İçeriğe Yönlendir

Yeni Kuga - 2017

Ali Kurt

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
1 saat önce, Hasan Basri Bayraktar yazdı:

Aracınız hayırli olsun . Bugün 1.4 150 ps act motor kodiaq deneme şansım oldu.yeni kuga yı denemedim bir şey diyemem ama.kodiaq ı çok beğendim. Çok ince ayrıntılar düşünülmüş. Boyutları. Diz mesafesi. İç donanımı .çok tatminkar. Ama 172 bin gibi bir rakam benzinli bir araç için çok gibi geldi.

hah kullanan çıktı :)  kodyak büyük araç motor olarak bariz güçlü olduğu ortada zaten, özellikle arka diz mesafesinde Skoda fenadır, yalnız fiyat çok pahalıya geliyor, heleki donanımda ekleyince, neyse boyut olarak kuga daha ufak olmalı, şuanki kasaya bakamadım ama diğerleri dar, gerçi bana Smax 2017 in arka diz mesafesi koltuklar gerideyen bile darya neyse, ben Süperb genişliği isterim anlayacağınız....

Kuga fiyat olarak uygun, donanımda eklesen dizel olarak hala cazip gibi fiyatı, iki şey aklıma takılıyor, eskisi gibi  ön konsol dizlerimi sıkıştırırmı, özellikle sağ önde ve motor, 120hp. biraz az gibi geldi, artık bastımmı giden aracım olsun istiyorum, şu sıralar ranger kullanıyorum, bu alet 180 lere çabucak çıkan bir makina, hatta 200 lere bile, yazılımla 230 ları buluyor, 2.2 rangerin 0-100 ü 10.8 sn lerde, 3.2 olan zaten fena, bunu kuganın bu motorla geçmesi imkansız zaten, neden yazdım bunu, uçarım kaçarım diye değil, kötülemek için asla değil, yanlış anlaşılmasın, yani biraz seri olmalı alacağım araç, yüksek büyük ve seri araçlara alıştım ve istiyorum, hantallık varsa sıkıntı, öte yandan Kuganın dizel olması ve fiyatı çok cazip, aynı ayarda bir dizel aradığımda fiyat uçuyor, gelde çık işin içinden, denemem lazım biliyorumda o zamana kadar bir fikir edinsem diye soruyorum :) çok rahatsız etmiyorsa biraz güçten feragat etmek cebimide rahatlatır, üstelik daha fazla donanıma sahip bir aracımda olur diye düşünüyorum....

Üstelik hanımdanda olur aldım, gayet rahatım :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

Ali Bey dikkat ediyorumda her kuga konusunda varsiniz ve surekli kodiaq olayina bagliyorsunuz. Bence kodiaq diye bir başlık acma zamaniniz gelmiş

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Atakan Ulusoy yazdı:

Ali Bey dikkat ediyorumda her kuga konusunda varsiniz ve surekli kodiaq olayina bagliyorsunuz. Bence kodiaq diye bir başlık acma zamaniniz gelmiş

yok bağlamıyorum, onunda merak ediyordum, üstteki yazımda kodyaka bağladımmı konuyu, Hasan bey denedim diyince hah dedim, Ali beyde denemiş fikir edinmek için soruyorum, başka şey değil...

başlık neden açayım, kodyakım yokki :)

her kuga konusunda elbette olacağım, Kuga da listemde artık, her yorum önemli benim için...

başlık açsam Ranger a açarım, onun hakkında çok daha şey biliyorum, hatta az kaldı alacaktım bile, son anda caydık.....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Arkadaşlar, bilgisi olan varmı? Kuga nın 1.5 ekobust 182 hp olanının St line paketlisi ve opsiyonları olanı gelecekmi, bakıyorumda bu modeli seçince ne tekno ne konfor paket nede sunroof var, yanlışmı baktım acaba?

style donanım yani bomboş, 1.5 ekobust motor 182 hp. 4x4  klasik oto şanzıman gayet güzel ama devam et, gerisi ise boş araç, bune yahu :angry: 

