D66F41-01C8-4C80-9916-F3308CCCCF6D.jpeg

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 saat önce, Ferit Erken yazdı:

Kaydetmeye gerek yok arama listesinde engellenecek numaranın sağda info kısmından en altta engelleme mevcut.

Evet varmış.. O an arama kaydımda kayıtsız kişi yoktu :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık
13 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet varmış.. O an arama kaydımda kayıtsız kişi yoktu :)

Abi kayıtlı da olsa kayıtsız da olsa engelleme seçeneği çıkıyor İnfo menüsünde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Hallettim ilginize teşekkür ederim. Hatırlarsanız forumda konusunu açmıştım, engelsiz posta gazetesinden aradılar diye. Üç günün bir arıyorlar. Bir de yüzsüzler. Sizi savcılığa şikayet edeceğim aramayın artık diyorum, arayan kadının çok da bir tarafımda modu açık kalmış. İstediğiniz yere gidebilirsiniz diyor. Sövünce sövdü diyorlar sonra... Bir de mesaj engellemeye bir çare bulabilsem. Bu pon ponlarda mesaj engelleme yok galiba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
6 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

Bu pon ponlarda mesaj engelleme yok galiba?

Konunun ponponla alakası yok :)

Androidle de engelleyemiyoruz belediye başkan aday adaylarını :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Konunun ponponla alakası yok [emoji4]
Androidle de engelleyemiyoruz belediye başkan aday adaylarını [emoji4]

Dandroid dandik mandik ama mesaj engelleme var emmi. Mesajın başlığındaki anahtar kelimeyi kara listeye alırsanız, o anahtar kelimeyi içeren tüm mesajları engelliyor. Kullanıyordum G2 varken.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aşağıdaki yolları izleyince engelleme menüsüne ulaşılıyor.. Muhtemelen engelliyordur.. 

1

c92404190e152feab6147367dd8f0e8a.jpg

2

7592b8807ad26ae933163836d63003f9.jpg

3

. aea916a4096c3ff8e925325ccf9070fa.jpg

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Bir deneyim emmi. Engellerse böyük adamsın valla. Gerçi işe yaramazsa da büyük adamsın da. Neyse ben daha fazla sıvamayım 😀 Teşekkürler 🙏 

• Teşekkür 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Teknik olarak memnunum.. piyasada ne durumda olduğu çok önemli değil benim için :)

2 yıl oldu. Bu süre zarfında 10 defa kapatmamışımdır.. Hiç restart etmemişimdir. Hiç format atmadım. E daha ne olsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Emmi, 2,5 yıl huawei, 7-8 aydır da asus kullanıyorum. Bu kapatma işini ben de yapmadım. Asus hiç format yemedi. Huawei de sadece garantiden ekran değişimi için gönderirken formatladım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
38 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Emmi, 2,5 yıl huawei, 7-8 aydır da asus kullanıyorum. Bu kapatma işini ben de yapmadım. Asus hiç format yemedi. Huawei de sadece garantiden ekran değişimi için gönderirken formatladım.

Bunlar da başarılı.. 

Benim Asus da evde kullanılıyor Hala çılgınlar gibi güncelleme alıyor ve düzgün çalışıyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...