İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Klima Yeterince Soğutmuyor

Emrah Taşpınar

Recommended Posts

Emrah Taşpınar
(düzenlendi)

Herkese iyi bayramlar diliyorum öncelikle , aracımın kliması tam sogutmadıgı için bayram öncesi ankara şaşmazda klima gaz basım vb işleri yapan bir dükkanda klimaya gaz bastırdım tam anlamam bu işlerden söylediklerine göre çeyrek miktar gaz kalmış içinde birazda yag eksilmiş yag takviyesi yaptılar klimaya , polen filtresini degiştirip çıktım malum ankarada ramazan boyunca havalar soguk yagışlı oldugu için birde aracı çok kullanmadıgımdan dolayı tam olarak klimayı test edemedim malum bugün bayramın ilk günü hava sıcak ve klima tam bir fiyasko oldu cam açmadan gezmek imkansız aracın içinde soguk degilde inceden serin hava üflüyor klima 7 kademeli en sonda bile içeriyi sogutmuyor , acaba sorun nedir biyerde kaçak olma ihtimali varmı yada gaz basmamış olabilirlermi , kaçak olmuş olsa azda olsa serin hava yinede gelirmi yardımlarınızı bekliyorum

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Makina otomatik tir önce vakum yapar. Testi geçmezse gaz basımına gçmez normalde. Ancak basan yer çok süslemiş işlemi. Yok çeyrek gaz yok yağ falan. Rutin işlemlerdir zaten. Bence yetişelirseniz yetkili de klima kampanyasına gidin. 79tl

Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Makina otomatik tir önce vakum yapar. Testi geçmezse gaz basımına gçmez normalde. Ancak basan yer çok süslemiş işlemi. Yok çeyrek gaz yok yağ falan. Rutin işlemlerdir zaten. Bence yetişelirseniz yetkili de klima kampanyasına gidin. 79tl

Hicbir islem yapilmamismi demek oluyor bu durumda   Çağlar bey 

Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar
11 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Rutini gereksiz süsleyince işçilikten emin olmak zor.

Gaz basmıştır illa

Gunahlarini almayim fakat uckagida geldim galiba , birde filtreyi tam oturtamama gibi bi durum olursa soguk havayi engellermi , biraz ugrastilar takarken

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Gunahlarini almayim fakat uckagida geldim galiba , birde filtreyi tam oturtamama gibi bi durum olursa soguk havayi engellermi , biraz ugrastilar takarken

Hava akışı azalabilir ama gelen hava soğuktur.
Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar
4 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hava akışı azalabilir ama gelen hava soğuktur.

Mehmet bey serin bir hava geliyor sadece 7. Kademede yani fullde arac icinde durulabiliyor fakat 3 veya 4 te terliyoruz aracta

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Emrah bey; yıllar önce başıma şöyle bir iş geldi; 

Dediğiniz işlemlerin tamamı yapıldı eve gidene kadar buz gibi sabah yok. Gidiyorum gaz duruyor kaçak yok ancak klima iptal. Sorun klima fanına gelen tesisatta arıza olmuş ara ara devreye giriyor tam soğurken devreden çıkıp sıcak üflüyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
11 saat önce, Emrah Taşpınar yazdı:

Mehmet bey serin bir hava geliyor sadece 7. Kademede yani fullde arac icinde durulabiliyor fakat 3 veya 4 te terliyoruz aracta

Soğutmuyor.. 

Bu ifadeye göre başka yorum çıkmaz.. 

Yorum bağlantısı
Celal Altan

Ek bilgi vereyim. Klimanızı en az 15 günde bir çalıştırın. Klima gazının eksilme sebebi çalıştırmamaktır. 

Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar
On 25.06.2017 at 21:39, Çağlar Bayur yazdı:

Rutini gereksiz süsleyince işçilikten emin olmak zor.

Gaz basmıştır illa

Çaglar abi 3 günlük bayram ziyaretinde araçta kavrulduk resmen 7. kademede serinliyor fakat 3 veya 4 te terliyoruz tam üflemiyor sürekli fullde çalıştırıncada ses rahatsız ediyor cam açtık filan derken  idare ettik eve geldik içime bir kurt düştü polen filtresini söktüm HYUNDAİ ERA filtresi takmışlar kenarından biraz kesmişler filan şok oldum esnaflık bikereye mahsus olmamalı aradım yanlışlık olmuştur gelin diyor adam mondeo ile erayı karıştırmış nasıl tamirci ise bastıgı gazdanda şüphe ediyorum artık , ayrıca sogutmuyor dedim klasik kaçak vardır dedi gel bakalım gaz duruyosa filtreyi degiştirip gönderelim durmuyorsa kaçak kontrolü yapalım diyor , daha orada aracıma elletmem fakat siz ne yapmamı önerirsiniz , şuan filtreyi takmadım bu şekilde klimayı açsam zarar verirmi filtre alana kadar , yada serviste içindeki gazı çektirip yenimi bastırsam ne tavsiye edersiniz , temmuzda 2 kez akdeniz yolculugum olacak 1 karadeniz klimaya ihtiyacım olacak , biraz uzun oldu şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Filteredeki yazı önemsiz soğukluk ile ilgisi olmaz. Filtresiz olursa fan a toz toprak girebilir iş büyür. Yeniden sağlam bir yerde gaz basılması lazım gözüküyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar
12 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Filteredeki yazı önemsiz soğukluk ile ilgisi olmaz. Filtresiz olursa fan a toz toprak girebilir iş büyür. Yeniden sağlam bir yerde gaz basılması lazım gözüküyor

teşekkür ederim yarın servise gidecegim net çözüme orada kavuşacagım galiba

Yorum bağlantısı
Celal Altan

Yine sanayi yine kazık. Serviste yemiyorlar merak etmeyin. Yıllardır serviste bakım yaptırıyorum. En ufak sorunla karşılaşmadım. Ne klima ne yürüyen ne motor.

