İçeriğe Yönlendir

Yeni İ20 30000 bakımı

Hasen Kara

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
28 dakika önce, Hasen Kara yazdı:

Evet. 400 lira :)

En ucuz bakımı yaptırmışın.. Sakın toz bile alma motordan :)

Bırak serviste yapsınlar.. Bedava

1 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

yok o degil sordugum. ona alistim artik bir sey demiyorum :) 

Bakimda ne yapiyorlar onu merak ettim. yag, yag fitresi, hava filtresi, gerekli kontroller baska...? mesela bir parca degismesi gerekiyorsa yine ekstra ücret istiyorlardir, sadece yag ve filtre degisimi icin mi 1000 tl?

Rutin bakımdır :)

Yorum bağlantısı
Hasen Kara
38 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

En ucuz bakımı yaptırmışın.. Sakın toz bile alma motordan :)

Bırak serviste yapsınlar.. Bedava

Abi 98 mondeo da bu işleri kendim yaptığım için (yağ da dahil) ufak tefek işler için servise vermeye henüz alışamadım. Yağ değiştirirken bile acaba son damlasına kadar süzülmesini bekliyorlar mı diye düşünür dururum. Tamam bakımı onlar yapsın ama bende kenarda bekleyim... ama yok kabul etmiyorlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
15 dakika önce, Hasen Kara yazdı:

Tamam bakımı onlar yapsın ama bende kenarda bekleyim... :)

Tamam Uzaktan bak :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Arkadaşlar merhaba;

Bende cumartesi günü i20 mi İst Çekmeköyde bulunan Hundai Coşkunoto da 30.000 bakımını yaptırdım, 485 tl bakım ücreti vardı ayrıyetten motor blok temizliği ve klima detaylı temizliği ile toplamda 650 tl olarak servisten çıktım. Bilgi olması açısından belirtmek istedim :)

iyi forumlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasen Kara
4 saat önce, Mesut Eyibil yazdı:

Arkadaşlar merhaba;

Bende cumartesi günü i20 mi İst Çekmeköyde bulunan Hundai Coşkunoto da 30.000 bakımını yaptırdım, 485 tl bakım ücreti vardı ayrıyetten motor blok temizliği ve klima detaylı temizliği ile toplamda 650 tl olarak servisten çıktım. Bilgi olması açısından belirtmek istedim :)

iyi forumlar.

İyi günlerde kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Dün 30bin bakimini 456TL karsiliginda yetkili serviste yaptirdim. Kullandiklari 10-30 yag haricinde bakimdan memnun kaldim. Aracin her yeri itina ile kontrol edildi. Yag, yag filtresi, hava filtresi, polen filtresi ve fren hidroligi degistirildi. Far ayari yapildi ve arac guzelce yikanip teslim edildi. 

Ama şu 10-30 yag bir turlu icime sinmiyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hyundai otomobillerde 10w 30 yağa geçti Tucson da falan da kullanıyorlar. Fiyat makul bence.

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
6 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Hyundai otomobillerde 10w 30 yağa geçti Tucson da falan da kullanıyorlar. Fiyat makul bence.

Bence 10-30 kullanmalarinda maliyet kaygilari yatiyor. Yoksa shell'in 10-30 yari sentetik yaginin kaliteli olmasindan degil.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

5 yıl garantisi var, bazı modellerde 7 yıl galiba. Sorun olmaz bence

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

10w30 belirlenmisse sorun olmaz ama isterseniz mobil, castrol gibi markalarin 10w30 yagini yaniniza alip, onun koyulmasini isteyebilirsiniz. Baska ulkelerde de 10w30 mu kullaniliyor?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
10 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

10w30 belirlenmisse sorun olmaz ama isterseniz mobil, castrol gibi markalarin 10w30 yagini yaniniza alip, onun koyulmasini isteyebilirsiniz. Baska ulkelerde de 10w30 mu kullaniliyor?

