İçeriğe Yönlendir

2017 Yeni Honda Civic Ncap'ten 4 Yıldız Alabildi.

Emrah Altun

Recommended Posts

Emrah Altun

LPG'li ve ve görece eski sayılabilecek atmosferik motorlu modelleri 100bin TL civarında seyreden Civic'in 4 yıldız alması hakkında ne düşünüyorsunuz? Acaba Egea HB'ye haksızlık mı yapıldı? İşçilik ve malzeme kalitesi konusunda zaten hedef tahtasına olan Civic sizce ederinden fazla mı kıymet görüyor?

00000346.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

"Çocuk Yolcu" emniyeti çok düşük, isofix bağlantı olmaması bunda büyük etken. Makyaj geldiğinde düzeltilir diye düşünüyorum. Yine de böyle bir rezillik olamaz. İnsanlar çuval dolusu para veriyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe

Ayrıca bildiğim kadarıyla testte değerlendirdikleri güvenlik yardımcısı donanımların birçoğu(Adaptive CC, şerit takip, ön çarpışma önleyici) Türkiye'ye gelen pakette bulunmuyor... 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Şu %88 'lik mor kısım Türkiye 'de yok.

Şimdi, Ömer Çayırtepe yazdı:

Ayrıca bildiğim kadarıyla testte değerlendirdikleri güvenlik yardımcısı donanımların birçoğu(Adaptive CC, şerit takip, ön çarpışma önleyici) Türkiye'ye gelen pakette bulunmuyor... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe
1 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Etti mi 3 yıldız :biggrin:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

O yıldızlara çok güvenmeyin. 64 km hızda yapılıyor testler uzun yolda kaç kişi en az 90 km.hız yada altında gidiyorki? Kötü araç yoktur bakımsız araç vardır.Direksiyonu tutup gaza basmak ile sürücü olunmuyor maalesef.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Şasede eğiliyor burkuluyor diye söylentiler var nette.

Duruma bakılırsa eskiler yine piyasa yapacak, artık sıfıra yakın fiyat isterler :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Karaaslan
(düzenlendi)
53 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

O yıldızlara çok güvenmeyin. 64 km hızda yapılıyor testler uzun yolda kaç kişi en az 90 km.hız yada altında gidiyorki? Kötü araç yoktur bakımsız araç vardır.Direksiyonu tutup gaza basmak ile sürücü olunmuyor maalesef.

Neden 64 km hız açıklanmış. 64 km hız çarpışma anı hızı.

tarihinde Mustafa Karaaslan tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

4 ay önce fabrikasyon LPG li olarak sıfır alınmış bir civic var ticari taksi olarak kullanılıyor. Sahibi geçen gün şunu dedi; 4 aylık araç 1.5 lt yağ eksiltiyor.. Servis normal demiş :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök

civic piyasadan silinmeye aday bir araba. lpg uyumlu atmosferik motoru alınma sebebi oldu yıllarca şimdi oda yok. dizel zaten yok fiyat desen yüksek. 

civicin gelecekte türkiyede şansı yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Allah bereket versin deyip öpüp başlarına koysun caponlar. 

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
(düzenlendi)
31 dakika önce, Ali Gök yazdı:

civic piyasadan silinmeye aday bir araba. lpg uyumlu atmosferik motoru alınma sebebi oldu yıllarca şimdi oda yok. dizel zaten yok fiyat desen yüksek. 

civicin gelecekte türkiyede şansı yok

Bu kadar gaddar olmamak lazım civice :)

Daha önceki Civiclerde, o performans ve sağlamlıkta otomatik alternatifi olmaması çok değerlendirdi.(sınıfına, parasına göre)

Kaybederse eğer CVT yüzünden kaybeder, onda da genç alıcılarını kaybeder. 

