İçeriğe Yönlendir

Yeni Kuga - 2017

Ali Kurt

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Benim size gösterdiğim range Rover sport . Kendisi 2.0 tdi 240 bg ve fiyatı 530.000 civarı 0-100 arası 8.3 olması lazım

bu makina işte

ben en alt modele baktımki en ucuzunu göreyim, bu araçlar patron Bülentlere göre :) biz çalışanız :D

bize gidecek olanlar, Ford-Vw-Seat-Skoda-Nissan-Honda gibilerin modelleri, beni çok aşar bu modeller...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
ben en alt modele baktımki en ucuzunu göreyim, bu araçlar patron Bülentlere göre [emoji4] biz çalışanız [emoji3]

bize gidecek olanlar, Ford-Vw-Seat-Skoda-Nissan-Honda gibilerin modelleri, beni çok aşar bu modeller...

Ben bu paraları arabalara vermem. Yazık. Oparalara iş yaparım. Benim bindiğim araba bile çok. Ama bizde görüntü şart diye biniyorum yoksa. Hanımın tiguanı daha keyifli ve dikkat çekmeyen araç benim için.
Ali bey espiri niyetine dedim bu aracı. Yanlış anlaşıldım ise af ola.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Murat Kavuk yazdı:

İyi de 11,5 saniyenin altına inen yok ki. 3008 çirkin, hr-v daha da çirkin, kaşkay basık. Başka da araç yok. Kadjar var gerçi onu da hanım istemedi. 

Kuganın tüm dizellerinde ıslak powershift kullanılıyor (tiguan 2.0 dizel ile benzer). İyidir normal şartlarda, kolay kolay sorun çıkarmaz.

Ali Bey, eski kuga derken hangisinden bahsediyoruz. Bu zati makyajlı kuga, 2013'de çıkan kasa ile ölçüler aynı. 

dikkat etmedim gerçi, belki içte ufak tefek farklarla hacim artmıştır diye umut ettim, tamamen aynıysa bana dar gelir, yinede adam akıllı bakacağım bu araca.... bu arada hanımda beğendi Kuga yı, bakarsın emir gelir alırız Kuga, malum emir demiri keser :D

11.5 sn. yenin altında Ateca 1.4 tsi 150 hp. olan var sanırım, videolarına baktım 10 sn. 0-100.

araba fiyatları aldı başını gitti, az değil 120 150 tl. ler, bu paraları vereceksem beni mutlu etmeli, neyse hayırlısı artık, olmadı biraz keyfimizden kısarız daha makul araçlar alırız olur biter, az dar olsun ne yapalım :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Ben bu paraları arabalara vermem. Yazık. Oparalara iş yaparım. Benim bindiğim araba bile çok. Ama bizde görüntü şart diye biniyorum yoksa. Hanımın tiguanı daha keyifli ve dikkat çekmeyen araç benim için.
Ali bey espiri niyetine dedim bu aracı. Yanlış anlaşıldım ise af ola.

Asla, yanlış anlarmıyım hiç :flowers:  o paralar benim için çok uçuk, orta gelirliyiz sonuçta, dediğin gibi o paralara iş kurulur vallahi, gözüm yüksekte değil benim, ferrom olsun niye olmadı ah be demem anlayacağın, hep derim, alabileceğimin en iyisini alırım diye, olayım bu, bütçeme göre olabileceklere bakıyorum şuan, Kuga iyi güzel araba sonuçta, ama 4-5 çeşit bu sınıfta araç olunca bu sefer kılıkırk yarıp en güzelini almak istiyorum, baksana Ali bey 1 sene araştırmış, aşşağı yukarı hepsi hemen hemen aynı seviyede benzer araçlar zaten, 10 lirada fiyatta oynasın olsun o kadar...

Tiguana bakıp duruyorum arada, aslında donanım vs. herşeyi var aletin,opsiyon çok, önünü sevmedim ama  o kadarı kadı kızındada var :) tigu olmadı pahalıya kaçtı o zaman onun yolunda giden ateca-karoq gibileri var, bende onlara bakarım artık...

