İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Kablo Izolasyonunun Ufalanması 2 (Vss Hız km sensörü)

Fatih Emre

Recommended Posts

Fatih Emre

Yine boş bir vakitte motoru bızıklarken hız sensörü kablolarının izolasyonun nerdeyse tamamının yok olduğunu kalanlarına da dokununca döküldüğünü fark ettim. Çıplak alüminyum + ve - kablolar birbirine değiyordu. Km göstergem ara ara çalışmıyor. Göstergemde veya şanzımanımda garip şeyler oluyor diyen MK2 sahibi arkadaşlar bu sensörü kontrol etsinler.

3qvWlM.jpg

8dPWL7.jpg

Prn22O.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Vidalı evet. Çevirerek 4 turda çıkarabilirsin. Tepeden el kol zor giriyor. Lift ile alttan daha rahat çıkar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Sedat Demircan
On 04.07.2017 at 12:06, Fatih Emre yazdı:

Yine boş bir vakitte motoru bızıklarken hız sensörü kablolarının izolasyonun nerdeyse tamamının yok olduğunu kalanlarına da dokununca döküldüğünü fark ettim. Çıplak alüminyum + ve - kablolar birbirine değiyordu. Km göstergem ara ara çalışmıyor. Göstergemde veya şanzımanımda garip şeyler oluyor diyen MK2 sahibi arkadaşlar bu sensörü kontrol etsinler.

3qvWlM.jpg

8dPWL7.jpg

Prn22O.jpg

HIZ SENSÖRÜNÜN YERİ NERELERDE KALIYOR?KRANK SENSÖRÜNÜN KABLOSU soyuk oldugunu gördüm elektrikçiye gitcem gitmişken onuda kontrol ettireyim arada bi hız saatim çalışmıyor da..

Yorum bağlantısı
Hamdi Gökhan Atasoy

şanzımanın üzerinde

yan tarafta kanalda yada liftte altına bakarsan görürsün ayrıca bu ünite ford k ile aynı parça kodu ile ararsan rahat bulursun 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...