İçeriğe Yönlendir

Iphone Konusu

Macit Aliyev

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kahvaltıya geldik. Masada qr kod var. Kamerayı açtım şak geldi menü. Verdim siparişi. Mi 10 lite olan arkadaş hala açmaya uğraşıyordu. En son reset atıyordu telefonu :) 

heheh denk gelmiş, yada kullanmayı bilmiyormuş, o işi o alet kendiliğinden çözer aslında, aypon donmazmı sanıyorsun hem, ben hala hTC one m7 kullanıyorum, bak sene olmuş sıfır hata, daha donduğunu reset attığını görmedim, mate10pro diğer cihazım, sıfır sorun, düzgün marka model al keyfine bak, sorun androda değil cihazda, ayponda ise sadece yazılımda, fark burada.....

qr kod kolay, sadece kamerayı açmam yetiyor senin gibi, hatta istersem he dersem, masada birşeymi var onu görsün hemen ne olduğunu nereden alabileceğimi hatta direk satış sayfasına yönlendirme dahil istersem yapay zeka hallediyor zaten bunlar temel basit standart işlevler, işin özeti ios un daha iyi olduğu bir yön yokki tartışalım :)

tek farkı fiyatı ve geriye kalan zevk meselesi kısmı, onada karar veren alacak insan zaten. 

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kahvaltıya geldik. Masada qr kod var. Kamerayı açtım şak geldi menü. Verdim siparişi. Mi 10 lite olan arkadaş hala açmaya uğraşıyordu. En son reset atıyordu telefonu :) 

21 gün izin dönüşü bu sabah iş başı yaptım. Ölü gibiydim. Okuyunca kahkaha attım. Allah razı olsun :) 

Android çorap değiştirir gibi yazılım değiştiriyor :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Çağrı Alaf yazdı:

10T için de baya iyi diyolar ?

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Selçuk Keleş yazdı:

10T için de baya iyi diyolar ?

Aynen çok tuttu Prosunun özellikleri de Amiral gemileri ayarında ama ekran Amoled olmadıktan sonra kullanamıyorum ben oyuncak gibi geliyor cihaz o konu üzüyor bayağı

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Android auto gidiyor. Yerine asistan mı ne geliyormuş. Android Yine bir karmaşa :) multimedya için servis ek para isterse bir de :) 

https://www.chip.com.tr/haber/google-android-auto-fisini-cekmeye-hazirlaniyor_95977.html

birşey olmaz, zaten direk ekran yansıtma var sorun yok her türlü gideri var :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

birşey olmaz, zaten direk ekran yansıtma var sorun yok her türlü gideri var :)

Hareket halinde iken de mi?

Doğan Arşiray yazdı:

android auto da nedir?

Nedir? :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hareket halinde iken de mi?

Nedir? :) 

evet, çok kolay root falan gerekmez, uygulamayı telefona kur yeter, arabaylada oynamıyorsun, İandrOS mu sandın :) sadece kabloyla oluyor şimdilik, aracın menüden kablosuz bağlantıyı açtırdığımda kablo sorunuda olmayacak :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

evet, çok kolay root falan gerekmez, uygulamayı telefona kur yeter, arabaylada oynamıyorsun, İandrOS mu sandın :) sadece kabloyla oluyor şimdilik, aracın menüden kablosuz bağlantıyı açtırdığımda kablo sorunuda olmayacak :)

Menüden kablosuz nasıl açacaksın. Wifi var mı? 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Menüden kablosuz nasıl açacaksın. Wifi var mı? 

var ne sandın :D aslında normalde açıktırda bizim ülkede malum...

basit bir örnek, bu kablosuz carplay

buda yansıtma video falan basit işler

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Vay arkadaş. Baktım youtube’de biri iphone carplay kablosuz bağlamış. 

harici satılan sony, pioneer’de falan var ama b-c segmentte görmemiştim hiç. 

madem wifi var da neden açmıyor özelliği onu da anlamış değilim. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Vay arkadaş. Baktım youtube’de biri iphone carplay kablosuz bağlamış. 

harici satılan sony, pioneer’de falan var ama b-c segmentte görmemiştim hiç. 

madem wifi var da neden açmıyor özelliği onu da anlamış değilim. 

b segment popüler oldu çokta satıyor, modellere baksana bazıları c hatta d segemnt kalitesinde malzeme bazende özelliklerden kullanır oldu, güvenlik ekipmanları falanda keza öyle, son nesillerde b ler az büyüdü b+ gibide oldu, güzelde oldu....

wi-fi olayı hoşuma gitti gerçekten, başka hangi marka modelde var bu sınıfta, yada varmı bilmiyorum? normalde bu araçta var ama 9" lik büyük ekranı alırsan açık geliyordu galiba, bu şekilde alet internetede çıkıyor tabii, elin memleketinde güncellemede alıyor araç, güzel olaylar harbiden, uygun bir zamanda açtıracağım, başka özelliklerde var onlarıda tabii, kamera ön park sensörleri  vs de takılıp aktive ediliyor, vag gibi oldu bu iş :) vag ın tek sevdiğim özelliği zaten ....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

b segment popüler oldu çokta satıyor, modellere baksana bazıları c hatta d segemnt kalitesinde malzeme bazende özelliklerden kullanır oldu, güvenlik ekipmanları falanda keza öyle, son nesillerde b ler az büyüdü b+ gibide oldu, güzelde oldu....

wi-fi olayı hoşuma gitti gerçekten, başka hangi marka modelde var bu sınıfta, yada varmı bilmiyorum? normalde bu araçta var ama 9" lik büyük ekranı alırsan açık geliyordu galiba, bu şekilde alet internetede çıkıyor tabii, elin memleketinde güncellemede alıyor araç, güzel olaylar harbiden, uygun bir zamanda açtıracağım, başka özelliklerde var onlarıda tabii, kamera ön park sensörleri  vs de takılıp aktive ediliyor, vag gibi oldu bu iş :) vag ın tek sevdiğim özelliği zaten ....

