İçeriğe Yönlendir

Mıknatıslı Telefon Tutucu Telefona Zarar Verir mi?

Sadık Taşyürek

Recommended Posts

Sadık Taşyürek
(düzenlendi)

Arkadaşlar aracımda kullanmak için mıknatıslı telefon tutucu almayı düşünüyorum.

web'de araştırdım telefonlara zararı var mıdır yok mudur diye, ama her zaman olduğu gibi bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan ve sırf cevap vermiş olmak için cevap veren yeni yetme bebelerin yorumları yüzünden araştırmaktan vazgeçtin.

en doğru ve güvenilir kaynak gene burası.

Evet bu hususta siz değerli kullanıcıların tecrübelerini ve yorumlarını paylaşmasını rica ediyorum.

Mıknatıslı diğer adı ile manyetik telefon tutucunun telefonun ekranına Sensörlerinden Sistemine herhangi bir zararı olur mu?

Almayı düşündüğüm ürün bu, (görsel temsili) addison ads-111. Vatanda satılıyor.dbff7d1587f18266c9b9fa305b75a954.jpgf2039f9b645ae07dfd577ee6ace2effd.jpg4a889b67a41c7fbd0833e9adbc832bac.jpg

Telefonun arkasına fotoda gördündüğü gibi o metal kısmı yapıştırılıyor. 7074b5ca0a72b84bab235e88ce9f560b.jpg

9 dakika önce, Sadık Taşyürek yazdı:

tarihinde Sadık Taşyürek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Hem verir hem vermez.

Cok cok cok guclu bir manyetik alansa yani mr cihazlarindaki gibi o zaman zarar verebilir zira oyle bir manyetik alan telefon uzerinde elektrik olusturabilir ya da elektrigin akisini bozabilir. 

Ufak miknatislar hicbisey yapmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Veriyor abi.
Şöyle ki, a101 den ben bu mıknatıslı tutucu dan aldım. Havalandırma ızgarasına monte ettim, metal levhayı da telefona yapıştırdım.
Her şey çok güzeldi ta ki ilk kasistten geçene kadar. Şimdi camı kırık bir telefonum var.
Alınacaksa iyisi alınsın kesinlikle

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Zarar vereceğini bende düşünmüyorum

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek
Veriyor abi.
Şöyle ki, a101 den ben bu mıknatıslı tutucu dan aldım. Havalandırma ızgarasına monte ettim, metal levhayı da telefona yapıştırdım.
Her şey çok güzeldi ta ki ilk kasistten geçene kadar. Şimdi camı kırık bir telefonum var.
Alınacaksa iyisi alınsın kesinlikle

Mert, canım benim alacağım fotoda göründüğü gibi hem mıknatıslı hem kenarlarında tutacağı var. düşme ihtimali çok az.
benim asıl meramım mıknatısın olumsuz etkileri.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Abi mıknatıs manyetik alan yarattığı için telefon piline zarar vereceğini düşünüyorum. 

4 dakika önce, Ayhan Asil yazdı:

Zarar vereceğini bende düşünmüyorum

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ayhan tapatalk imzanı kapatır mısın?

Abi düzeltiyorum yeni tıp telefonlar LED ya da LCD ekran olduğundan zarar vermiyormuş. Pilde lityum olduğundan o da manyetik alandan etkilenmiyormuş. Eski düz telefonlarda sıkıntı var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Allahtan bu site var da dogru bilgiye ulasabiliyoruz. Yoksa baska yerlerde kafayi yiyor insan. Klavyesi olan yaziyor :)
Manyetigini bilmem de tutucunun havalandirma izgaralarini kirma olasiligi var. Agirliktan olmasa bile yanlislikla el falan carpinca kirilabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

bende 49 tl verip aldım fakat zırt pırt düşmesine sinir olup söküp attım

arkasına mıknatıs yapıştırdığım içinde bir koruyucu kılıfı çöpe attım..

