İçeriğe Yönlendir

Fusion - Yeni Aldım Yardım Bekliyorum

Özdemir Ferman

Recommended Posts

Özdemir Ferman
(düzenlendi)

Arkadaşlar ve Abiler Cümleten Selamın Aleyküm;

Hem forumda yeniyim hem de yeni bir araba aldım. Kendime ait ilk aracım olduğu için biraz heyecan ve heves var. ? Fakat aşağıda kafama takılan bazı sorular var. Biliyorum biraz fazla ama yardımlarınızı bekliyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Aracım;

Marka : Ford

Seri : Fusion

Model : 2004

Motor : 1.6

Yakıt : Benzin + Lpg

Km : 230.000

Boşta Çalışırken Titreme ve Vuruntu.

Araç boşta çalışırken çok vuruntulu çalışıyor. En arkada oturan birisi bile hissediyor sallanmayı. Sebebi ne olabilir?

Aracı Boşa Atınca Devir Yükselmesi.

Araç sabahları ilk çalışmada kendi kendine 1500 devire çıkıyor ve bir süre bu devirde çalışıyor. Bir de giderken aracı boşa atıyorum. İlk başta 1000 devirde duruyor fakat boşta gittikçe devir 1500e kadar yükseliyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Ön Far Söküp Karartma ve Temizleme.

Aracın ön farlarını söküp camlarını parlatmak ve içini açıp far karartma yapmak istiyorum. Aramızda yapan veya destek verebilecek olan var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Orijinal CD Çalar Teybe AUX Bağlantısı.

4500 rds eon orijinal teybe aux bağlantısı yapmak istiyorum. Forumda birkaç konu gördüm fakat resimler silinmiş. Bu sebepten dolayı yapamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Araç Kapıları Açınca Dörtlü Bildirim Vermemesi.

Uzaktan kumandadan kilit açma düğmesine bastığımda dörtlüler yanmıyor. Hiçbir bildiri olmuyor. Kilitlemede sorun yok. Sadece açarken bu olay oluyor. Yardımcı olabilir misiniz?

LPG Yakıt Tüketimi.

Ankara’da ikamet etmekteyim. LPG 2,39 TL. Bu fiyattan gaz aldığımda aracım ortalama 28 kuruş yakıyor. Daha önce hiç bu araçtan kullanan tanıdığım olmadığı için bilemedim. Sizde yakıt tüketimi normal mi?

Yağ Değişimi.

Aracımın yağını değiştirmek istiyorum. Hangi marka ve kaç değerlerinde olması gerekmektedir? (5w30 veya 10w40)

Far ve Sis Uyumlu Ampul.

Far ve Sislere Xenon taktırmak istiyorum. Far ve sise uyumlu ampuller H kaç oluyor?

Yan Basamak, Üst Basamak ve Ön Koruyucu.

Ankara’da aracıma uygun yan basamak, üst basamak ve ön koruma demiri taktırmak istiyorum. Genelde bu araçlara bunlardan taktırmışlar ve çok hoş görüntü oluyor. Bunun için bende taktırmak istiyorum. Ankara’da en uyguna nereden temin edebilirim? Bir de bunların tahmini maliyeti ne kadardır?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Rolanti düzgün ancak titreşim çoksa, motor kulakları bozuktur... 

Aracı boşa alınca devirin yükselmesi normal.. Araç yürüdüğünü anlıyor ve stop etmemek için devir yükseltiyor.. 

Cam parlatma işi tecrübe ister. Doğru yapamazsanız farı bozarsınız. forumda benzer konular var oraları okuyun lütfen. 

Aux ile ilgili yakın zamanda bir çalışma vardı.. RDS 5000 için.. aşağı yukarı aynı teyptir. o konuyu takip edin. 

Dörtlü konusunda fikrim yok.. Olmama ihtimali yüksek.. 

Lpg tüketimi biraz çok geldi bana.. Bakım yapın, bujileri filtreleri değiştirin biraz düşer. 

Yağ 5/30 kullanmalısınız. 

Xenon takmayın.. H4 farda verim alamazsınız.. H4 bir farda da kesinlikle karşıdan gelen herkesi rahatsız edeceksiniz. Sis farlarını zaten öldürür xenon.. Sis ve yağmurda işlevini yitirir.. 

Basamak olabilir.. ancak ön koruma hem yayalara çarpmada tehlikeli.. hem de muayeneden geçmez.. 

Ve Hoşgeldiniz :)

Hayırlı olsun yeni aracınız.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Bizim eskiden fiesta vardı o da açarken dörtlüleri yakmıyordu. Sadece kapatırken yakıyordu

Yorum bağlantısı
Abdullah Çetinel
2 saat önce, Özdemir Ferman yazdı:

Boşta Çalışırken Titreme ve Vuruntu.

---Aynı sorun 2003 model olan fusion'umda vardı. LPG girişlerini en dibe aldırdım. LPG ayarı yapıldı bayağı azalmıştı.

Araç Kapıları Açınca Dörtlü Bildirim Vermemesi.

---Aracın kilidi açılırken dörtlüler yanmıyor. Dörtlüler sadece kilitleme esnasında yanıyor.

LPG Yakıt Tüketimi.

---Mersin'deyim LPG 2,62 klima sürekli açık durumda karışık 25 krş, şehir içi 28 krş civarında  

Yağ Değişimi.

--- Castrol Magnatec STOP-START 5W-30 tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Eski bir fusion kullanıcısıyım.Sislere xenon takmayın ısındıkça sis duylarını eritiyor ön farlarada karartma yapcaksanız birde mercek uygulaması yapıp xenon takmanızı tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Bence sonradan takılan xenonlar gel bana söv demekten başka birşey değil.Aydınlatma yok sadece beyaz bi parıltı o kadar.Kesinlikle oynatmayın  hele yağmurda siste 15 metre önünüzü göremezsiniz. Bence apaçilerin işi onlar.

Yakıt biraz yüksek sarsıntı lpg ayarından da olur bujidende olur bobindende olur.Ucuzdan pahalıya geçe geçe bunlara baktırın.

Devir dalgalanması çok fazlaysa debimetre arızalı olabilir önce onu temizletin.

Karartmayı es geçip piyasada satılan far temizleme macunlarından alıp 2- 3 saat uğraşırsanız süper sonuç elde edersiniz.Far açılıp kapatma işi herkesin yapacağı iş değil.Buğulanma olur.

Yorum bağlantısı
Bayram Çayan

Benimde 2004 fiesta kapı açıldığında iç aydınlatma yanıyor dörtlü çakmıyor. Kapandığında dörtlü çakıyor. Demek ki açarken çakmaması normalmiş ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Özgül

Hayırlı olsun kardeşim. Arkadaşlar zaten gwrekni yazmışlar.bende aux ile alakalı bisy bulamdim.kablo takılıyor normalde teyp sökülerek takılıyor.cakmaklaga FM trsanmsister var bluetooth lu aux dan iyi olur.hayırlı olsun aracinİz

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...