Dizelinin olmaması önemli değil, zaten 20 yıla dünya vazgeçecek dizelden

tarihinde Murat Atagenç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Bir saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Daha önceki Civiclerde, o performans ve sağlamlıkta otomatik alternatifi olmaması çok değerlendirdi.(sınıfına, parasına göre)

20 yıl değil de sanki 2 ay der gibi yazmışsınız :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Parayla bir daha almam şahsen Civic. Tasarım desen akraba evliliği gibi, kocaman şişkin çamurluklar içinde düğme kadar tekerlekler. Boya desen rezalet bir boya kalitesi var, sunroof çevresi durduk yere soyulur mu sıfır araçta.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

şöyle bir gerçek var adamların bu kasa dışındaki diğer tüm kasaları piyasasının en uzun ömürlü motorlarında ilk sıralarda,görüntü olarak en çekici ve en sorunsuz araçlar olduğundan çok satmaktaydı şimdiler de ise zaten oturmuş bir fiyat ve satış oranı olduğundan bu tür durumlar çok piyasaya çıkmazsa satışları aynı oranda gider, sonrasında firma hüsrana uğradıkça kendine çeki düzen ancak verir die düşünüyorum.Zaten hiçbir firmanın da ncapten 4 yıldız aldım diye yeni kasa aracını satmaktan vazgeçmez kanaatindeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
24 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

20  yıla allah büyük :D

Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar
14 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Haklısın Fatih Abi ama herşey senin elinde olmuyor birlikte karıştığımız kazada ne yapabilirdik hızımız ne kadar dı ki ne kaça bildik ne durabildik 5 Yıldız önemli vardır bir hikmeti :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

İnternet dünyasında beni en çok şaşırtan bir başka markada Honda açıkçası. Bazı kesim araba gözüyle bile bakmazken bazısı da illede Honda başka marka arabaya binmem diyor. Honda satışlarında yavaşlama yaşarsa mutlaka marjinal bir yenilik ile piyasadaki yerini korumayı başarır diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
5 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

:shok:

TR deki modeller o zaman 4 yıldız bile değil. Bunu mu anlamalıyız bundan!

2 saat önce, Recep Demirci yazdı:

İnternet dünyasında beni en çok şaşırtan bir başka markada Honda açıkçası. Bazı kesim araba gözüyle bile bakmazken bazısı da illede Honda başka marka arabaya binmem diyor. Honda satışlarında yavaşlama yaşarsa mutlaka marjinal bir yenilik ile piyasadaki yerini korumayı başarır diye düşünüyorum.

Abi TR de ilk 10 da bile değil satışlarda. Geçen Haziran ayı dahil marka bazlı satışlar açıklanmıştı.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
14 dakika önce, Emrah Altun yazdı:

:shok:

TR deki modeller o zaman 4 yıldız bile değil. Bunu mu anlamalıyız bundan!

Hesabını bilmiyorum ama bu özellikler yok.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Bu civic nasıl bu kadar satıyor anlamadım yıllardır ama beğenen alıyor demekki muadillerine göre eksileri bariz yani heleki güvenlik eksiği varsa büyük bir dezavantaj...
Kuzenimde FD6 vardı aracı o kadar övüyorlardıki ben binince hayal kırıklığı yaşadım gidişine de herkes öyle vtec açıyor böyle vtec açıyor dediler valla ben açılan birşey göremedim nedir bu abartma sevdası

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
17 dakika önce, Emre Öğüt yazdı:

Bu civic nasıl bu kadar satıyor anlamadım yıllardır ama beğenen alıyor demekki muadillerine göre eksileri bariz yani heleki güvenlik eksiği varsa büyük bir dezavantaj...
Kuzenimde FD6 vardı aracı o kadar övüyorlardıki ben binince hayal kırıklığı yaşadım gidişine de herkes öyle vtec açıyor böyle vtec açıyor dediler valla ben açılan birşey göremedim nedir bu abartma sevdası

ne zaman rampada bi civic görsem hep yol verdi bana gıcığım fazla sanırım:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
ne zaman rampada bi civic görsem hep yol verdi bana gıcığım fazla sanırım[emoji3]

Aşırı abartılıyor Ali abi ne konforu ne yalıtımı ne iç mekan kalitesi süper değil normal derecede bence hele bi kapıları var açsan rüzgar kapatıyor neredeyse kağıt gibi hafif ?
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Parayla bir daha almam şahsen Civic. Tasarım desen akraba evliliği gibi, kocaman şişkin çamurluklar içinde düğme kadar tekerlekler. Boya desen rezalet bir boya kalitesi var, sunroof çevresi durduk yere soyulur mu sıfır araçta.

Akıllı klavye düzeltmiş sağolsun "Parayla bile almam şahsen" olacak o :) daha önce hiç almadım
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...