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
21 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Arkadaşlar, bilgisi olan varmı? Kuga nın 1.5 ekobust 182 hp olanının St line paketlisi ve opsiyonları olanı gelecekmi, bakıyorumda bu modeli seçince ne tekno ne konfor paket nede sunroof var, yanlışmı baktım acaba?

style donanım yani bomboş, 1.5 ekobust motor 182 hp. 4x4  klasik oto şanzıman gayet güzel ama devam et, gerisi ise boş araç, bune yahu :angry: 

Benzinli titanyum ve st line, haziran ayı itibariyle kuga'ya eklendi. Konfigürasyonda yok ama fiyat listesinden görebilirsiniz. Sadece otomatik olarak geliyorlar.

120HP'nin performansı benim için iyi. Ben daha önce 2013 c-max dizel (manuel) kullanıyordum. Aralarında belirgin bir fark yok. Rahatlıkla 100'e çıkıyor işte. Kuga'da durmaya yakın düşük devirlerde bir gecikme var, sonrasında şehiriçi trafiğinde c-max'dan atak. Haftasonu adapazarı yaptım. 130-140'lara çıkarken zorlanmadı. Daha yukarıyı henüz denemedim, biraz eskisin :) Test sürüşü tavsiye ederim..

Boyut konusu konuşulmuş. Kuga bu sınıfta büyük denebilecek bir cüsseye sahip. 4 buçuk metreyi aşan boyu ile tiguan dahil hemen hemen bütün rakiplerinden uzun. Arka diz mesafesi c-max'dan iyi. Kodyak farklı tabi. Kodyak 4700 mm civarında ve D sınıfını zorlayan boyutlara sahip, bana göre biraz da gereksizce uzatılmış bir araç. Ben bu kadar uzun olduğu için kodyaq düşünmedim hiç (İstanbul için kuga bile büyük aslında). Ateca düşündüm ama onun benzinlisine çok para istediler.

On 6/30/2017 at 22:23, Atakan Ulusoy yazdı:

Teşekkürler. Sizin aracınızda hayırlı olsun. Kazasiz belasız sürmeyi nasip etsin..
Bu araç statu durumlari hakkinda bilgi sahibi olan biri Var mıdır acaba.. statu 49 arac üretime alındı demek oluyormuş. Acaba bu aşamadan sonra yolum ne kadar. Bana temmuz teslim diyorlar bayiden..

Sanırım hep ayın 20'si civarı gemi geliyor, gümrük, plaka vs derken ay sonuna teslim olabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
1 saat önce, Murat Kavuk yazdı:

Benzinli titanyum ve st line, haziran ayı itibariyle kuga'ya eklendi. Konfigürasyonda yok ama fiyat listesinden görebilirsiniz. Sadece otomatik olarak geliyorlar.

120HP'nin performansı benim için iyi. Ben daha önce 2013 c-max dizel (manuel) kullanıyordum. Aralarında belirgin bir fark yok. Rahatlıkla 100'e çıkıyor işte. Kuga'da durmaya yakın düşük devirlerde bir gecikme var, sonrasında şehiriçi trafiğinde c-max'dan atak. Haftasonu adapazarı yaptım. 130-140'lara çıkarken zorlanmadı. Daha yukarıyı henüz denemedim, biraz eskisin :) Test sürüşü tavsiye ederim..

Boyut konusu konuşulmuş. Kuga bu sınıfta büyük denebilecek bir cüsseye sahip. 4 buçuk metreyi aşan boyu ile tiguan dahil hemen hemen bütün rakiplerinden uzun. Arka diz mesafesi c-max'dan iyi. Kodyak farklı tabi. Kodyak 4700 mm civarında ve D sınıfını zorlayan boyutlara sahip, bana göre biraz da gereksizce uzatılmış bir araç. Ben bu kadar uzun olduğu için kodyaq düşünmedim hiç (İstanbul için kuga bile büyük aslında). Ateca düşündüm ama onun benzinlisine çok para istediler.