Bu arada sayın arkadaşlarım, şu bu diyorum daldan dala konuyorum ama sakın alınmayın, yani Kuga alan arkadaşlar, araçlarınız hayırlı olsun, cillop gibi arabalar, ucuzda değiller üstelik, ben  biraz pimpirikliyimdir bu konuda, o yüzden bir ona bir buna bakıyorum, karar veremedim anlayacağınız, üzdüysem,kızdırdıysam sizi affola :flowers:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ben yılda 7-8 bin km yol yapıyorum, hanıma da araç alınca km düştü. Hanım da en fazla 4-5 bin km yol yapar. 2015 tiguanımdan çok memnunum. Hem 150 Bg hem de 1.4 üstelik turbo benzinli. Uzun yolda şimdiye kadar hiç bir sollamada, rampada üzmedi beni. Performansı süper. Yakıt olarak da 7 litre civarında tüketimi var. Herkesin ihtiyacına göre. Kuga çok güzel, donanımı da çok beğendim. Ama test sürüşünde beni hayal kırıklığına uğrattı. 150 Bg'lik araçtan sonra bana yavaş geldi açıkçası...[emoji848]

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Kurt

Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin. Tiguan ve Kuga kıyaslama açısından mantıklı rakiplerdir. her ikisinin benzinlisi yan yana geldiğinde Tiguan tercih edilebilir. 

Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar

Taunus ile ile başladığımız Ford maceramızda Kuga siparişimizi verdik bekliyoruz inşallah.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hayırlısı olsun, bizim yolculukta 86 yılında Taunusla başlamıştı, hala devam ediyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy
Taunus ile ile başladığımız Ford maceramızda Kuga siparişimizi verdik bekliyoruz inşallah.

Hayırlı olsun.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kurt

BU sabah yine KODIAQ gördüm yine beğenmedim. ince uzun birşey.. ama asla güçlü, kaslı bir izlenim veren SUV değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy
(düzenlendi)
Alıntı

BU sabah yine KODIAQ gördüm yine beğenmedim. ince uzun birşey.. ama asla güçlü, kaslı bir izlenim veren SUV değil.

Benim ışıklarda gördüğüm bir kodiaq epey dikkatimi çekmişti. Füme rengi epey havalı geldi gözüme..  ve Tam Tersi bana baya heybetli gelmişti.. ama çok kısa ışıklarda yanımda geçerken görmüştüm.. Yanılmışta olabilirim:)

tarihinde Atakan Ulusoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Geçen kuga yı bir kez daha yakından gördüm, eskisi gibi, yani büyüklük olarak, kodyak nerdeyse her yönden 10cm. kadar daha büyük, önemli bir fark, sade yükseklik olarak kodyak alçak, o yüzden göze biraz ufak gözüküyor sanırım, ama sadece gözüküyor, kugada en çok eksikliğini hissedeceğim yerse bagaj, 406 lt. ile çok küçük,  kodyak normalde 720 lt. ile hangar, koltuklar yatınca zaten 2065 lt. ile devasa oluyor. Sadece bu bile skoda nın nasıl hacim çıkardığına işaret, adamlar hacim dedinmi mucize yaratıyor...

Skodanın özelliğidir, araca bindiğinizde bu nasıl genişliktir dersiniz, kuga ile hacimsel kıyasa girmek gereksiz zaten, anında kaybeder...

Kuga hacimden nasıl bukadar kaybeder inanılmaz, 10 cm. farkları geçelim, aynı diyelim ikisinede, şimdi Kodyak hem önde hem arkada diz-baş-omuz her açıdan nasıl daha geniş oluyor, hele bagaj, araçlar neredeyse aynı boyda, nasıl oluyorda neredeyse 2 katı bagaj kodyakta var, yahu nasıl yaptınız,  hatta Kodyak ta 3. sıra koltukla 7 kişilik sanırım Kuga diğer ford lardada olduğu gibi saçma şekilde öne çıkık göğüsten kaybediyor, ön kısım konsol fazla ilerde, dizler teybin oraya çarpıyor, Kuga ön göğüsle bagaj arasında sıkışmış gibi, nereye harcadınız o hacmi... bu konuda gidip ders almalı Skoda dan Ford.... :angry: 

Kodyakın tek geride olduğu yön yerden yüksekliği, yoksa hem daha geniş, hem uzun, içerde ise kıyas götürmez şekilde geniş, ayrıca kodyak 100 kg. dan da fazla daha hafif fiyatı uygun olsa keşke, bu arada kugada fena değil, fiyakalı kaslı duruşu hoş,  kodyak biraz daha normal bir görünüşe sahip, bu açıdan Kugayı sevdim, kaslı duruyor,

Kuga, güç olarak idare edecek sanırım, kıyası şuan kullandığım rangera göre yaptım, ranger şuan normal dizel yakıtla hava filtresi tozlu, klima açık 40 derece sıcakta 4 kişi ile 0-100 12 sn. hızlanıyor (143 hp. 330 nm tork, 2 tondan fazla ağırlık ile) zaten kugayı her şekilde yer, 120 hp. dizel bana sınırda yetecek gibi duruyor...