Yorum bağlantısı
Yıldırım Mustafa
(düzenlendi)

Nerdese 1 yıldan beri kullanıyorum telefona bir zararı olmadı, telefonum da çukurda ve kasislerde şimdiye kadar hiç düşmedi (telefonun boyutu ve ağırlığı da bunda etken olabilir benim emektar s4 icin gayet kullanışlı)  Mıknatıs Mondeo mk2 nin havalandırma ızgarasında bazen gevşeyebiliyordu 6 aydan beri focus 1 de kullanıyorum hiç yerinden oynamadi. (Mıknatısın kıskacının tutunması havalandırma ızgarasının kalınlığı ve inceliğine göre de değişebilir) Geçen sene hepsiburadadan 10 tl ye almıştım.

tarihinde Yıldırım Mustafa tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Eski telefonumu navigasyon olarak kullanıyorum bu şekilde. Şimdiye kadar bir zararını görmedim. Yalnız mıknatıs doğru yere yapıştırılmalı. Yoksa mıknatıslı kapak etkisi yaratıp ekran kilidini devreye sokabiliyor.

Dd4r5y.jpg

gWZDpL.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Sadık Taşyürek yazdı:

fotoda göründüğü gibi hem mıknatıslı hem kenarlarında tutacağı var. 

Abi, İkisi farklı ürünler gibi geldi bana.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
2 saat önce, Sadık Taşyürek yazdı:

Mert, canım benim alacağım fotoda göründüğü gibi hem mıknatıslı hem kenarlarında tutacağı var. düşme ihtimali çok az.
benim asıl meramım mıknatısın olumsuz etkileri.

Sadık Abi onlar farklı ürünler, diğer ürün vantuzlu, senin alacağında tutacak yok. 

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

İlk iletimde Fotoğraf temsili demiştim.
Benim almayı düşündüğüm modelin hem kenarlarında tutacağı var hem de mıknatıslı.

Abi, İkisi farklı ürünler gibi geldi bana.. 

Evet farklı, asıl ürünün fotoğrafını bulamadım.
Sadık Abi onlar farklı ürünler, diğer ürün vantuzlu, senin alacağında tutacak yok. 

var dı Selçuk, kutusunda gördüm. Ama kutuyu açıp fotoğrafını çekemedim, eleman müsaade etmedi. [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

https://tr.aliexpress.com/item/MEIDI-Magnet-Car-Phone-Holder-Air-Vent-Outlet-Rotatable-Mount-Magnetic-Phone-Mobile-Holder-Universal-For/32802636336.html?spm=2114.13010608.0.0.yUnoh4&aff_platform=link-c-tool&cpt=1498304316656&sk=uR7uBY3Rz&aff_trace_key=a59f1c734d0045ca8b4b8efb2e8b9b6e-1498304316656-01499-uR7uBY3Rz

Ben bu ürünü kullanıyorum.henüz bir zararı olmadı telefonuma .Ürün içinden 2 bantsız 2 bantlı metal plaka çıkıyor .Bantsız olanı kılıfın içine koydum , bantlılardan birini de navigasyona yapıştırdım ,gayet kullanışlı hemde az yer kaplıyor.Top şeklinde olanlardan da kullandım ancak bir yerden destek almazsanız araç sarsıldıkça topun üzerinde oynayıp aşşağıya kayıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

şimdi vatandayım, ürün mıknatıslı değilmiş, geçen ki elemanın yanlış bilgilendirmesi. almadım, alternatiflere bakacam artık.

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Addison marka kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım. Çok güzel yapışıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Geveci
30 dakika önce, Mustafa Şimşek yazdı:

Klima sicak/soguk havanin telefona zarari yokmu?

Soğuk iyidir zannediyorum ama sıcak olmasa iyidir.

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

aliexpresten stelie marka alın çok kaliteli bişey..

birde kamudan haberde ARAÇ SAHİPLERİNE MÜJDE adı altında haber var,haberin içinde yasal cam filmi ile ilgili haber var,,haberde birçok yere takma hakkı verilmiş..

arkadaşın biri yeni konu adı altında açıp paylaşırsa çok iyi olur...