Haa en büyük ekran paralıysa onun içindeki bir özellik gibi satıyorlar o zaman. Şimdi oldu. İyi bir şey tabi. Şarj, kulaklık ve bağlantı kablosuz oldumu konfor çok artıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Bugün iphone’da müthiş bir şey keşfettim. Çok fena. Rahmetli jobs sen var ya sen :) telefonun arkasındaki elma işaretinde güneşi yansıtınca böyle oluyor

D7-F48-D20-BD7-C-4319-9643-35-FCF472156-

• Beğen 4
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bugün iphone’da müthiş bir şey keşfettim. Çok fena. Rahmetli jobs sen var ya sen :) telefonun arkasındaki elma işaretinde güneşi yansıtınca böyle oluyor

D7-F48-D20-BD7-C-4319-9643-35-FCF472156-

Pazardan aldığın elma falan vurmuş olmasın. Gerçekten ilginçmiş. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ümit Türk yazdı:

Pazardan aldığın elma falan vurmuş olmasın. Gerçekten ilginçmiş. 

Pazarda elma kaç para haberin var mı 😁

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Keşke zamlardan önce alsaydım bir tane. 

elimdeki 8’in pili bugün %79’a indi. Bir senedir 80’de sabitti. Yarın orijinal pil değişimi için randevu aldım. 520tl

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Keşke zamlardan önce alsaydım bir tane. 

elimdeki 8’in pili bugün %79’a indi. Bir senedir 80’de sabitti. Yarın orijinal pil değişimi için randevu aldım. 520tl

az bekle, kendin yap kiti satacakmış elma, evde kendin yaparsın :D kit ve pil kaça olur bilmem ama... 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

az bekle, kendin yap kiti satacakmış elma, evde kendin yaparsın :D kit ve pil kaça olur bilmem ama... 

İphone 7-8 sonrasında pil değişimi riskli. Ekran sökerken arada sızdırma bi fitil var. Sökülünce yenisi ile değişmeli. Çok hassas işçilik. Riske gerek yok. Telefonlar olmuş 10 bin tl :) 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ali Cihangiroğlu yazdı:

aypon donmazmı sanıyorsun

Ali abi, malesef donmuyor :D 

Blackberry bittikten sonra iphona geçmiştim. Benim fiesta usbsine iphone takınca takadana tanıyor emme android ile sorunları var. Adamın içinde SnapDragon 860 var. Bu ortalama bir işlemci. Kötü bir işlemci değil. Kullanması keyifli emme android işte. Oyun oynamak için android bir numara. İş güç için iphone herzaman lider. 

Çocuklardada iphone var. Nereye gitmişler nerdeler herzaman para ödemeden takip edebiliyorum. Hatta son güncellemede veriler canlı. Hanım geçen Bursaya gitti. Baktım hızlı gidiyor. Dedim çok hızlı gidiyorsun, yavaş git :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Fatih Sarıkaya yazdı:

Ali abi, malesef donmuyor :D 

Blackberry bittikten sonra iphona geçmiştim. Benim fiesta usbsine iphone takınca takadana tanıyor emme android ile sorunları var. Adamın içinde SnapDragon 860 var. Bu ortalama bir işlemci. Kötü bir işlemci değil. Kullanması keyifli emme android işte. Oyun oynamak için android bir numara. İş güç için iphone herzaman lider. 

Çocuklardada iphone var. Nereye gitmişler nerdeler herzaman para ödemeden takip edebiliyorum. Hatta son güncellemede veriler canlı. Hanım geçen Bursaya gitti. Baktım hızlı gidiyor. Dedim çok hızlı gidiyorsun, yavaş git :) 

yanlış marka yanlış seçim ve sonuçları :)

htc one m7 sıfır sorunla başlanıyor ve çalışıyor, 8 seneyi geçti hiç donmadı kasmadı

huvey mate 10 pro, keza oda seneler oldu sıfır sorun,  araba şak diye tanıyor ve Wi_Fi üzerinden Carplay işliyor :p

iş içinde ideal, hatta daha esnek diyebilirim...

ayfon ayfon işte, benim için bir farkı yok :) haaa var , deli olan fiyatı, yıllaaaar önce tek önde olduğu şey vitrindeki fiyatı diyorduk, o günler geri geldi :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İphone 7-8 sonrasında pil değişimi riskli. Ekran sökerken arada sızdırma bi fitil var. Sökülünce yenisi ile değişmeli. Çok hassas işçilik. Riske gerek yok. Telefonlar olmuş 10 bin tl :) 

gerçi oda var, ama merak ettim, bu kit olayı nasıl olacak, özel aletler falan verecekmiş, şahsen bende servise verirdim, elektronik iş sakat, helede yeni ve ultra kazık cihazım varsa...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...