Tip olarak Kugayı daha çok sevdim, onun dışında her konuda fiyat dışında kodyak önde gibi duruyor, bu arada hanımda Kugayı sevdi, Kuga number one diyeceğiz mecburen :D

2017-yeni-skoda-kodiaq-incelemesi-teknik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
3 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Geçen kuga yı bir kez daha yakından gördüm, eskisi gibi, yani büyüklük olarak, kodyak nerdeyse her yönden 10cm. kadar daha büyük, önemli bir fark, sade yükseklik olarak kodyak alçak, o yüzden göze biraz ufak gözüküyor sanırım, ama sadece gözüküyor, kugada en çok eksikliğini hissedeceğim yerse bagaj, 406 lt. ile çok küçük,  kodyak normalde 720 lt. ile hangar, koltuklar yatınca zaten 2065 lt. ile devasa oluyor.

Skodanın özelliğidir, araca bindiğinizde bu nasıl genişliktir dersiniz, kuga ile hacimsel kıyasa girmek gereksiz zaten, anında kaybeder...

Kodyakın tek geride olduğu yön yerden yüksekliği, yoksa hem daha geniş, hem uzun, içerde ise kıyas götürmez şekilde geniş, ayrıca kodyak 100 kg. dan da fazla daha hafif fiyatı uygun olsa keşke, bu arada kugada fena değil, fiyakalı kaslı duruşu hoş,  kodyak biraz daha normal bir görünüşe sahip, bu açıdan Kugayı sevdim, kaslı duruyor,

Kuga, güç olarak idare edecek sanırım, kıyası şuan kullandığım rangera göre yaptım, ranger şuan normal dizel yakıtla hava filtresi tozlu, klima açık 40 derece sıcakta 4 kişi ile 0-100 12 sn. hızlanıyor, maks hız olarak zaten kugayı her şekilde yer, 120 hp. dizel bana sınırda yetecek gibi duruyor...

Tip olarak Kugayı daha çok sevdim, onun dışında her konuda fiyat dışında kodyak önde gibi duruyor, bu arada hanımda Kugayı sevdi, Kuga number one diyeceğiz mecburen :D

bu kodiag çin malı q7  gibiş gözüktü bana :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

q7 ye benzerliği yakalaman yeter :)  çin malı mı oda normal, herşey zaten çinden, VAG grubu Kodyak hatırlatırım, tip dışında üzgünüm ford geride, haaa EDGE olsa keşke, alabilsek :rolleyes:

kuganın olması gereken hali, ah bee para gözün kör olsun.....

2015_ford_edge_4dr-suv_sport_rq_oem_1_12

2015_ford_edge_vignale.jpg

Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

Fiestadan EDGE'ye atlarsak sonra ne hayal kuracağız. Merdivenleri çıkarkan bacaklarıda çok açmamak gerek.. :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar
2 dakika önce, Atakan Ulusoy yazdı:

Fiestadan EDGE'ye atlarsak sonra ne hayal kuracağız. Merdivenleri çıkarkan bacaklarıda çok açmamak gerek.. :good1:

Atakan Bey siz EDGE mi bekliyorsunuz ? Kuga 3 ayda geliyorsa 1 yıl beklersiniz artık :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ama bu fırsat kaçmaz, koş sende al,gel beraber takılalım hatta, bak kampanyaya hadi gari Ford aaa :) 

http://www.ford.com.tr/kampanyalar/sabit-kur-kampanyasi?searchid=ppc-q2-2017-detail-page-paid-edge-genel-broad&gclid=Cj0KEQjwy4zLBRCOg6-4h6vs3cUBEiQAN-yzfi0kWzvaHIciygWw4tTbBIHv5AYRTm5rXHCXB5mTHPsaAmbe8P8HAQ

detaylı bilgiye bastım, form çıktı, sanırım gidersek sağlam öpecekler bizi Atakan :D biz Kugaya fit olalım engüzeli...

Bir saat önce, Rıfat Hasar yazdı:

Atakan Bey siz EDGE mi bekliyorsunuz ? Kuga 3 ayda geliyorsa 1 yıl beklersiniz artık :D

vw mu sandınız bunu :D

Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy
(düzenlendi)
6 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Ama bu fırsat kaçmaz, koş sende al,gel beraber takılalım hatta, bak kampanyaya hadi gari Ford aaa :) 

http://www.ford.com.tr/kampanyalar/sabit-kur-kampanyasi?searchid=ppc-q2-2017-detail-page-paid-edge-genel-broad&gclid=Cj0KEQjwy4zLBRCOg6-4h6vs3cUBEiQAN-yzfi0kWzvaHIciygWw4tTbBIHv5AYRTm5rXHCXB5mTHPsaAmbe8P8HAQ

detaylı bilgiye bastım, form çıktı, sanırım gidersek sağlam öpecekler bizi Atakan :D biz Kugaya fit olalım engüzeli...

vw mu sandınız bunu :D

HAZİRAN AYI SONUNA KADAR FORD EDGE'DE KURU SABİTLEDİK! 

