İçeriğe Yönlendir

Zabıta Tarafından Kesilen Çevreye Rahatsızlık Cezası

Doğukan İpekçi

Recommended Posts

Mustafa Karaaslan

Kime göre neye göre rahatsızlık ? Ben olsam itiraz ederdim ölçüm vs yapılmadan ceza yazmak ne demek takip edene kadar direk durdurup yazsaymış. İtiraz yolu kesinlikle açık bu durumda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

yani şu ceza okadar saçma salak bir cezaki acaip sinirlendirdi beni, belediye önce asıl işine baksın, ülke okadar rantçı bir yere dönüştüki gerçekten imkanım olsa irtica edeceğim böyle bişe olamaz ya, arabanla gezemezsin, evinde rahatca oturamazsın, tatile rahatça gidemezsin, vergi vergi vergi adım atınca vergi,ceza vergi,ceza nereye kadar bu böyle gidecek anlam veremiyorum gerçekten, artık insanlar adaleti hakkı hukuku sosyalmedyadan, internetten forumlardan arar olmuş,nere gidiyor bu ülke böyle. Verdiğimiz verginin paranın karşılığını alsak eyvallah da okadar vergi cezaya,verginin vergisine karşılık 5 lira için sokak ortasında,trafikte,evimizde hırsız uğursuz girip canımızdan oluyoruz. çok yazık bu millete.

Yorum bağlantısı
Ali Demirel

İtirazla kalma, şikayette de bulun bence.

Yönetmelik maddesine aykırı davranmaktan kanun maddesine göre ceza verilemez zannımca. Bir avukatla görüşüp usule aykırılığı konusunda dava açarak tazminat bile alabilirsin

--------------------

*Zabıta yönetmenliğinin 4. maddesi zabıtanın tanımını içeriyor

* 5252 4 ve 7 maddelerinin konu ile alakasını anlayamadım :)

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.5252.pdf

----------//

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Doğukan İpekçi

Uzun bir zaman sonra düzenleme cezam iptal edildi herhangi bir ücret ödemedim başına gelen varsa itirazda bulunmalarını tavsiye ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Geçmiş olsun bu arada tebrik ederim hakkınizi savundugunuz için 

Bu arada itiraz nasıl yapıldı mahkemeye mi yoksa belediyeye mi başına gelen olursa diye bilgi kutusu olsun 

Yorum bağlantısı
Talat Tekin

şöyle durum var. aracınıza ekstra yalırım yoksa bass sesleri dışarıya kolaylıkla duyulıyor. hatta nasıl bir frekans ise yoldan geçen basslı az sesli müziklerin tınısı kulağımı kolaylıkla tırmalıyor. Yani muhtemel durum, ses dışarıya dikkate değer şekilde çıkıyor siz farketmiyor olabilirsiniz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...