Hımm o zaman iyi, bugün otelin önünde gördüm, içine şöyle bir baktım, arka diz mesafesi eski kasa kuga ile aynı gibi geldi bana, yani biraz dar gibi, sevemdiğim yanı arka diz mesafesi, ön kısımdada oturduğunda sürücü ve yolcu tarafında dizlerin orta konsola dayanması, en olarak dar biraz, onun dışında sıkıntı yok gibi, smax bile dar onuda belirteyim, süperb genişliği lazım bana, oda kodyak (örnek verdim hemen konuyu getirdin yine demeyin) gibilerinde var, dediğin gibi oda dev gibi bizim hanım kullanamaz, fiyatta pahalı, bu kuga f/p dengeli duruyor...

benzinli sormamdaki amaç hem daha uygun fiyatlı olması hemde güçlü olması, bana az geliyor güç, en az 150 hp. olmalı, o sebeble 1.5 ekobust olana bakıyorum, zaten çokda yakmıyorlar artık, bastımmı yaksın ama basıncada fena gitsin, yetti gari fiesta :D  listeye birdaha bakayım o zaman, bakalım kaç para tutacak....

gördüğüm mavi idi, siyah jant st line, bu rengini sevmedim, biraz boğmuş aracı, kasanın güzel detaylarını gizlemiş koyu renk, bakır kahvesi değişik geldi gözüme, gerçi toz gösterir gibi ama dert değil, nasılsa 2-3 kat seramiği yiyeyecek, cam gibi olacak :D

görüldüğü gibi, bu suv değilde sanki compact suv gibi, rangerın yanında biraz ufak tefek kaldı :tongue:

PrQWPv.jpg

bu arada Seta Ateca 1.4 ecoTSİ 150 Hp.250 nm tork DSG Xellence en üst donanım 123 bin ateca az daha geniş ve bagağ 100 lt. daha büyük

4x4 olan en üst model 140 bin

kuga ise

1.5L EcoBoost 182PS (240Nm) Euro6 SUV 6 İleri Otomatik ST-Line 142.400  4x4

4x4 oldumu ikisi aynı para gibi, 4x2 de ateca ucuz....

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Aklıma takıldı, henüz test edemediğimden soruyorum, bu 1.5 dizel 120 hp. motorun ataklığı nasıl arkadaşlar, kardeşimde fiat 500x var, 140 hp. onu kullandığımda bana normal geliyor, 10 sn. civarı 0-100  var, bu dizel kullanımda az daha atak olsa keşke dedirtiyormu acaba?

Dün test ettim, motor vasat daha doğrusu gitme eğilimi yok tabi bunda ağırlığın büyük etkisi var.şanzuman güzel bazen geçişi hissettiriyor. ilk defa bir Ford baya baya sessiz olmuş. Testten sonra benim 1.6 tdi baya atik geldi tabi.

İçi focustan pek farklı değil, sadece biraz daha havada gidiyorsun. Dışardan yüksek ama Sürüş esnasında heybetli bir SUV ya da kompakt SUV sürüyor hissi yok. St line görsel olarak iyi. Ses sistemini direksiyonunu ve iç aydınlatma ambians rengini sevdim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy
Dün test ettim, motor vasat daha doğrusu gitme eğilimi yok tabi bunda ağırlığın büyük etkisi var.şanzuman güzel bazen geçişi hissettiriyor. ilk defa bir Ford baya baya sessiz olmuş. Testten sonra benim 1.6 tdi baya atik geldi tabi.

İçi focustan pek farklı değil, sadece biraz daha havada gidiyorsun. Dışardan yüksek ama Sürüş esnasında heybetli bir SUV ya da kompakt SUV sürüyor hissi yok. St line görsel olarak iyi. Ses sistemini direksiyonunu ve iç aydınlatma ambians rengini sevdim.