Evet bunu sen cevapla :)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Vay arkadaş bu 1,4 otomatik olan nekadar çok yakıt tüketiyor be 9 lt altına düşemedim ya la.

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Konu yag markasi degil arkadaslar. Konu yagin viskozitesi. 10-30 eskiden eski nesil araclarda kullanilan bir viskozite degil miydi? Begenmedigimiz 10-40viskoziteye sahip yaglar bile daha kaliteli 10-30a gore. 

O kadar para veriyoruz garanti muhabbetine yetkili servise 10-30 yag nedir? Paranla rezil olmak bence.

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Yarin kismetse yetkili servisin koydugu yagi bosaltip mobil 1 esp 5-30 ile yagi yenileyecegim. Ben hissedilir bir fark bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
8 dakika önce, Tevfik Işık yazdı:

Yarin kismetse yetkili servisin koydugu yagi bosaltip mobil 1 esp 5-30 ile yagi yenileyecegim. Ben hissedilir bir fark bekliyorum. 

Kışa girerken yapın.. Şu an gereksiz görüyorum ben.. 

Yazık paranıza. Sonuçta bunu koyan servis. çok abuk bir hareket yapmış olacaklarını sanmıyorum. 

Yada genel merkezi arayıp teknik bilgi isteyin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Yetkili servisin hakkini da yemeyeyim. Ilgi, alaka, hizmet cok iyidi. Personel cok disiplinli ve ne yaptigini kesinlikle cok iyi biliyordu.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Fark hissedemezsiniz. Paranıza ve çevreye yazık.
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
  Evet bunu sen cevapla [emoji4]

[emoji23] şöyle bir baktim da hyundai biraz karisik bir durumda. Ne koysan olur misali [emoji4] mobil almanya sitesinde 0w30 ve 5w30 önermis. Hyundai forumlarinda 5w30 olur ama en uygunu 5w40 denilmis. 10w40 diyen bile var ama 10w30 hic görmedim. Vakit olursa bakacagim yine.

Motor ne bu arada ona göre bakayim.

Galiba en iyisi hastasi oldugumuz mobil esp 5w30 gibi. Bugun ben de esp ile besledim kendi arabami [emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
14 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

emoji23.png şöyle bir baktim da hyundai biraz karisik bir durumda. Ne koysan olur misali emoji4.png mobil almanya sitesinde 0w30 ve 5w30 önermis. Hyundai forumlarinda 5w30 olur ama en uygunu 5w40 denilmis. 10w40 diyen bile var ama 10w30 hic görmedim. Vakit olursa bakacagim yine.

Motor ne bu arada ona göre bakayim.

Galiba en iyisi hastasi oldugumuz mobil esp 5w30 gibi. Bugun ben de esp ile besledim kendi arabami emoji4.png

Motor 1.2 mpi 16v 84bg benzinli.

24 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Fark hissedemezsiniz. Paranıza ve çevreye yazık.

Eski tecrubelerime dayanarak ben fark olacagina inaniyorum.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Basit atmosferik bir motor, turbo dizel partikül filtresi falan olsa belki fayda eder.

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
Bir saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Basit atmosferik bir motor, turbo dizel partikül filtresi falan olsa belki fayda eder.

Hocam eskiden palio 1.2 16v 80 bg bir aracimiz vardi. Ustalar hep ezbere 10-40 yag koyardi. Yine bir bakim zamani ustayi dinlemeyip 5-40 tam sentetik bir yag koydurdum. Sonuc gercelten inanilmazdi. Sessizligi, devirlenmesi, çekişi, titreşimdeki azalma inanilir gibi degildi. Arac resmen baska bir kimlige burunmustu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Hyundai neden bir standart. belirlememis anlamadim ama mobilin ilk önerisi 0w30 fuel economy, sonraki 5w30 x1 fe (fordlarin yagi). Castrol ise edge 5w40 demis

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...