İçeriğe Yönlendir

Yeni Kasa Honda Civic Araçlarda Çıkan Kronik Kaporta Göçmesi Sorunu

Emrah Altun

Recommended Posts

Sadık Taşyürek

Honda, Nissan, Mitsubishi gibi dev markaların da ürünlerini kullandığı.!   kelimesiyle yalanları ortaya çıkmış oluyor.  hadi şimdi de kullanıcı hatası desinler bakalım. ****ler.   

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

''gerek teknik ekiplerimizce gerekse bağımsız ve tarafsız otoritelerce yapılan test ve incelemelerde araçlarımızın fabrikadan çıkışlarında hiçbir sorunu olmadığı kayıt altına alınmıştır.''

Şu cümle kadar içi boş hiçbir cümle yok. Banttan çıkan ilahi yaradılış ile mi yapıldı da sorun çıkmayacak? Şovrumda yatan araç bile eğilirken efendiler lütfetmişte işi takip ediyorlarmış sanki.

Japonların sorunsuzluk lafıda artık tarih oluyor. Her firma hile hurda peşinde.

On 11.10.2017 at 13:06, Mahmut Yıldız yazdı:

Suçlu bulundu. 

Biri yaşamla ölüm arasında bizi koruyacak metalde hile yapıyor

On 11.10.2017 at 20:51, Mert Yeldan yazdı:

VW kötü Doğuş sahtekâr

Diğeri emisyon ile uzun vade de hile yapıyor.

İkisininde niyeti belli. Aşırı nüfus artışının önüne geçmek. Kötü düşünmeyin sizde yahu

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bugün sabah Gebze gümrük önünde tır yeni kasa Civic e sol Arka tekerden çarpmış. Çarpma hızı, kim kırmızıda geçti, yaralı ölü durumu nedir bilmiyorum ama sol arka teker 20 metre öteye kopup fırlamış, bagaj kısmı yarısı yok bagaj kapağı yırtılmış araba bildiğiniz dağılmış halde idi. Tırın çekici de ise görüntüye göre sadece farlar ve ön kapağında orta sayılmayacak hasar vardı.

Bana çok çürük geldi bu Civic

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
7 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Bugün sabah Gebze gümrük önünde tır yeni kasa Civic e sol Arka tekerden çarpmış. Çarpma hızı, kim kırmızıda geçti, yaralı ölü durumu nedir bilmiyorum ama sol arka teker 20 metre öteye kopup fırlamış, bagaj kısmı yarısı yok bagaj kapağı yırtılmış araba bildiğiniz dağılmış halde idi. Tırın çekici de ise görüntüye göre sadece farlar ve ön kapağında orta sayılmayacak hasar vardı.

Çessna'ya 747 çarpsa ne olur ?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Çessna'ya 747 çarpsa ne olur ?
İlla ki dağılır ama kaza olan yeri biliyorsun öyle sürat ile geçilecek yer değil. Tıkalı trafikte ne kadar hızlı olabilir ki
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

Messiyle ozan tufanı karşılaştırmak gibi olmuş ?

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
25 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

altına almış, yani üstünden geçmiş olabilir, ben kafa kafaya bir kazanın üstüne denk gelmiştim, kamyon ve taksi, kamyon senin dediğin gibiydi. taksiden ise geriye kalan bütün olarak bir arka kapı bir de motor idi, yolun üstü hurdacı bahçesi gibiydi.. :( 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Abi ışıklardan dönüş diyorum ya ilşe jandarma tarafına. Düz gitmiyor.
Normal hasar.
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Normal hasar.
Banada normal geldi ama çarptığı yer dışında diğer kaporta bozulmuştu onu diyorum. Bizim araçlar nasıl olur o da pek farklı olmaz herhalde
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Hasardan dağılması başka bir şey. N-cap testlerinde bakın hepsi dağılıyor. Yeterki kabin içi bütünlük olsun. Hasar şiddeti içeri yansımasın.

Ama diyorum az yakan çok kaçan araba isteyen plastikten kola kutusu kaportsindan şikayet etmeyecek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Banada normal geldi ama çarptığı yer dışında diğer kaporta bozulmuştu onu diyorum. Bizim araçlar nasıl olur o da pek farklı olmaz herhalde
Senin araç fazla hasar almayabilir. Daha kompakt kasası
Hasardan dağılması başka bir şey. N-cap testlerinde bakın hepsi dağılıyor. Yeterki kabin içi bütünlük olsun. Hasar şiddeti içeri yansımasın.