Otomatik test edip manuel aldim.. ama manueli test etme sansim olmadi. Insallah otomatikten daha seri olur.. fiesta kullanicisi olarak bana fiesta 1.4 tdi 68hp bir arac bile seri geliyordu sahsen..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
1 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

gitme eğilimi yok, kritik cevap, dizel olan elendi (tabii bende bir kullanayım hele) 2.0 dizele geldik bu durumda ama ben dizel almayım artık diyorum, çok yolda yapmayacağım, emekliliğim geldi :biggrin:

yakından bakınca banada compact suv gibi gelmişti, sessizliğine herkes aynı diyor, bayağı düzeltmişler....

bana SUV gerek, bindimmi bu his olacak, donanımda olacak, güç kesin olacak, basınca uzayacak araç...

peki Ateca nasıl, 4 çeker olması gereksiz, araziye hiç girmeyecek, boşa ağırlığa gerek yok, 

Seta Ateca 1.4 ecoTSİ 150 Hp.250 nm tork DSG Xellence en üst donanım 123 bin

bu nasıl, 4x2 tam dolu, fiyat güzel, bu araca baktınmı?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
gitme eğilimi yok, kritik cevap, dizel olan elendi (tabii bende bir kullanayım hele) 2.0 dizele geldik bu durumda ama ben dizel almayım artık diyorum, çok yolda yapmayacağım, emekliliğim geldi [emoji3]
yakından bakınca banada compact suv gibi gelmişti, sessizliğine herkes aynı diyor, bayağı düzeltmişler....

bana SUV gerek, bindimmi bu his olacak, donanımda olacak, güç kesin olacak, basınca uzayacak araç...

peki Ateca nasıl, 4 çeker olması gereksiz, araziye hiç girmeyecek, boşa ağırlığa gerek yok, 
Seta Ateca 1.4 ecoTSİ 150 Hp.250 nm tork DSG Xellence en üst donanım 123

Ateca yolda görmek dışında daha tanışıklık yok.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy
gitme eğilimi yok, kritik cevap, dizel olan elendi (tabii bende bir kullanayım hele) 2.0 dizele geldik bu durumda ama ben dizel almayım artık diyorum, çok yolda yapmayacağım, emekliliğim geldi [emoji3]

Seta Ateca 1.4 ecoTSİ 150 Hp.250 nm tork DSG Xellence en üst donanım 123

1.5tdci otomatik stline test surusunde banada hantal ile eh iste diyecegim bir ortalama ivmelenme yapmisti. Test surusunde kirmizi isikta en ondeydim pedali sonuna kadar bastim waww be dedirtmedi kesinlikle..
Bu arada ben performans arayan birisi degilim. Sakin kullanirim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Atakan Ulusoy yazdı:

Otomatik test edip manuel aldim.. ama manueli test etme sansim olmadi. Insallah otomatikten daha seri olur.. fiesta kullanicisi olarak bana fiesta 1.4 tdi 68hp bir arac bile seri geliyordu sahsen..

kuga 1.5 dizel 120 hp. 12.7 sn. fiesta 1.4 dizel 68 hp. 14.8 sn. 0-100 de, 1.6 dizel olsa vay haline kuganın,  bu durumda, sende haklısın Mert de, bunlar beni kurtarmaz, ikiside kağnı, benzinlilere bakayım ben anlaşıldı...

vergisiz Ateca 68 bin tl. şu hale bak, ayıptır be verginin vergisi yuh be... :angry:

bu arada bende pek basmam, hız sınırlarını aşmam genelde, bazen gerekiyor ama, araç dolu hava fırın, klima açık sollamaya çıktınmı lazım oluyor, bazende hayat kurtarıyor o güç, hemde baya baya, bastınmı gidecek araç....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Her yer duble yol, eskisi gibi tehlikeli sollama yok artık, ama araç torklu olsa iyi olur tabii. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Kurt

Araç değerlendirirken bazı temel ilkeleri es geçtiğinizi görüyorum. 1.5 Dizel 120 HP motor vergi sorununu çözmek ve yakıt tasarrufu sağlamak için yapılmış bir uygulamadır. Performans isteyen arkadaşlar 200.000 TL civarı bir para ödeyip 2.0 Dizel motor alabilirler. 

