İçeriğe Yönlendir

Yeni Kasa Honda Civic Araçlarda Çıkan Kronik Kaporta Göçmesi Sorunu

Emrah Altun

Recommended Posts

Yasin Şimşek

Şaka mı bu ya :D civic bencr her yeni kasasıyla eski fenomenliğini kaybeden bir araç ama bu hiç yakışmamış Hondaya

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Binim hindim iz yikiyir.
Adam tenekeden yapmış normal. Eskiler doluda patates olurdu yenilere güneş bile yetiyor demekki

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Bu işleri tam bilmiyorum ama Türkiye distribütörü çözmezse Japonya dan yine çözülür bu iş [emoji848]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
5 saat önce, İsa Acar yazdı:

Muhabbet esnasında dirseğimizi dayamaktan kaynaklı bir hataymış :crazy:

Valla ya o kadar adamız şurada, birimizin bile aklına gelmedi. Honda Türkiye bu boru mu :) şak diye tanı koymuşlar 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

28 günlük hondaya ince hare giderici atarken seramik öncesi 2 yerdede başıma geldi baskı yok denecek kadar azdı ancak kronik olmadığını bilmediğimden kendimi suçladım sahibine servise götürelim masrafı karşılayım dedim daha sonra 33 araç davalık olmuş bilgisini öğrendik neyseki üstümden gitti ama araç sahibi şu kadar para verdik yaptıkları işe bak diye hayıflanıyordu ben aracı baştan aşağı elden geçirdim beğenmedim almayı düşünene tavsiye de etmiyorum

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Kaporta sacı basılırken saç kalınlığı olması gereken ölçünün altına düşmüş olmalı bu sebeple mukavemet düşmüş ve baskı ile kaporta da göçme oluşuyor diye düşünüyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu
58 dakika önce, Coşkun Basan yazdı:

Kaporta sacı basılırken saç kalınlığı olması gereken ölçünün altına düşmüş olmalı bu sebeple mukavemet düşmüş ve baskı ile kaporta da göçme oluşuyor diye düşünüyorum

Durduğu yerde niye çöker 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Eveeet, yine geldik zurnanın zırt dediği yere, tasarım hatası-kronik ise= ömrübillah garanti devreye girer, iade ediyorsunuz paranızı alıyorsunuz, kaçışları yok, alanlar üzülmeyin, aracı denemiş oldunuz, şimdi yeni bir aracınız olacak :) 

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Zor bir ihtimal olsa da büyük ısı farkı var ise olabilir . Genelde Otomotiv firmaları kalıplardan çıkan sacların kalite kontrol ölçümlerini 20derecede isterler ısının artması metalde genleşmeye neden olur .

Yorum bağlantısı
İsa Acar
On 31.07.2017 at 23:57, Ali Cihangiroğlu yazdı:
Eveeet, yine geldik zurnanın zırt dediği yere, tasarım hatası-kronik ise= ömrübillah garanti devreye girer, iade ediyorsunuz paranızı alıyorsunuz, kaçışları yok, alanlar üzülmeyin, aracı denemiş oldunuz, şimdi yeni bir aracınız olacak [emoji4] 

Kesinlikle katılıyorum. Japonya bile hatayı kabul edip araçları geri çağırsa, şurası değişti, burası yenilendi diyecek bir durumda değil diye düşünüyorum çünkü sorun iskelette. Sorunu ortadan kaldırdık, buyrun sıfır araç ile değiştiriyorum dese bile, şahsen ben kabul etmez, iade ederdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Bu nedir ya,Honda gibi bir markaya yakışmadı,sıfır aracımda böyle birşey olcak firma kullanıcı hatası dicek...MazAllah katil eder insanı..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Para iadesi daha mantıklı duruyor bence de. Çünkü sıfır araç verseler bile belki ilerleyen günlerde onlarda da olacak bir sorun.. Umarım kimse maddi kayba uğramadan çözülür bu durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Daha bu sabah önümde giden siyah Hondanın malum bölgelerine bu konudan sebep gözüm takıldı. Sol arka kapı kelebek camının üzerindeki dalgalanma belli oluyordu. Bundaki sanırım başlangıç aşamasındaydı. İnanılır gibi değil ya. Bu aracın satışı derhal durdurulmalı.

Yorum bağlantısı

madem honda tutkunları arabalarını çok seviyorlar ve birbirlerine bağlılar ne kadar apaçi vitec varsa  s 2000 varsa  toplansınlar hondanın genel merkezinin önüne. başlasınlar bağırta bağırta dönmeye. büyük birde bayrak açsınlar  hondanın arabalarında kaporta göçüyor almayın die 2 gün eylem yapsınlar bakalım 3. gün honda napıyor

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Şimdi sokakta her gördüğüm arabaya bakar oldum, sahibi farkında değilse söylemek lazım diye düşünüyorum hatta...

Hakkınızı arayın arkadaşlar, vazgeçmek yok, ne emekle alıyoruz arabalarımızı,  öyle 2-3 sende araba değişecek halimizde yok gerekte yok zaten, böyle oluncada insan haklı olarak sinir oluyor....

Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Japonlar bile otomotivde montaj kalitesini düşürüyorsa vah diyelim Avrupa'daki düşük bütçeli otomotiv üreticilerinin araçlarına :(

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
9 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Daha bu sabah önümde giden siyah Hondanın malum bölgelerine bu konudan sebep gözüm takıldı. Sol arka kapı kelebek camının üzerindeki dalgalanma belli oluyordu. Bundaki sanırım başlangıç aşamasındaydı. İnanılır gibi değil ya. Bu aracın satışı derhal durdurulmalı.

Bugün 2 tane gördüm birinde hafif dalga vardı diğerinde hiç bişe yoktu, demek ki yeni almış gariban. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
35 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Bugün 2 tane gördüm birinde hafif dalga vardı diğerinde hiç bişe yoktu, demek ki yeni almış gariban. 

Aynen Gökhan hocam, gördüğüm 10 araçtan en fazla 1 tanesinde yok, olmayanların genelde rengi beyaz... Beyaz renklerde göçük diğer renklere göre daha az ve daha az belli oluyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
22 dakika önce, Mert Gülkokan yazdı:

Dün gördüm beyazını kontrol ettim hala göçmemişti :)

Açık renk yansıtıyordur güneşi . Desene artık diyaloglar su:

- abi Civic alacam

-kardes koyu renk alma onlar çöküyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
2 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Açık renk yansıtıyordur güneşi . Desene artık diyaloglar su:

- abi Civic alacam

-kardes koyu renk alma onlar çöküyor

:D:biggrin: 

Yorum bağlantısı

her 10 bin bakımında yag+ filtre+ kaporta düzeltme diye bir paket oluştursalarda olur aslında.  lpg ye garanti verince moda oluyorda bu nie olmasın honda bu sonuçta sorunsuz araç :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...