Sanki Alacağım Temmuz sonu olsa:)

7 dakika önce, Rıfat Hasar yazdı:

Yok nerdeeee :)  Kuga  Bekliyorum bu ay teslim alacağım kısmetse..

tarihinde Atakan Ulusoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar
33 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Geçen kuga yı bir kez daha yakından gördüm, eskisi gibi, yani büyüklük olarak, kodyak nerdeyse her yönden 10cm. kadar daha büyük, önemli bir fark, sade yükseklik olarak kodyak alçak, o yüzden göze biraz ufak gözüküyor sanırım, ama sadece gözüküyor, kugada en çok eksikliğini hissedeceğim yerse bagaj, 406 lt. ile çok küçük,  kodyak normalde 720 lt. ile hangar, koltuklar yatınca zaten 2065 lt. ile devasa oluyor. Sadece bu bile skoda nın nasıl hacim çıkardığına işaret, adamlar hacim dedinmi mucize yaratıyor...

Kuga hacimden nasıl bukadar kaybeder inanılmaz, 10 cm. farkları geçelim, aynı diyelim ikisinede, şimdi Kodyak hem önde hem arkada diz-baş-omuz her açıdan nasıl daha geniş oluyor, hele bagaj, araçlar neredeyse aynı boyda, nasıl oluyorda neredeyse 2 katı bagaj kodyakta var, yahu nasıl yaptınız,  hatta Kodyak ta 3. sıra koltukla 7 kişilik sanırım Kuga diğer ford lardada olduğu gibi saçma şekilde öne çıkık göğüsten kaybediyor, ön kısım konsol fazla ilerde, dizler teybin oraya çarpıyor, Kuga ön göğüsle bagaj arasında sıkışmış gibi, nereye harcadınız o hacmi... bu konuda gidip ders almalı Skoda dan Ford.... :angry: 

Kuga, güç olarak idare edecek sanırım, kıyası şuan kullandığım rangera göre yaptım, ranger şuan normal dizel yakıtla hava filtresi tozlu, klima açık 40 derece sıcakta 4 kişi ile 0-100 12 sn. hızlanıyor (143 hp. 330 nm tork, 2 tondan fazla ağırlık ile) zaten kugayı her şekilde yer, 120 hp. dizel bana sınırda yetecek gibi duruyor...

Ali Bey hayırlı olsun Kuga ama Yenge için araca basamak yaptırmanız lazım benim hanım bu ne inip binmesi bile zor diye :D

16 dakika önce, Atakan Ulusoy yazdı:

HAZİRAN AYI SONUNA KADAR FORD EDGE'DE KURU SABİTLEDİK! 

Sanki Alacağım Temmuz sonu olsa:)

Yok nerdeeee :)  Kuga  Bekliyorum bu ay teslim alacağım kısmetse..

Hayırlı olsun aracınız... Yeni Kuga 1.5 Dizel C max'ın ocağına incir ağacı dikecek :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Kugada karar kılacağız gibi zaten, yalnız yanlış anlaşılmasın, araba karşılaştırıyoruz kötüleme olarak algılanmasın,  Kuga güzel, tipi kodyaktan bence çok daha güzel, f/p ideal gibi, basamağada gerek yok, Ranger a tek hamlede çıkıyor bizim hanım, buna hayli hayli çıkar :D

Bu arada c-max e yazık oldu bencede :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
3 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

120 hp. dizel bana sınırda yetecek gibi duruyor...

Yetmeyecek abi, pişman olacaksın. Yok mu etrafında hiç test aracı çık teste ama öyle yarım saat filan değil 1 saat 2 saat kadar kullan.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
6 saat önce, Atakan Ulusoy yazdı:

Fazla bile gelecek..

gelmez o kesin, 140 lık ranger az geliyor sen düşün, bu arada 1 saat önce beyazını gördüm, şekil şemal güzel, kaslı agresif ve büyük, hadi hacmini geçelim, çokta aman aman dar değil ama motordan şüpheliyim, o kadar para ver basınca gitmesin, direk satarım valla, o yüzden test sürüşü şart oldu artık...

6 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Yetmeyecek abi, pişman olacaksın. Yok mu etrafında hiç test aracı çık teste ama öyle yarım saat filan değil 1 saat 2 saat kadar kullan.

Bakacağım evet, eve dönünce güzelce denerim, bizim servise gelmiştir, sürmeyi bırak tüm aksamını analiz eder sökeriz bile :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...