Ayrıca aracın performans dengesi ile ilgili önemli bir sorun da olduğunu söyleyemem. Sadece motor soğukken ilk kalkışlarda o ağırlığı biraz hissettiriyor. Onun dışında yokuş çıkarken bile hiçbir sorun yok. 

Bu arada ATECA, TIGUAN veya KODIAQ.. Hangisiyle kıyas ederseniz edin. KUGA fiyat ve donanım açısından hep bir adım önde. Benzinli motorlar benzinli, dizel motorla dizel, otomatikle otomatik.. kıyaslayınca anlarsınız. Ben 1 yıl düşünüp, bekleyip, kıyaslayıp aldım aracı.

Mesela 2.0 KODIAQ dizel elbette 1.5. dizel KUGA'dan daha iyidir. Ama biri 150.000 TL iken diğeri 260.000 TL civarındadır. Ama 2.0 KUGA ile 2.0 KODIAQ kıyaslanırsa arada 70.000 TL fark var. KODIAQ daha pahalı. Peki bu 70.000 TL'yi vermeye değer mi? Bu da para sahibinin kendisinin vereceği bir karar. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Performans arabası değil tabi. Ama ara hızlanmalarda kesinlikle c-max'dan daha kötü hızlanmıyor. Yokuşta falan gayet iyi. Yine de focus ya da golf performansı beklemeyin. Cüsseli, yüksek ve ağır sonuçta :) Işıklarda normal binek araçla rekabete giremezsiniz. Kodyaq'ı bilmiyorum ama, Ateca da hiç öyle kırmızı ışıkta fırlayarak kalkmıyor (benzinli, 140 beygir ve daha küçük ve hafif olmasına rağmen). Gerçi en nihayetinde, yazarak anlatması zor. Performans biraz da göreceli bir kavram. Gidip test etmeli :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Performans arabası değil ama sınıfındaki araçların da gerisinde performansı var. Param olsa alır mıyım alırım diyemiyorum

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Bu motorların ekonomik olması için yapıldığını düşünüyorum.

Şunu da anlamıyorum. Yola çıkıpta sürekli 160 km/h ile gidebilen var mı? 

Araba ne kadar iyi olursa olsun, sonuçta 120-130 km/h ile gidebiliyorsun.

Bu hız da gidebildiğin yol sayısı da ülkem de 3-5 yerde var.Gidemiyorsun zaten.

Otobanlar da ise 110 km/h sınırı var. Sürat ta yapılamayacak.

Performans ve sürat isteyen neden suv alır ki. Onu da anlayamıyorum

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Aracı değerlendirirken vergi meselesini elbette es geçmiyorum, vergi meselesi olmasa bu alete bu motoru zaten takmazdılar, kimsede almazdı zaten, bunu zaten hepimiz biliyoruz hatırlatmanın gereği yok,  1.5 motor dizel hantal gibi duruyor, elbette gidiyordur hakkını yemeyelim, ama ne kadar gidiyor, vergiden yırtacağız diye tatmin eteyecek güçteyse bana uymaz, en güzeli denemek tabiki ama, sabahki test aracına bakamamıştım, şimdi başkasını gördüm, sürme imkanı olmadı ama içine bakabildim, malzemeler güzel, iyi, ama araba dar, rangerdan bile dar, arka diz mesafesi az, şimdi şöyle bir durum var, elbette fiestadan az daha genişler ama kuga-cmax-focus-fiesta bunlara bindiğimde ne hissediyorsam aynını hissettim, dar arkadaş, beni yanlış anlamayın, hepinizin aracı hayırlı olsun, güzel araba tamam ama beni tatmin edemedi, ufak,  az önce sıcaktan bayıldık, Finikedeyim bu arada, Arif denen bir yer var, oraya gittik az serinleyelim çay içelim, bir baktım orada duruyor, beni tatmin eden araç, EDGE :D ama fiyatı hiç tatmin etmedi....

