İçeriğe Yönlendir

Tiguan Racechip Uygulaması

Gökhan Tongay

Recommended Posts

Gökhan Tongay

İnternetten racechip motor modele göre satın aldıktan sonra uygulamaya geldi. Uygulaması aslında basit ama uygulamadaki motorla arabanın motoru biraz farklı olunca kendimce yaptım doğru yapmışım ama [emoji23]

Motorun üstündeki koruma kapağını kaldırıyoruz sonra 1.4 160 hp icin 5n2 seri nosu sanırım sol üst altta ve sağ üst köşede 2 tane sensör girişi var. Kabloları onlara monte edip bitiriyoruz. Araba uyku modunda olmalı yani motoru durdurup kaputu açık bırakıp kitliyoruz ve 10 15 dk sonra kaputu açıp sensörleri çıkartıyoruz. Bu sensörler manifolt basıncı ve turbo basıncı deniyor ama bu dediklerimin ikisi de manifolt basınç sensörü dendi bana. Taktıktan sonra uygulama bitiyor. Araç fazla güçlü olursa motor ışığını yakıyor siz de kısıyorsunuz.

edfd801e0529f5575a476726e24d0de1.jpg

Sol üst köşedeki biraz aşağıda ulaşmak biraz zor.

c9a35df06294acf7c68752b391d59c51.jpg

Sağ üst köşedeki kolay.

dbf8eae2e7f0b1d83567bb58a67cf913.jpg

Bu da son hali. Ölçüm yapmadım. Ama klima açık 100 km hızda sabit cruise kontrol ile 5.5 yakıyor. Önceden klima kapalıyken aynısını yakıyordu. Gidişi değişti hissediliyor. Amacım zaten ara hızlanmalar ve düşük devirde tork idi.

Cihaz verisine göre 47 hp ve 80 civarı tork geliyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kutunun hangi basınç aralığında çalıştığı belli olsa orada tüketim yükselir, diğer basınç aralığında devrede olmaz. Tüketim hiçbir şekilde aşağı düşmez, bilakis biraz daha artar. Zaten yakıt olmadan güç olmaz :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araçtan keyif almayı bilmek gerek... İyi yapmışın. güle güle kullan Gökhan. 

Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

her racechip kullanan sonunda yazılım yaptırır, güç artışı hissedilecek ama yetmeyecektir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
31 dakika önce, Batuhan Kılıç yazdı:

her racechip kullanan sonunda yazılım yaptırır, güç artışı hissedilecek ama yetmeyecektir

Bir giriş basamağı diyebiliriz o zaman :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Şu an yetiyor gerisi motorda zaten [emoji23] arabanın ederi bu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Motor bence güçlü, 160 beygir az değil. Bu uygulama ile 190-200 beygir civarı az değil. Benimki 1.4 150 beygir, bence aynı motor ama yazılım farkı işte...

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Dsg oldugu için amacım zaten düşük devir tork miktarını arttırmaktı.
Siz de araca uygulayın bence faydasını görürsünüz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir giriş basamağı diyebiliriz o zaman :)

Şu ana kadar rastladığım örneklerde aynen giriş basamağı oldu hep, bir de racechipte daha yüksek performans isteyip ayarı açmaya başlayınca da araba arıza vermeye başlıyor, aracın kendi haritasını düzenlemek kadar sağlıklı olmuyor bu şekil yanıltarak işlem yapmak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Batuhan Kılıç yazdı:

Şu ana kadar rastladığım örneklerde aynen giriş basamağı oldu hep, bir de racechipte daha yüksek performans isteyip ayarı açmaya başlayınca da araba arıza vermeye başlıyor, aracın kendi haritasını düzenlemek kadar sağlıklı olmuyor bu şekil yanıltarak işlem yapmak

Standart ayarı sorun çıkarmıyor.. 

Biz de ayarlarını açarak denemiş ve hep arıza almıştık.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...