Era filtresi ne ya. Böyleleri para kazanmasın. Batarlar inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Çağlar abi çok oluyorum fakat benim aracta derece 16 ve full hızda calisirken klima izgaradan gelen hava ortalama kac derece olmali olcsem civali bir derece ile

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Klimacilar test yaparken genelde işi gizleyeceklerse iç sirkülasyon tuşuna falan basarak en soğuk havayı alıp teslim ederler arabayı. Yapamadım demezler maalesef. Daha düzgün iş yapan bir yerde kaçak testi yaptırın bence. Filtreyi kesip oraya uydurmakla puan kaybı ciddi olmuş. 5 derece derlerdi eskiden min. konumunda iken klima..

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
On 25.06.2017 at 15:00, Emrah Taşpınar yazdı:

Herkese iyi bayramlar diliyorum öncelikle , aracımın kliması tam sogutmadıgı için bayram öncesi ankara şaşmazda klima gaz basım vb işleri yapan bir dükkanda klimaya gaz bastırdım tam anlamam bu işlerden söylediklerine göre çeyrek miktar gaz kalmış içinde birazda yag eksilmiş yag takviyesi yaptılar klimaya , polen filtresini degiştirip çıktım malum ankarada ramazan boyunca havalar soguk yagışlı oldugu için birde aracı çok kullanmadıgımdan dolayı tam olarak klimayı test edemedim malum bugün bayramın ilk günü hava sıcak ve klima tam bir fiyasko oldu cam açmadan gezmek imkansız aracın içinde soguk degilde inceden serin hava üflüyor klima 7 kademeli en sonda bile içeriyi sogutmuyor , acaba sorun nedir biyerde kaçak olma ihtimali varmı yada gaz basmamış olabilirlermi , kaçak olmuş olsa azda olsa serin hava yinede gelirmi yardımlarınızı bekliyorum

Yaklaşık bir ay önce aynı sorun benim aracımda da vardı. servise gittiğimde 1/5 oranında gaz kaldığını söylediler kaçak testi yapıp 79 tl ye gaz doldurdular. bayram tatili için İstanbul'a gidiş gelişte sorun yoktu ama tekrar kontrol için gideceğim eğer azalma varsa garanti kapsamında klima radyatörü nün değişimini talep edeceğim. bence sizde serviste bir kontrol yaptırın özel servislerde iyi iş yapanda var yapmayanda var.

Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar
16 saat önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

Yaklaşık bir ay önce aynı sorun benim aracımda da vardı. servise gittiğimde 1/5 oranında gaz kaldığını söylediler kaçak testi yapıp 79 tl ye gaz doldurdular. bayram tatili için İstanbul'a gidiş gelişte sorun yoktu ama tekrar kontrol için gideceğim eğer azalma varsa garanti kapsamında klima radyatörü nün değişimini talep edeceğim. bence sizde serviste bir kontrol yaptırın özel servislerde iyi iş yapanda var yapmayanda var.

teşekkür ederim Metin bey bugün servise gidip yaptıracagım düzgünce sizin araçta nasıl mesela 3 veya 4 kademede gelen sogukluk aracın içinde üşüyor hissini veriyormu 16 dereceye ayarlı iken , dün sanayide yaptırdıgım yere gittim bu kadar olur filana girdi sonra aracın klima sistemine laf attı bozuktur diye orjinal filtremi isteyip ayrıldım

Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar

dün tekrar sanayide yaptırdıgım yere gittim tabiki kendilerine toz kondurmadılar sorun araçtaymış gaz kaçırmıyormuş tammış fakat klima sisteminde arıza varmış itmiyormuş soguk havayı boru sogukmuş falan filan, filtre içinde yanlışlık olmuş dediler dedim kesip biçmişsin böyle yalnışlıkmı olur çıragı gönderip orjinal aldırdı dedim ben takarım daha aracıma ellemeyin o sırada gaz basılan 2009 civic vardı onun işi bitince kontrol edilirken bende baktım aynı benimki gibi tam sogutmuyor aracın sahibide aynı şeyi söyledi bi fark yok eskiye göre diye  fakat usta herzamanki bilmişlikle yola çıkınca sogur diyerek gönderdi benim aracında gazı yeniden basıldı fakat durum aynı , bugün servise gidecegim son çare

Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar
34 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Kullandığı gaz veya makinasında sorun var anlaşılan

zihniyetleri yanlış abi müşteriyi birkerelik görüyorlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...