Ama diyorum az yakan çok kaçan araba isteyen plastikten kola kutusu kaportsindan şikayet etmeyecek.
Reno kazalarında yol parçalardan geçilmez. Yaşam kafesi tek parça durur
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Yerel basına düşer haberi bakayım bulursam eklerim, fotoğrafı olur en azından

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
54 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Senin araç fazla hasar almayabilir. Daha kompakt kasası Reno kazalarında yol parçalardan geçilmez. Yaşam kafesi tek parça durur

2004 de 5 yıldız furyasında zaten bu işin suyunu iyice çıkarmıştı. Megane 2 modus vs hepsi 5 yıldızlı diye reklamı vardı.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Valla ben zamanında şirketin Connecti ile bi modus koyduydum iki kapı ortasından, Allah'tan o tarafta oturan kimse yoktu da kimsenin canına bir şey olmadı, orta direk 30cm içeri girip koltuğu rayından kırmıştı.

Önden darbede belki kabine bir şey olmuyor ama yandan çok hoş bir izlenim bırakmıştı

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Demişki :D
''yapılan test ve incelemelerde araçlarımızın fabrikadan çıkışlarında hiçbir sorunu olmadığı kayıt altına alınmıştır. ''

Bu kadar alçakca bir açıklama olmaz. Bu müşterilere resmen küfür etmektir.
Ozaman öyle bir araba yapınki çıkarken sorunsuz olsun ama 1000 km'de motor bitsin, 300 km'de  jantlar kırılsın kapılar düşsün vs vs... sonrada, fabrikadan çıkarken birşey yoktu diye açıklama yap...
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

uğraşmaya değmez, onların verdiği rapora anca gülerim, verin mahkemeye, bilirkişi raporuyla geri alın paranızı, sonrası iş Devlete düşer,  bakacak devlet, durum bu, emri verecek, tüm araçları iade alacaksınız, bitti gitti, almıyormu, basarsın cezayı, japon honda kıvırıyormu, ithalat yasağı koyarsın, hadi güle güle.....  başka markamı yok... acımak yok:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
13 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

uğraşmaya değmez, onların verdiği rapora anca gülerim, verin mahkemeye, bilirkişi raporuyla geri alın paranızı, sonrası iş Devlete düşer,  bakacak devlet, durum bu, emri verecek, tüm araçları iade alacaksınız, bitti gitti, almıyormu, basarsın cezayı, japon honda kıvırıyormu, ithalat yasağı koyarsın, hadi güle güle.....  başka markamı yok... acımak yok:

Parti kur oy verelim abi :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bir saat önce, Mert Gülkokan yazdı:

Türkiye fabrikasında kullanılan çeliklerin Avrupadan geldiği söyleniyor. Bana da mantıklı geldi Japonydan Türkiyeye çelik getirmekle uğraşmazlar sanırım

Maliyeti uygun olursa her yerden gelebilir ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
18 saat önce, Ayhan Şentürk yazdı:
Demişki :D
''yapılan test ve incelemelerde araçlarımızın fabrikadan çıkışlarında hiçbir sorunu olmadığı kayıt altına alınmıştır. ''

Bu kadar alçakca bir açıklama olmaz. Bu müşterilere resmen küfür etmektir.
Ozaman öyle bir araba yapınki çıkarken sorunsuz olsun ama 1000 km'de motor bitsin, 300 km'de  jantlar kırılsın kapılar düşsün vs vs... sonrada, fabrikadan çıkarken birşey yoktu diye açıklama yap...

Test dediği genel otomotiv testleridir, oradan geçer raporu almışsa kulağının üzerine yatıyor demek ki.

TV gibi düşün markette satılan 500 liralık LCD TV de alıyor geçer raporunu 10 bin liralık TV de , sonuçta firma bu sorunu bilmiyorsa bende bi şey değilim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Bence şuan kesinlikle sorunu biliyorlar ve kendi içlerinde kabul ettiler fakat bu belanın altından en az zararla nasıl kalkarız diye diye düşünmek için  zaman kazanmaya çalışıyorlar.  Tasarımda sorun yoksa tedarikciden gelen malzemeleri analiz edip en ufak problem tespit edip tedarikciye de yıkmaya çalışıyor olabilirler :)  Şuan japonyadan gelen numune sac ile bile yeni bir civic üretmiş ve teste başlamışlardır bile.. Aynı zamanda problemli otomobilleri geri çağırıp ücretsiz onarım  için uygun personel secilmiş ve eğitimlere başlamışlardır. Belki ilk bakım bizden diye gönül alma hediyeside olabilir :)

tarihinde Ayhan Şentürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...