İçeriğe Yönlendir

27.07.2017 Tarihli Dolu Hasarıyla İlgili Bilgilendirme

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Ali Gök
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

colormatic... rakam bir yana 1 ay gibi bekleniyor sipraişe gelir

2 yeri aradım direk sipariş elinde olanda yoktur çektiler 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arkadaşlarım açıklamış :)
Genellikle poliçe üretim aşamasında camın orijinal mi. Yoksa yan sanayi mi takılacağı seçilebiliyor. Yada seçiliyor.

Kaskonuz hangi şirketin poliçesi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

herkese teşekkür ederim.

poliçe hdı sigorta .  yanıma alacaktım unuttm akşam bir bakim ne yazıyor cam ile ilgili.  okumuştum daha önce yılda bir defa cam hakkı var yazıyordu  muafiyetten bahsetmiyordu yanılmıyorsam.

hafta sonu gidecem jeep servisine açtıracam dosyayı vakit bulursam . bakalım ne çıkacak sonuç paylaşırım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
7 dakika önce, Ali Gök yazdı:

poliçe hdı sigorta . 

Hdi'da orijinal cam seçimlikmiş.. Poliçe aşamasında ne seçilmiş ise o geçerli Ali.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben doludan ötürü ön cam değiştim. Olimpia marka idi yanılmıyorsam, fiyatı 550 tl civarıydı.kasko karşıladı.  Ama bulmak zor oldu biraz. Üstte siyah şerit var orjinalde güneşlik diye geçer, yan sanayi camımda yoktu.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
9 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Ben doludan ötürü ön cam değiştim. Olimpia marka idi yanılmıyorsam, fiyatı 550 tl civarıydı.kasko karşıladı.  Ama bulmak zor oldu biraz. Üstte siyah şerit var orjinalde güneşlik diye geçer, yan sanayi camımda yoktu.

Doğru abi yukarısı siyah camın. ön tarafta crysler amblemi vs var. üzerindeki orjinal   

sendeki ni neden yan sanayi olarak taktılar orjinal olarak karşılamadımı ?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Orj yoktu, 3 ay civarı beklemek gerek denmişti bana. Üstüne çok düşmedim cam camdır diyerek. Senin araç 2003 modelden yeniydi sanıyorum, onlarda yan ve ön camda kararıyor hafif. Vaggaz abinin jibi öyleydi(servet abinin eski jib)

Yorum bağlantısı
Ali Gök
6 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Orj yoktu, 3 ay civarı beklemek gerek denmişti bana. Üstüne çok düşmedim cam camdır diyerek. Senin araç 2003 modelden yeniydi sanıyorum, onlarda yan ve ön camda kararıyor hafif. Vaggaz abinin jibi öyleydi(servet abinin eski jib)

benimki 2004  abi aynen.     kararma olayını çok bilmiyorum arka camlar direk zifiri karanlıkta önler normal duruyor

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bana serviste söylemişlerdi 2003 ve sonrası modellerin öyle olduğunu. king daha net bilgi verir.

Çukur ekibi ve tercih bizon.. 

E99A75D6-BE55-4D9D-832C-30A9D4DDB2A8.jpeg

Yorum bağlantısı
Ali Gök
19 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Bana serviste söylemişlerdi 2003 ve sonrası modellerin öyle olduğunu. king daha net bilgi verir.

Çukur ekibi ve tercih bizon.. 

E99A75D6-BE55-4D9D-832C-30A9D4DDB2A8.jpeg

arabadan anlıyorlarmış :D

ya bişe sorim şu tavandaki sunrufun arkasındaki zımbırtı ne işe yarıyor lamba desem değil havalandırma desem değil o nedir ?

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

benim kaskodaki cam ile ilgili bölüm bu. başka yerde cam kelimesi yok. muafiyet flan yazmamış.  cam kaskoya Ekli anlamına mı geliyor? 

rObroV.jpg

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Şimdi, Ali Gök yazdı:

benim kaskodaki cam ile ilgili bölüm bu. başka yerde cam kelimesi yok. muafiyet flan yazmamış.  cam kaskoya Ekli anlamına mı geliyor? 

Acenten ?

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

Acenten ?

en kolayını nedense atlamışım. aradım şimdi  muafiyet yok yetkili servise veya camcıya gidebilirsin dedi. 

sadece yılda 1 defa hak olunca yıl ortasını geçirip gitmek daha iyi olabilir 1 kere daha kırılma ihtimaline karşın dedi .

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Benim camda çatlak vardı değiştirttim . 1 hafta geçmeden tekrar çatladı şansıma:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
Şimdi, Ali Gök yazdı:

en kolayını nedense atlamışım. aradım şimdi  muafiyet yok yetkili servise veya camcıya gidebilirsin dedi. 

sadece yılda 1 defa hak olunca yıl ortasını geçirip gitmek daha iyi olabilir 1 kere daha kırılma ihtimaline karşın dedi .

Poliçenizin 11. sayfasına bakın ( Seçimli teminata göre aşağıdaki ibareler değişiklik gösterebilir)

CAM HASARLARI KLOZU
Cam hasarlarının anlaşmalı cam servisleri ve sigortalı aracın
markasının yetkili olduğu anlaşmalı servisler dışında değiştirilmesi
ve/veya onarılması halinde hasar tutarı üzerinden %20 oranında
(150-TL'den az olmamak koşulu ile) tenzili muafiyet uygulanacaktır.
*Anlaşmalı cam servislerimizi www.hdisigorta.com.tr adresinden
veya 444 8 434 numaralı HDI Sigorta Kolay hattımızı arayarak bilgi
edinebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Şimdi, Mahmut Yurt yazdı:

Poliçenizin 11. sayfasına bakın ( Seçimli teminata göre aşağıdaki ibareler değişiklik gösterebilir)

CAM HASARLARI KLOZU
Cam hasarlarının anlaşmalı cam servisleri ve sigortalı aracın
markasının yetkili olduğu anlaşmalı servisler dışında değiştirilmesi
ve/veya onarılması halinde hasar tutarı üzerinden %20 oranında
(150-TL'den az olmamak koşulu ile) tenzili muafiyet uygulanacaktır.
*Anlaşmalı cam servislerimizi www.hdisigorta.com.tr adresinden
veya 444 8 434 numaralı HDI Sigorta Kolay hattımızı arayarak bilgi
edinebilirsiniz.

tamam 11. sayfada buldum aynısı yazıyor bunun.

Maslakta hdı ile anlaşmalı servise gideceğimden %20 ekstra para vermeyeceğimi düşündüm. 

Doğrumu ?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
Şimdi, Ali Gök yazdı:

tamam 11. sayfada buldum aynısı yazıyor bunun.

Maslakta hdı ile anlaşmalı servise gideceğimden %20 ekstra para vermeyeceğimi düşündüm. 

Doğrumu ?

Poliçenizde Anlaşmalı özel servis yazıyor ise orjinal cam taktıramazsınız ( HDI Sigortada böyle bir seçenek var) Ancak poliçeniz Anlaşmalı yetkili servis seçeneği ile düzenlenmiş ise orjinal camı muafiyetsiz olarak taktırabilirsiniz. Bu durumu poliçenizin ikinci sayfasından öğrenebilirsiniz. Orada açık bir şekilde "Anlaşmalı Yetkili Servis veya Anlaşmalı Özel Servis" İbaresi mevcuttur. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
Şimdi, Ali Gök yazdı:

Yetkili servis yazıyor . poliçe aşağıda. heralde tamam bizim iş

PlbXqN.jpg

Tamamdır geçmiş olsun, iş sadece siparişi verdirip camın gelmesine kalmış.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...