İçeriğe Yönlendir

Qashqai X-Tronic Şanzıman

Misafir

Recommended Posts

1.6 Dizel Qashqai de bu şanzıman varmış. Öğrendiğim kadarı ile bu şanzıman  CVT. 1.6 dizel ford larda kullanılan ve ford un kullanmaktan vazgeçtiği, çokca şikayet alan şanzıman da CVT değilmiydi? 

1.6 Dizel Qashqai de kullanılıyor olması Ford daki gibi arıza ihtimali yüksek olabilir anlamına gelir mi? Yoksa Qashqai de kullanılan CVT farklı bir yapıda mıdır? Dizellerin torku yüksek olduğundan CVT şanzımanın dizel motorlu araçlarda sorun çıkarma ihtimalinin  yüksek olabileceğini forum ve kullanıcı yorumlarından okuyorum. Ayrıca Ford kullanmaktan vazgeçtiyse bir bildiği vardır diye düşünüyorum. 

Soru: CVT şanzımanlı Dizel Qashqai alır mıydınız?

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Audi multitronic adı altında yıllarca cvt şanzıman kullanmıştır.Japon'lar cvt şanzımana daha çok güveniyorlar.Cvt bir marka değil şanzımanda kullanılan teknolojinin ismidir

A continuously variable transmission (CVT) .

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Kullanmadan CVT şanzıman almayın, o devrin takılıp arabanın yavaş yavaş hızlanması hiç bana göre değil. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

CVT şanzımanda(yapısı gereği) araba hep maksimum torkta hareket eder, yani devir düşüklüğü gibi bir şey yok. O yüzden torku yüksek olan arabalarda arızalar meydana geldi. Honda jazzda bir sorun görülmedi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

9 gtronic içinde mbtclub forumunda çok güzel yorumlar yazıyor.Yıllar sonra yıldız sonunda düzgün bir şanzıman yapmayı becermiş diyorlar.En yakın zamanda bir test etmem lazım.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Şimdi, M.Fatih Yüce yazdı:

9 gtronic içinde mbtclub forumunda çok güzel yorumlar yazıyor.Yıllar sonra yıldız sonunda düzgün bir şanzıman yapmayı becermiş diyorlar.En yakın zamanda bir test etmem lazım.

"İyi oranlanmış bir şanzumanmış", "Aracı layık olduğu vites-devir oranında tutmayı başarmış." yorumlar bu yönde ama yine de sen bi dene abi. :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cvt bir araç alırsam bu sadece audideki Multitronik olur.. 

Bunun dışında,

performans ve verimlilik aranıyorsa Çift kavrama (Dsg, powershift vs)

Güç ve dayanıklılık lazımsa klasik tork konvertörlü.     

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...