İçeriğe Yönlendir

Iphone Konusu

Macit Aliyev

Recommended Posts

Ahmet Gül
(düzenlendi)
Mustafa Arıkan yazdı:

iTunes’ı güncelleyin. Bu esnada sürücüler de güncellenir. 
Sorun çözülmezse 3utools yazılımını kullanabilirsiniz. 

Teşekkür ederim 3 tools ile halloldu olay. iTunes’u güncelleyemedim ama Yardım sekmesinin altındaki güncelle butonu yok. 

Ekleme: Dosyalar heic dosyası olarak gözüküyor, Windows dosyaları açmıyor. Ne yapacağımı bilemedim. 

tarihinde Ahmet Gül tarafından düzenlendi
Ekleme
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Bir günah mı işlediniz ? Cezalandırılmak, ızdırap çekerek günahlarınızdan arınmak mı istiyorsunuz : iTunes kullanın :) 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Sefa Çelik yazdı:

Samsungun herhangi bir bilgisayara takıldığında USB bellek takılmış gibi işleri kolaylaştırmasına bayılıyorum. 

Zamanında yılmaz bir HTC fanboy'ken ofiste arkadaş bilgisayarından benim telefonu network diski olarak görüp içinde gezebildiğini söyleyince hayatı sorgulamıştım. O kadar kolay ki aynı wifi'deki herkes görebiliyordu. :D 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bunun ortası yok mu?

Birini herkes görüyor, diğerini sahibi bile göremiyor.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mahmut Yıldız yazdı:

Bunun ortası yok mu?

Birini herkes görüyor, diğerini sahibi bile göremiyor.

Sahibi görüyor aslında. Bilgisayar, telefon, tablet vs. komple Apple ekosistemindeyim uzun zamandır, her şey birbirine otomatik bağlanıyor. Telefon çalınca bilgisayardan konuşabiliyorum hatta.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selçuk Keleş

Telefonumun hücresel veri kullanımını tarih aralığına göre dönemsel olarak görmek istiyorum en azından son ayı. 
Akılsız ekosisteme hoşgeldiniz. Çünkü yapılamıyor. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

apple güvenilmez bir firma bana göre... her anlamda.  bir sürü parasını verdiğim 32 bit uygulama çalıştırabildiğim, birt sürü paraya alınmış ipad4,  sırf 64 bite geçildiği için artık yeni uygulamaları alamaz olduğundan beri benim için bitmiştir. neymiş işletim sistemi öyle kodlanmışmış. e banane ki bundan? para verdiğim uygulamanın 64 biti yapılmadığı için 32 bit olana, 32 bit olarak, windosta çok da güzel yapılabildiğinin aksine, yükleyemiyorsam bu firmanın çok tok satıcı olmasındandır.  üçüncü taraf donanımların yeni işletim sürümleri ile çalışamaz hale getirilmesi de ayrı bir eşekliktir o ayrı. adam bose sound dock sattı apple dükkanlarında, apple soundtouch bilmemkaç mp3 çalar yeni sürüm işletim sistemi ile şarj olmuyor aletin üzerinde. böyle bir salaklık varmı ya? her tür küfürü hak eden tam bir tüketim toplumu metası olan bir markadır kendiler, donanımsal problemleri söylemiyorum bile. bu benim kendi deneyimlerime göre olan görüşüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Sevmek göreceli
Ancak
Galiba iphone 7’yi alalı 4 yıl oldu.
Hala format atmadım. Hala bir şeyler silme gereği duymuyorum.
Hala ilk günkü performansında çalışıyor.
Aklıma gelen her uygulamayı kuruyorum ve kullanıyorum.
Hoşuma gitmeyen yönleri elbet var.
Androidin artı güzel yanları da elbet var.
Ancak hala hiç bir sorun yaşamıyor olmam hoşuma gidiyor.
Pişman değilim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sevmek göreceli
Ancak
Galiba iphone 7’yi alalı 4 yıl oldu.
Hala format atmadım. Hala bir şeyler silme gereği duymuyorum.
Hala ilk günkü performansında çalışıyor.
Aklıma gelen her uygulamayı kuruyorum ve kullanıyorum.
Hoşuma gitmeyen yönleri elbet var.
Androidin artı güzel yanları da elbet var.
Ancak hala hiç bir sorun yaşamıyor olmam hoşuma gidiyor.
Pişman değilim.

bende One m7 ile senin rekoru egale ettim, format reset donma yavaşlama asla olmadı, performans olması gerektiği gibi, ama yaşından dolayı güncelleme alamıyor ve hızı kendi yılındakine göre hala aynı, günümüz modellere göre yavaş, kısaca 10 sene önce senin şimdi hissetiklerini bugüne dek hissetmekte ayrı bir zevk :tongue: elbette seninkide güzel zaten kötü yok artık...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Birde donma kasma yapmasa bende seveceğim

Bende yok öyle bir şey.. bir kez bile olmadı.. 