bana compact suv uymadı anlayacağınız, başka örneklerde vereyim, beğenmediğim dar dediklerime örnekler...

alayı 2017 bu arada

kaşkay

sportage

tuscon

xtrail (sadece bagaj daha büyük)

kardeşim daha yeni fiat 500x aldı, oda kurtarmadı

tatmin edenler, hacim olarak

Honda CRV

Tiguan zor bela ediyor ve önden tipsiz

kodyak

bunlarda acaip pahalı, bu durumda kaldık ortada, bende Ali bey gibi 1 yıl düşünüp alacağım sanırım, zira bana donanım güç hacim lazım, f/p la işim olmaz, aldığım aracı en az 10 sene kullanırım, 2. elide zerre önemsizdir benim için,  beklemeye devam, Kodyak fena değil, fiyattan ve o tırt gösterge panelinden dolayı şimdilik liste dışı, ama o hayalet olayı buna gelecek...

beklemeye karar verdim, karoq 2018 de gelecek, hayalet gösterge falanda var,  neyse, benim iş zor, beğenemiyorum, şu net, asla hantal araba almam artık, yakıt falanda önemsiz, yılda 17 bin km. civarı yol yapıyorum, sıkıntı yok, çoğuda uzun yol üstelik, neyse hayırlısı artık, yinede büyük konuşmayayım, Kugayı şekil şemal olarak beğendim, Ford olmasıda cabası...

bu tarz araçta benim gördüğüm şu arkadaşlar, performans derken yarış arabası performansı aramıyoruz tabii, sınır bence şöyle, en az 150 beygir olacak, 0-100 10 sn. nin üstüne çıkmayacak, şimdi ben buna göre neye bakayım, fiyatta uçmadan turbo benzinlilere bakacağız ama hangisine? 

Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy
Aracı değerlendirirken vergi meselesini elbette es geçmiyorum, vergi meselesi olmasa bu alete bu motoru zaten takmazdılar, kimsede almazdı zaten, bunu zaten hepimiz biliyoruz hatırlatmanın gereği yok,  1.5 motor dizel hantal gibi duruyor, elbette gidiyordur hakkını yemeyelim, en güzeli denemek tabii, sabahki test aracına bakamamıştım, şimdi başkasını gördüm, sürme imkanı olmadı ama içine bakabildim, malzemeler güzel, iyi, ama araba dar, rangerdan bile dar, arka diz mesafesi az, şimdi şöyle bir durum var, elbette fiestadan az daha genişler ama kuga-cmax-focus-fiesta bunlara bindiğimde ne hissediyorsam aynını hissettim, dar arkadaş, beni yanlış anlamayın, hepinizin aracı hayırlı olsun, güzel araba tamam ama beni tatmin edemedi, ufak,  az önce sıcaktan bayıldık, Finikedeyim bu arada, Arif denen bir yer var, oraya gittik az serinleyelim çay içelim, bir baktım orada duruyor, beni tatmin eden araç, EDGE [emoji3] ama fiyatı hiç tatmin etmedi....
bana compact suv uymadı anlayacağınız, başka örneklerde vereyim, beğenmediğim dar dediklerime örnekler...

alayı 2017 bu arada
kaşkay
sportage
tuscon
xtrail (sadece bagaj daha büyük)
kardeşim daha yeni fiat 500x aldı, oda kurtarmadı

tatmin edenler, hacim olarak
Honda CRV
Tiguan zor bela ediyor ve önden tipsiz
kodyak

bunlarda acaip pahalı, bu durumda kaldık ortada, bende Ali bey gibi 1 yıl düşünüp alacağım sanırım, zira bana donanım güç hacim lazım, f/p la işim olmaz, aldığım aracı en az 10 sene kullanırım, 2. elide zerre önemsizdir benim için,  beklemeye devam, Kodyak fena değil, fiyattan ve o tırt gösterge panelinden dolayı şimdilik liste dışı, ama o hayalet olayı buna gelecek...