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
bende 49 tl verip aldım fakat zırt pırt düşmesine sinir olup söküp attım

arkasına mıknatıs yapıştırdığım içinde bir koruyucu kılıfı çöpe attım..

Çinden 1 veya 2 dolara aldım yollarımızda alt yapı çalışması olup bozuk olduğu halde bi kere bile düşmedi ki telefonum hatırlamıyorum ama150-160 gr dan az değildir

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)

Ben de henuz 4 gun once miknatisli olanlardan aldim. Klima difuzorune takilanlardan. Paketten bir yuvarlak metal(arkasi yapiskanli) bir de dikdortgen metal cikiyor. Yapiskanli olani telefonumun arkasina yapistirdim, miknatisi da difuzore taktim. Yeri aslinda cok guzel oldu, gozunu yoldan ayirmadan mesela navigasyona bakilabiliyor, ancak aracin modeliyle ilgili olarak biraz sikinti var (focus3) Difuzor direksiyona yakin. Kullanirken degil ama kontagi kapatirken telefona carpip defalarca ayagimin dibime dusurdum. Yolda giderken miknatis saglam tutuyor, carpmazsam dusmuyor, dusmez. Ustelik telefonum 5.5 inc buyuk sayilir. Yolcu tarafina takmayi denedim, carpma riski yok gibi ama bu sefer de hem biraz otede kaliyor hem de telefin size dönük olmuyor. Yine de carpmamaya alisip bu sekilde kullanmayi dusunuyorum. Yapistirdigim metal:
feed6e3789691454fb3653a2fd7d055b.jpg

sol difüzöre takınca kontak sıkıntı oluyor :)

Dd4r5y.jpg

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek
(düzenlendi)

bu gün yol üstü geçerken mediamarkta uğradım. eleman bir kaç alternatif ürün gösterdi, hiç birini beğenmedim.
abi fiyat fazla demezsen bir ürün daha var onu göstereyim istersen dedi. birlikte samsungun standına geçtik, araç tutacağını gösterdi. sonra da abi şanslıymışsın, 69.TL ye düşmüş dedi. baktım cidden kaliteli bir şeye benziyor. fiyatta çok cazip gelince tamam alıyorum dedim, eleman kendi satış kodunu etiketledi ve kasaya geçtim. kasa da fiyat 129.99-TL çıktı. tabi ben şok.[emoji47]
neyse işlemi iptal edip az önceki elemanı buldum, kasada farklı fiyat olduğunu söyledim. birlikte standa geri gittik, cidden paketlerin tümü yanlış yere konulmuş. buna rağmen eleman abi siz burada bekleyin dedi ürünü de alıp müdürün yanına gitti.
5 dk sonra gelerek beni başka bir kasaya götürüp sistemden sadece o ürün için yeniden fiyatlandırma yaptırarak 69.99-TL satış fişi çıkardılar. müşterimizi üzmeyelim dediler. ben gene şok. [emoji4]
mutlu bir biçimde mağazadan ayrılıp montajını yaptım.
ürün malzemesi ciddi anlamda kaliteli ve kullanımı da görünüşü de güzel.

bu resim (n11) ürünün başka web sitesindeki satış fiyatı.
ikinci resim mediamarktın kendi web sitesindeki webe özel indirimli satış fiyatı.
9c549136ab0d809ae25bd37e295ab8f4.jpgbfc725e173d502d93c5b65077be5fb7a.jpgece213220e09cc3230c430c255858d07.jpg42f769e1ea2496f5fda7623ba11c6f83.jpgb205f9941ded9188953ec7f8f6acd09f.jpg

kutu içeriğinde 3m bantlı pütürlü yüzeyler için ekstra bir aparat daha çıkıyor. isterseniz göğse yapıştırıp üstüne vantuzu takabiliyorsunuz.

bu aparat.a3a0a4c97da7a65dd9c379657563d1c2.jpg45b178969bac00294ed857c039908392.jpg

tarihinde Sadık Taşyürek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...