Bence kurulumunda bir hata var seninkinin.. 

Ali Cihangiroğlu yazdı:

bende One m7 ile senin rekoru egale ettim, 

Hiç birini kötülemedim.. 

Başka bir konuda donan bir cihaz konusu görünce aklıma geldi.. 

Ha o donan cihaz da muhtemelen hatalı bir uygulama sebebiyle donuyor o ayrı konu.. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hiç birini kötülemedim.. 

Ha o donan cihaz da muhtemelen hatalı bir uygulama sebebiyle donuyor o ayrı konu.. 

bende dikkat ettim ve özellikle belirttimki seninki de güzel diye yanlış anlama olmasın diye :)

doğrudur, hatalı uygulama yada başka şey olabilir, bence zamzung şu uyumlu çalışma işinde biraz çuvallıyor, kendi sistemiyle andro arasında bir uyum sorunu var gibi geliyor bana...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hala format atmadım

senin yerine atmasını saymıyoruz  yani.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

5s iki adet olmak üzere toplamda 5 yıl kullandım herhalde. Yeri ayrıdır. Başka telefon kullanamam zannediyordum ama kullanıyor insan 1 gün yabancılık çekiyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hiç birini kötülemedim.. 

Hatırla. Daha sıfır iken aptallaştı cihaz. Hard reset ile kendine geldi. Ancak hâlâ arada saçmalama yapıyor.. Virüs hikayesi bitince servise göndereceğim
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

senin yerine atmasını saymıyoruz  yani.

Olabiliyorsa samsung da atsın o zaman ve donmasın.. 

ios format atıyorsa da bana bi zararı yok :) uygulamalarım, ayarlarım, belgelerim, değişmiyor hiç. 6-7 tane mail kurulu telefonda, kurumsal maillerim uygulamalarım hatta uzaktan erişim uygulamalarım var.. 

Buyursun android de yapsın 😛

Servet Aydın yazdı:

Hatırla. Daha sıfır iken aptallaştı cihaz. Hard reset ile kendine geldi. Ancak hâlâ arada saçmalama yapıyor.. Virüs hikayesi bitince servise göndereceğim

Araştıralım, 11'in kronik bir sorunu mu var.. Yoksa cihaz kusuru mu ? 

Nasıl yapılır bilmiyorum ama, kopyalama değil de sıfır kurulum yapalım. 

Sadece rehber işini çözsek yeter.. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

ios format atıyorsa da bana bi zararı yok :) uygulamalarım, ayarlarım, belgelerim, değişmiyor hiç. 6-7 tane mail kurulu telefonda, kurumsal maillerim uygulamalarım hatta uzaktan erişim uygulamalarım var.. 

Buyursun android de yapsın 😛

yapıyor zaten, hemde alayını emmi, bu devirde yapamayanmı kaldı o dediklerini... hemde daha ileri halini, remsen windows ta image alırsın yüklediğinde mause cursor ı nerede bıraktıysan orada başlarya, buda aynı :)  hemde sadece bir tıkla...  

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Cihangiroğlu yazdı:

yapıyor zaten, hemde alayını emmi, bu devirde yapamayanmı kaldı o dediklerini... 

Kastım benim yaptıklarım değildi Ali. 

Çağlar ios kendi formatlıyor demiş ya.. Ona binaen demiştim.. Kendi kendi formatlıyor ve haberimiz olmuyorsa buyursun android de yapsın.. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kastım benim yaptıklarım değildi Ali. 

Çağlar ios kendi formatlıyor demiş ya.. Ona binaen demiştim.. Kendi kendi formatlıyor ve haberimiz olmuyorsa buyursun android de yapsın.. 

anladım, işte o kendi formatlıyor kısmıda yok, formata gerek yokki kendi yapsın yada oto yapsın, ne işine yarayacak format, zaman kaybı, ha yap dersen yapar tabii keyfi :)

zamzungsa iş değişir ama, andro uyumunda özürlüdür ne yazıkki...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Okkalı bir güncelleme ile cihazın komple sıfırdan kurulduğunu düşünüyorum. Zaten hazırda bilgiler var. Uygulama vs. Onları yeniden yüklüyordur.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Olabiliyorsa samsung da atsın o zaman ve donmasın.. 

ben ekranına çatal sokana kadar note4 günde günde çift pil ile roket gibiydi veledin elinde? donma nedir ben yaşamadım?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

ben ekranına çatal sokana kadar note4 günde günde çift pil ile roket gibiydi veledin elinde? donma nedir ben yaşamadım?

Note serisi ayrı bir dünya.. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Elimde belge var olay anına ait
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...