İçeriğe Yönlendir

Iphone Konusu

Macit Aliyev

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
4 dakika önce, Selçuk Keleş yazdı:

Israrla neden bildirim ledi koymuyorlar o da tuhaf. Pil çabuk biter diye mi :D :vroom:

iphonecunun pili bitmez.. her fırsatta takar şarja.. :)

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Bir saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Ayarlar > Wifi :) 

Konum servislerini kapatmak için seçenek yok doğrudur. Ancak nedne konum servislerini kapatmak istediğiniz belli ise konum servisleri ayarlarında konumunuz hangi servisler tarafında kullanılıp kullanılmayacağını bir kere ayarlamanız yeterli hocam. Sürekli aç kapa derdinden de kurtulursunuz hem.

58 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

İphone da da aşağıdan açıyorsun benzer şeyi. 

Hem konumu neden kapatıp açıyorsun ki.. 

Hangi uygulama hangi aşamada kullanacak bir kere ayarlıyorsun onu zaten.. 

Sade kullanıcıyım. Youtube-Sahibinden-Whatsapp-Safari. Arada konumu açıyor. Niye açıyor bilmiyorum. Şarjı yiyor diye kapatıyorum, malum elmanın şarjı başlı başına problem.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
1 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

İçselleştirmiş olabilir çünkü 10 yıldan fazladır iPhone kullanıyorum. :) 

Parmak izi vermek istemiyorsanız vermeyebilirsiniz. Parmak izi kaydetmeyin. Ancak uyandırmak için parmak izinin olduğu yer zaten home butonu. Basın uyansın :) 

Parmak izi vermekte de açıkçası ben bir sakınca görmedim. Android değilki herkesin kafasına göre uygulama yazıp Play Store atıp milletin verilerini toplasın. Yada bu konuda sabıkalı Google değil yani. :) 

Kesinlikle.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sade kullanıcıyım. Youtube-Sahibinden-Whatsapp-Safari. Arada konumu açıyor. Niye açıyor bilmiyorum. Şarjı yiyor diye kapatıyorum, malum elmanın şarjı başlı başına problem.

Ayarlar/Gizlilik/Konum

Burada tüm uygulamaların var.. Hangisi konum kullansın istiyorsan oradan ayarlayıver... 

2162843d5a599ab045138a0878097d70.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
2 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Android’de ekran videosu nasıl kaydediliyor?

Öncekinde power+ses - ile çekilebiliyordu şimdikinde bulamadım. Aha gol yedik hemen bişeyler bulmam lazım :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
4 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Mehmet abinin dediği yerden konum ayarlarını yapın hocam. Hangi uygulama her zaman veya sadece uygulaması kullanırken şeklinde ne zaman konum kullanmasını isterseniz ayarlayın. Başka bir şeyr ihtiyacınız yok. 

1 dakika önce, Selçuk Keleş yazdı:

Öncekinde power+ses - ile çekilebiliyordu şimdikinde bulamadım. Aha gol yedik hemen bişeyler bulmam lazım :D

Bu kombinasyonla ekran videosu mu kaydediyor, ekran görüntüsü mü alıyor?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
4 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Mehmet abinin dediği yerden konum ayarlarını yapın hocam. Hangi uygulama her zaman veya sadece uygulaması kullanırken şeklinde ne zaman konum kullanmasını isterseniz ayarlayın. Başka bir şeyr ihtiyacınız yok. 

Bu kombinasyonla ekran videosu mu kaydediyor, ekran görüntüsü mü alıyor?

Önceki versiyonda (sanırım 6) Güç + ses- yapınca bir kutu çıkıyor video mu foto mu seçiyordun.
Şimdi laap diye ekran fotosu çekiyor herhalde daha hızlı olması için yapıldı. Ya da millet açık unutup kayıt kartın kapasitesini yiyince şikayet geldi bi de akıllı geçinirler bu androcular :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Androidde harici bir uygulama kurmak gerek ekran videosu için.. 

iphone de kendi uygulaması var. tıklıyosun geri sayım başlıyor.. 3 saniye sonra ekran görüntüsünü kaydetmeye başlıyor. 

Bunu da ekran altından çıkan kısayollara ekleyebiiyorsun.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
24 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Sahibinden 'de aracın konumuna bakacağım zaman açık olması gerekiyor. Bu şekilde bakıldığında sahibinden uygulamasıyla birlikte açık olması gerekiyor. Peki baktığım ilanlardan kaçının konumuna bakıyorum? %1. İhtiyacım yok ama gerekli olduğunda da uzun iş, uğraştırıyor. Kolayı varken niye bu kadar arka menülerde konumlandırılmış?

30 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Hocam amaç pil tasarrufu ise Sahibinden’de gezinirken düşük güç modunu açın o şekilde kullanın. Konum servislerinin harcayacağı güçten fazlasını tasarruf etmiş olursunuz hemde.

Konum servislerini kullanan bir çok uygulama olduğu için ve seçeneklerin fazlaca olduğu için denetim masasına eklenmemiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
11 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Sahibinden 'de aracın konumuna bakacağım zaman açık olması gerekiyor. Bu şekilde bakıldığında sahibinden uygulamasıyla birlikte açık olması gerekiyor. Peki baktığım ilanlardan kaçının konumuna bakıyorum? %1. İhtiyacım yok ama gerekli olduğunda da uzun iş, uğraştırıyor. Kolayı varken niye bu kadar arka menülerde konumlandırılmış?

