İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Yokuş Çıkarken İçeri Yakıt Kokusu Geliyor

Onur_Aydın

Recommended Posts

Onur_Aydın

Focus 2003 aracımda son 1 haftadır yokuş çıktığımda veya araç biraz zorlandığında benzin veya lpg farketmiyor içeri çiğ kokuları geliyor sebebi ne olabilir bu tarz bi durum yaşıyan varmı içeriyi çok rahatsız ediyor kaçak kontrolünü yaptırdım bişey çıkmadı

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bir ayar yaptırıp sızdırmazlığını da kontrol ettirin bence, Allah korusun çok yanıcı yakıtlar, mazot gibi değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Sarıca

hocam benimde eski aracımda (2000 focus hb) geliyordu benzin kokusu.benzin hortumu yırtılmış çok az oradan da havalandırma yoluyla içeri giriyordu. bi bakmanızı tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur_Aydın
38 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Bir ayar yaptırıp sızdırmazlığını da kontrol ettirin bence, Allah korusun çok yanıcı yakıtlar, mazot gibi değil.

Hocam kontrol ettirdim hiçbirşey yok dediler bende baktım yanlarındaydım

35 dakika önce, Ahmet Sarıca yazdı:

hocam benimde eski aracımda (2000 focus hb) geliyordu benzin kokusu.benzin hortumu yırtılmış çok az oradan da havalandırma yoluyla içeri giriyordu. bi bakmanızı tavsiye ederim.

Lpg dede koku yapıyor benzindede normal kullanımda hiçbir koku yok ama biraz yokuş yüklendiğimde araç zorlandığında hangi yakıtı kullanıyorsam o kokuyor çiğ bi şeklde zaten o koku elmeden önce böyle bi yakıt yetersiz geliyormuş gibi bi durum oluyor kesip verme gibi 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Depo havalandırma hortumunu bi kontrol ettirin bence.

Ancak hangisini kullanıyorsanız ondan koku geliyorsa, iki sistemde de sorun var demektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Furkan Cıbıl

Aracın yakıt tüketiminde artma var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur_Aydın
1 saat önce, Mehmet Furkan Cıbıl yazdı:

Aracın yakıt tüketiminde artma var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çok değişken bi yakıt tüketimi var bazen 30 krş yakıyor bazen 24 krş ben kesinlikle zorlandığında biyerde  kaçırdığına eminim ama tamircilere götürdüğümde durduğu yerde gaz veriyorlar bakıyorlar bişey yok yapsa şimdide yapar gibi yorumları var

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Araç yüke binince çiğ yakıt atıyor olabilir. Boşta rampa çıkar gibi gaz verin yine aynı koku olacak mı bir bakın. Ateşleme ile ilgili sıkıntı başlangıcı olabilir belki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Andurrahman Koçhan
(düzenlendi)

Benimde başıma  bu tarz birşey gelmişdi mazot kokusu geliyordu servise götürdüğümde mazot geri dönüş hortumundan kaynaklanıyordu.  Ama emre şimşek'in dediği gibi Allâh korusun dikkat etmek lazım

tarihinde Andurrahman koçhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur_Aydın
10 saat önce, Tahir İlter yazdı:

Araç yüke binince çiğ yakıt atıyor olabilir. Boşta rampa çıkar gibi gaz verin yine aynı koku olacak mı bir bakın. Ateşleme ile ilgili sıkıntı başlangıcı olabilir belki.

Aynen bende öyle düşünüyorum 

32 dakika önce, Andurrahman koçhan yazdı:

Benimde başıma  bu tarz birşey gelmişdi mazot kokusu geliyordu servise götürdüğümde mazot geri dönüş hortumundan kaynaklanıyordu.  Ama emre şimşek'in dediği gibi Allâh korusun dikkat etmek lazım

Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 saat önce, Tahir İlter yazdı:

Boşta o derece sıkıştırması imkansız. 

Önce gözle kontrol yapılmalı. Kaçak görülmüyorsa, egzoz sisteminde kaçak olabilir ona bakılmalı.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Focus 1 denince akla birde yakıt kokusu varsaa hemen onun adı gelir :).. Egzos manifoltunuzda büyük ihtimalle çatlak var. Egzoscu kontrol etsin. Dururken değil daha çok araç yükteyken ve motor kasıldığında çatlaktan sızan gazlar içeri vuruyor başıma gelmişti.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Onur_Aydın
5 saat önce, Ayhan Onaran yazdı:

Focus 1 denince akla birde yakıt kokusu varsaa hemen onun adı gelir :).. Egzos manifoltunuzda büyük ihtimalle çatlak var. Egzoscu kontrol etsin. Dururken değil daha çok araç yükteyken ve motor kasıldığında çatlaktan sızan gazlar içeri vuruyor başıma gelmişti.

?teşekkürler onada baktıracam herkes buji buji kablasu diyor ama bakalım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çatlı

Acizane önerim koku kalorifer havalandırmadan geliyor. Buda iki yakıt tipinde yapıyorsa ayhan beyin dediği gibi egzoz tarafı komple kontrol edilmeli bi egzos cuya uğrayın 5 dkda ondanmı değilmi söyler zaten

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
9 saat önce, Ayhan Onaran yazdı:

Yaşayanın bileceği bir problem gibi görünüyor. Bence sıkıntı Ayhan abinin bahsettiği yerden çıkacak

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sercan Çalışkan

On 25.07.2017 at 14:08, Ayhan Onaran yazdı:

Abi allah razı olsun valla çok sağol sabah konuyu okudum gittim eksozcuya catlak varmış dediğiniz gibi :) daha yeni komple egsoz yaptırdım araca ses ve koku yapıyo diye bi süre yapmadı sonra tekrar gelmeye basladı.Sabah gittiğimdede manifoltta catlak olduğunu gördü

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
11 saat önce, Sercan Çalışkan yazdı:

Abi allah razı olsun valla çok sağol sabah konuyu okudum gittim eksozcuya catlak varmış dediğiniz gibi :) daha yeni komple egsoz yaptırdım araca ses ve koku yapıyo diye bi süre yapmadı sonra tekrar gelmeye basladı.Sabah gittiğimdede manifoltta catlak olduğunu gördü

Rica ederim ne demek.. Kaynağı inşallah iyi yapmışlardır. Focus1 lerde biraz sıkıntılı bu egzos manifoltu. Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Mehmet serhat aydın
On 04.08.2017 at 01:31, Sercan Çalışkan yazdı:

Serkan kardeşim egzozcun kim benim de aynı sorunum var da.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...