beklemeye karar verdim, karoq 2018 de gelecek, hayalet gösterge falanda var,  neyse, benim iş zor, beğenemiyorum, şu net, asla hantal araba almam artık, yakıt falanda önemsiz, yılda 17 bin km. civarı yol yapıyorum, sıkıntı yok, çoğuda uzun yol üstelik, neyse hayırlısı artık, yinede büyük konuşmayayım, Kugayı şekil şemal olarak beğendim, Ford olmasıda cabası...

bu tarz araçta benim gördüğüm şu arkadaşlar, performans derken yarış arabası performansı aramıyoruz tabii, sınır bence şöyle, en az 150 beygir olacak, 0-100 10 sn. nin üstüne çıkmayacak, şimdi ben buna göre neye bakayım, fiyatta uçmadan turbo benzinlilere bakacağız ama hangisine? 

range rover vogue hayirli olsun..alin bizide kurtarin:)
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Ali abi Crv al geç dizeli hem ekonomik hem güçlü hem de şanzıman sağlam

Sanırım öyle olacak kardeş, beğenemiyorum bir türlü....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

b50061ab9fecab01356ad906c9c7cfc0.pngali bey size uyacak araç bu. Hayırlı olsun şimdiden[emoji41]

Hem 2.0 dizel motorlusuda çıktı vergi yönünden de iyi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

ali bey size uyacak araç bu. Hayırlı olsun şimdidenemoji41.png

Hem 2.0 dizel motorlusuda çıktı vergi yönünden de iyi

Aboo :D biraz süsten kısıp motora yüklenmek lazım, anlaşıldı :D

işten ayrılınca tazminatla ancak alırız, çokta premium olmayalım canııım :tongue: ayrıca dingilizleri hiç sevmem, bunuda sevmedim babasınıda sevmezdim :nea:

discovery sport 2.0 dizel 150 hp 390 bin, sudan ucuz, vergisi güzel haaa :) hem bu gitmez, 2.0 dizel 150 beygir, motor tırtmış ... zaten 10 yıl dayanmaz dingiliz arabası, dökülür elektroniği sapıtır, yok mındar bu ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
(düzenlendi)
4 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Performans arabası değil ama sınıfındaki araçların da gerisinde performansı var. Param olsa alır mıyım alırım diyemiyorum

İyi de 11,5 saniyenin altına inen yok ki. 3008 çirkin, hr-v daha da çirkin, kaşkay basık. Başka da araç yok. Kadjar var gerçi onu da hanım istemedi. 

Kuganın tüm dizellerinde ıslak powershift kullanılıyor (tiguan 2.0 dizel ile benzer). İyidir normal şartlarda, kolay kolay sorun çıkarmaz.

Ali Bey, eski kuga derken hangisinden bahsediyoruz. Bu zati makyajlı kuga, 2013'de çıkan kasa ile ölçüler aynı. 

tarihinde Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Aboo [emoji3] biraz süsten kısıp motora yüklenmek lazım, anlaşıldı [emoji3]
işten ayrılınca tazminatla ancak alırız, çokta premium olmayalım canııım :tongue: ayrıca dingilizleri hiç sevmem, bunuda sevmedim babasınıda sevmezdim :nea:

discovery sport 2.0 dizel 150 hp 390 bin, sudan ucuz, vergisi güzel haaa [emoji4] hem bu gitmez, 2.0 dizel 150 beygir, motor tırtmış ... zaten 10 yıl dayanmaz dingiliz arabası, dökülür elektroniği sapıtır, yok mındar bu ...

Benim size gösterdiğim range Rover sport . Kendisi 2.0 tdi 240 bg ve fiyatı 530.000 civarı 0-100 arası 8.3 olması lazım

1f0376dcd887e3a0d79298d272a9fbc1.pngbu makina işte

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...