Çok fazla uygulama konuma ihtiyaç duyuyor. bu sebeple akıllı bir telefonda konumun komple kapatılması bana pek işlevsel gelmiyor.. 

En basiti hava durumu programın.. Tarayıcıların.. Sürekli konuma ihtiyaç duyuyor.. Konumsuz bir letgo nasıl olacak.. Konumsuz tarayıcı da olmaz. 

Örnek google'a shell yaz.. O uygulama arka planda konuma bakıp. sana en yakın shellin adresini verecek..

Bu sebeple bırakalım şarjı 10 dakka erken bitsin.. ofiste çalışırken takıver şarja.. Yada eve giderken arabanda takıver.. Ama verimli kullan.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Konum servisinin şarja ciddi etkisinin olacağını sanmıyorum.Açık kalması faydalı, kaybolur çalınır falan.
"Sadece GPS" modunda çalıştığında biraz daha fazla yiyordur , bu nedenle telefonlar çoğunlukla şebekeden alıyor konumu. Açık alandaysan gps + şebeke ile netleştiriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
5 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Çok fazla uygulama konuma ihtiyaç duyuyor. bu sebeple akıllı bir telefonda konumun komple kapatılması bana pek işlevsel gelmiyor.. 

En basiti hava durumu programın.. Tarayıcıların.. Sürekli konuma ihtiyaç duyuyor.. Konumsuz bir letgo nasıl olacak.. Konumsuz tarayıcı da olmaz. 

Örnek google'a shell yaz.. O uygulama arka planda konuma bakıp. sana en yakın shellin adresini verecek..

Bu sebeple bırakalım şarjı 10 dakka erken bitsin.. ofiste çalışırken takıver şarja.. Yada eve giderken arabanda takıver.. Ama verimli kullan.  

Bu kadar bile aktif kullanmıyorum. Hava durumunu mgm 'den bakarım, Letgo uygulamam yok, shell 'in yerini bilirim. İş yerinde zaten pc başında yada laboratuvardayım. Sade kullanıcı derken bunları kast ediyorum. Bu haliyle bile sabah şarjdan çektiğim (9:30) telefonum an itibariyle %79 'da. Whatsapp bile web 'den. Bu telefonun pili değişeli 1 hafta-10 gün olmadı. Ekran parlaklığım %40 gibi bir seviyede. Daha neresini kısayım? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
31 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Bu haliyle bile sabah şarjdan çektiğim (9:30) telefonum an itibariyle %79 'da. 

Daha ne yapsın :)

Ha % 50 de olsa ne kaybederdin.. 

Ya evdesin ya arabada, ya pc başında ya laboratuarda.. 

Bilmem ama.. ben teknolojiyi kullanmayı severim, asla kısıtlamam. 

Benim bir teslam falan olsa, direksiyona elimi sürmem.. Kendi gitsin.. :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
12 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Daha ne yapsın :)

Ha % 50 de olsa ne kaybederdin.. 

Ya evdesin ya arabada, ya pc başında ya laboratuarda.. 

Ne iş yaptı da ne yaktı?

Saatlerce oturup çay içip ay sonu zam isteyen işçi gibi düşün?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Şimdi, Gökhan Albayrak yazdı:

Ne iş yaptı da ne yaktı?

Saatlerce oturup çay içip ay sonu zam isteyen işçi gibi düşün?

Bir emrin olacak mı diye hazırda bekledi.. öyle düşün :) 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir emrin olacak mı diye hazırda bekledi.. öyle düşün :) 

Sanki V12... Peeh. :D 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Bir saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Bu kadar bile aktif kullanmıyorum. Hava durumunu mgm 'den bakarım, Letgo uygulamam yok, shell 'in yerini bilirim. İş yerinde zaten pc başında yada laboratuvardayım. Sade kullanıcı derken bunları kast ediyorum. Bu haliyle bile sabah şarjdan çektiğim (9:30) telefonum an itibariyle %79 'da. Whatsapp bile web 'den. Bu telefonun pili değişeli 1 hafta-10 gün olmadı. Ekran parlaklığım %40 gibi bir seviyede. Daha neresini kısayım? 

iPhone kaç hocam bu cihaz?

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

6S

1 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Şu iletiyi yazdığımdan beri hiç elimi sürmedim telefona. Karşı masa üzerinde duruyor ve batarya %74.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
On 13.02.2019 at 15:51, Celal Aydın yazdı:

iPhone fahiş fiyatı yüzünden sevilmez doğru fakat;
Kullanım kolaylığında, ergonomikliğinde, üstüne tanımam. Androidin babası gelsin isterse emoji1.png

Heheh diyorum, her türlü duman ederim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Pil kullanımını kontrol edin hocam. Bende 8 var. 6 da kullandım. Pilden yana hiç şikayetim olmadı. Heleki öyle masada durduğu yerde sizin bahsettiğiniz kadar hızlı tüketim hiç olmadı.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
25 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Şu iletiyi yazdığımdan beri hiç elimi sürmedim telefona. Karşı masa üzerinde duruyor ve batarya %74.

Gayet iyi. :)

İki saatte % 5

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Şimdi, Ali Cihangiroğlu yazdı:

%5 iki saatte

ne yapıyorsunuz pile kısa devremi :tongue:

Ali Abi dur, haksız rekabet var.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...